Protein Bakımından Nasıl ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Haxcı tarafından 30 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar günde yediğim proteinli yiyeceklerin toplamını söyleyebilir misiniz ? Her site de farklı besin değerleri var. Bir de tavuk göğsü konusunda şaşırıyorum.
    1 yumurta beyazı
    25 gr yulaf
    80 gr lor peynir
    170 gr haşlanmış tavuk göğsü

Bir de evde mayalanmış 600 gr yoğurt yiyorum sayılır mı bilmem.71 kiloyum arkadaşlar.Proteinden bakımından nasıl ? Birde tavuğu 300 gr alıyom haşlayınca 170'e düşüyor.Besin değerlerinde azalma oluyor mu ?

2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    bütün gün bunları yıyıp yaşıyormusun? :D şaka gibi
    yumruta beyazı 3protein 15kalori
    25gram yulaf 15karbo 3protein 2 yağ 90kalori
    80 gr lor peyniri 13 protein 1 karbo 1 yağ 70 kalori
    170 tavuk gogus 43 protein 1 yağ 187 kalori
    600 gram yoğurt 30 karbo 25 protein 10 yağ 300 kalori
    toplamda 87 protein / 45 karbo / 14 yağ / 662 kalori

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Yok dediğim gibi sadece proteinli yiyeceklerim.Onun dışında fındık,muz,pirinç pilavıda yiyorum.Abi elin değmişken şunlarında kalori miktarını hesaplarsan sevinirim.
    25 gr kavrulmuş fındık
    450 gr pişmiş beyaz pirinç
    1 muz
    3 kaşık zeytinyağı

Bu arada kas yapmak istiyorum.71 kg olduğumdan 87 gr proein yeter mi ?

4. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    ben 66 kiloyum en az 150 civarı alıyorum gerisi sana kalmıs o yediklerınde bısey etmıyo 100 pirinç pişmemiş eder oda 70 karbo anca var arttır bıraz hıc gelısım gosteremezsın 25 gram fındık ne ben sadece mutfaktan gecerken bı avuc cevız fındık atıyorum agzıma :)

5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Naptın hocam 71 kilosun ve 87 protein :).130-140 gr protein almalısın ayrıca karbonhidratta az 450 grm pişmiş pirinç az.Kabataslak günlük 400 grm karb alman gerekiyor.Burda 200 grm karb ya var ya yok.Beslenmeni tekrar gözden geçir.

6. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Proteini arttırmak istiyorum ama 2 öğün tavuk yiyorum.170 grmı 85 85 diye bölüyom.Fakat bir öğünde bile o kadar yiyince doyuyorum göbeğin şiştiği belli oluyor.Şişmemden doyduğum anlaşılmaz mı ? Siz nasıl yiyorsunuz ? Gün boyunca doyduğumdan arttırma gereği duymadım.

Ha bide işin parasal yönü var.Fındık normalde çok yerimde yarım kilo 20 lira.Öğrenci adamım zaten baya zorlar diye korkuyom.

7. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Gelişim istiyorsan proteini arttırman gerek doymak önemli değil önemli olan makrolar.1 yumurta beyazı ile olmaz 1-2 tam yumurta ve ayriyetten yanına 4-5 beyaz ekle yaklaşık 25-30gr protein eder ara öğünlerine 100 gr lor koysan 20gr protein eder.2 tane ara öğün yapsan 200 gr lor buda sana 40 gr protein tavuktur felan yesen en kötü 70-80 gr protein alıyorsun.Yediklerin çok az karbonhidrat,protein 71 kiloda bu yediklerinle kilo verirsin sadece.Ayrıca parasal yönünden bahsedecek olursak 30 lu yumurta aşşağı yukarı 10 lira 500gr lor 3 lira,1 litre yarım yağlı süt 1.5-2 lira vs. tavuk göğüsü 1kilo 11 lira olsa çokta değil zaten parasal yönden tabi gereksiz masrafların yoksa.Bir öğünde 85 gr proteini kullanamazsın fazlasını vücut dışarı atar.

8. Raff

Raff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    su sitede onca bilgili adam var bu kadar kesin konusmuyor yazmadan once dusunuyor sen masallah cok eminsin. yas 17 lmfao

9. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    hayırdır benle alıp veremediğin ne?Bunlar zaten genel olan bilgiler gelişmek için günlük kalori ihtiyacını geçmesini gerektiğini günlük 1.5-2gr protein alınması gerektiğini herkes biliyor nesi yanlış?Ayrıca akıl yaşta değil baştadır.

10. Raff

Raff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    2 gr steroidliler icin. kirmizi eti artirdigimda hic fark olmadi yani 2 gr palavradan ibaret. akil yasta degil bastadir lakin ordan burdan okudugun bilgileri 100% gerceklikle yazan bi kiside goremiyorum. bcaa almazsan kaslarin gelismez demedin neyseki.

11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    gerçeklikle yazan kişileri görmediğin üyelik tarihinden belli ve ayrıca konuyu başka yere çekmenin manası yok.Konu protein ihtiyacı.Sen kalkmışsın yok steroid yok bcaa vs. atıp tutuyosun bu konuyla alakasıne acaba? dikkat çekmeye lüzum yok burada konu ile ilgili varsa bir bilgin arkadaşa yardımcı olman daha mantıklı :)

12. Raff

Raff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    senin sallama bilgilerini duzelterek arkadasa yardimci oluyorum zaten

13. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    A:SD:ASD:AS:DAS:D:ASD:AS:D hiç güleceğim yoktu. :D :D :D :D :D :D :D

14. Twain

Twain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum 90 gram protein evvela sana yeter, benimde günlük protein alımım 80 100 arası değişiyor, maddi sıkıntılardayız hepimiz anlayabiliyorum seni. Kimsenin gelişemezsin edemezsin demesine kulak asma, gelişemezsin diye bir olay yok gelişmen daha yavaş olur olay budur.Aldığın 87 gram protein evvela sana yeter. Dikkat ettim süt yazmamışsın günde 750 ml de süt katsan şuraya 20 gramda ordan gelir 110 a tamamlarsın hemen hemen.İnanırsan başarırsın, " Yaşasın burjuvalar " :D Bir de dip not eklemek istiyorum. Dostum amacın yarışmalara katılmaksa o zaman yetersiz olur fakat amatörce hani bir şey giydiğimde belli olsun fit olayım mutlu olayım amaç buysa her türlü yeter. :D İyi akşamlar

Alfonso_ bunu beğendi.
  15. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bir yandan haklısınız kilobaşı 1gr protein ile kas kütlesi korunur ama kütle artırmak için 1 gr protein yetersiz kalır kanaatindeyim.Kütle artırımındada 1gr protein alsa biraz geride gelişme olur.Bu seferde karbonhidratı ve yağı artırması gerekecek günlük kalorisini karşılamak için dediğiniz gibi normal fazla hacimli olmayan estetik vücut için 1 gr protein yeterli gelir.Ama kütle için yetersiz kalır bence.

16. Raff

Raff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    yarismaya katilsin katilmasin 2 gr fazla. ben sadece kirmizi eti artirip 2 gr aldigimda gelisim artmadi bunu gordukten sonra arkadaslarima da aynisini yapmalarini soyledim onlarda kirmizi eti ve tavuktan kesti biraz gelisim ayniydi.

17. Twain

Twain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Tabii olabilir, ben burada yalnızca kendi tecrübelerime dayanarak söyledim, benim yolum maddi manevi bu çizgide ve yarar alabiliyorum, belki ergenliğimin bir avantajı olabilir ama supplementleri ardı ardına diken gym abilerine denk gelişimim bariz olduğundan söyledim, tabii ki sağlam olmak için sağlam yenmeli :D ama arkadaş büyük ihtimal ile yarışma değil de benim gibi amatörce yarı sağlam olsam yeter düşüncesinde :D

Alfonso_ bunu beğendi.
  18. Raff

Raff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    maddiyat degil olay bide vucudu yormak var her gun. herseye para acisindan bakmayin

19. Jaddet00

Jaddet00 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    benimde yediğim 80 gram protein ediyo günlük kara kara düşünüyorum ne eklesem diye , lor peyniri malesef etrafta bulduğum 100 gramında 10 gram protein 1 yağ :(

20. Twain

Twain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    A101 de 3.25 e var 500 gram 100/14 protein tavsiye ederim süte falan karıştırıp içiyorum ben

Sayfayı Paylaş