Protein-Aminoasit-Karbonhidrat 3 'lü nasıl kullanılır

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mikail19o5 tarafından 25 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mikail19o5

mikail19o5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi günler 2 aya yakındır fitnessa gidiyorum.Boy:1.78 kilo:67 falan.Laktoz rahatsız ettiği için izole et proteini alacam.Yanında aminoasit ve karbonhidrat kullanacam.İnternette okuduğum bazı yazılarda proteinin içinde zaten aminoasit olduğu için aminoasiti şimdilik eledim.Karbonhidrat ve protein tozunu nasıl kullanmalıyım.Kaç kere almalıyım ne zaman almalıyım.İkisini farklı günlerde mi almalıyım.Şuan mesela spordan çıkınca eve gelip 4 yumurta yiyorum.Beslenmem iyi sayılır.Buna göre kullanananlardan yardım istiyorum

2. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Bende baslayali 2 ay oldu. Sadece protein tozu kullaniyorum antremandan hemen sonra.(Gunde 1 olcek)
    Amino asit - Karbonhidrat gerek yok dostum. Vucudumuz zaten gelisiyor yeni oldugumuz icin.
    Spora gitmeden 30 dakika once Nescafe GOLD (2Yemek kasigi) 300ml su ile karistir yaninda muz ile beraber ic.
    Antremana gel bomba gibisin. Antremandan sonra 1 olce whey protein tozunu ic eve gel 2 tabak bulgur ye olay biter.

3. mikail19o5

mikail19o5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şimdi proteini kesin alacam.Sabah kahvaltı yapıyorum çok sağlam yaptığım sayılmaz peynir ekmek zeytin v.s --- Sonra öğlene doğru saat 10-11 gibi genelde 2 yumurta yiyorum(her zaman değil) ------- Sonra öğlen yemeği yiyoruz genelde sulu yemek falan böyle saat 2-3 gibi süt içiyorum yine laktozsuz süt --------Akşam 6 gibi akşam yemeği yiyorum ve 2 saat sonra spora gidiyorum saat 8 de.Spordan önce olursa meyvesuyu muz falan yiyorum.Orda iyice çalıştıktan sonra eve geliyorum ev zaten yakın 10-15 dakikaya evde oluyorum ve hemen ocağa 4 yumurta katıyorum onu yiyorum eğer varsa akşam yemeğinden kalan pilav falan onu yiyorum..yine üstüne muz falan yiyorum....
    ---> Aşağı yukarı günüm böyle geçiyor.Sizce karbonhidratta almalı mıyım?Bu arada eskiye göre çok iyi yiyorum.Artık midem büyüdü sanırım öğün aralarında acıkıyorum hep acıktığımda ya süt muz veya poğaca tarzı şeylerle geçiştiriyorum...Dediğin gibi bulgur falan olsa yerimde her zaman olmuyor evde yani onu yapmıyor annem.Cevaplarınızı bekliyorum.teşekkürler

4. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Spordan sonra sana lazim olan protein nerede ?
    4 yumurta kurtarmaz seni.
    bu sporu yapiyorsan alman gereken protein 120 - 130 gr en az.
    Alman gereken karbonhidrat kilon x 3 yani
    80 kg agirligin varsa 240 gr karbonhidrat.
    Beslenme makaleleri var internette okuyabilirsin.
    son olarak mutfagina hassas terazi al. yiyeceklerinin gramajina bakip internetten besin degerlerine bakabilirsin.

Sayfayı Paylaş