protein almayanlar

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve escapist92 tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    kaslar için protein çok önemli diye her allahın günü tavuk/ton balığı yemekten imanım gevremişken, çevremde gün boyunca hiç protein almayan, tüm gününü bisküvi poğaça çikolatayla geçiren insanlar var.bu beslenme şekli ne gibi zarar getirir??
    kardeşim basketbolcu sürekli antrenmanda ama o da hep karboyla beslenir zaten yemek yemeği çok sevmez.bu sürekli kas kaybı mı demek?
    yani ben beslenmeme bu kadar dikkat edip gıdım gıdım milim milim ilerleme kaydetmeye çalışırken, yağ depolamamak için gece aç karna yattığım günler varken,bahsettiğim gün boyu bşy yemeyen sürekli zayıf kalabilen arkadaşlarımla çıktığımızda herkes tatlısını kremalı kahvelerini mutlu mutlu içiyoken ben sade kahve içip içimden lanet olsun derken, yediğim 1parça çikolatanın vicdan azabıyla yanıp kavrulurken insan düşünüyo üzülüyo :D
    artık arkadaşlarımla sevindiğimiz şeyler arasında dağlar kadar fark var.onlar özel hayatlarındaki şeylere seviniyolar, ben ağırlık artırdığım gün seviniyorum.başkaları spor saatlerini sosyal hayatına göre ayarlar, ben spor saatime göre hayatımı ayarlayıp okulda derslere girmediğim bile oluyo salona koşmak için

Son düzenleme: 2 Haziran 2014
    Mkoray07 ve yasemin. bunu beğendi.
  2. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Sen en doğrusunu yapiyosun saglikli beslenip spor yapiyosun ve güçlü kaliyosun gerisini boşver kaybettiğini bisey yok kardeşim aynen devam :)

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

escapist92 bunu beğendi.
  3. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Kardesim kendini bu kadar da baglama bence bir yerden sonra yaptigin spordandan zevk almamaya baslayabilirsin hersey dozunda onemli unutma

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

escapist92 bunu beğendi.
  4. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Kasma bu kadar kendini ölümlü dünya hayattan zevk almaya bak neymiş tadı önemli değil faydası önemli yok öyle bir şey 1 gün 2 gün 5 inci gün yemek istemiyor canın sevmediğin bir şeyi yağdan da şekerden de korkma abartmamak şartıyla vücut bu herşeye ihtiyacı var maksat sağlıklı kalmak sevmediğin şeyleri işkence gibi yersen öyle hayat geçer mi geçmez

escapist92 bunu beğendi.
  5. ozkan.zumrut.73

ozkan.zumrut.73 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Yenihisar, Aydin, Turkey
    Benim yaptığım düzenli beslenme ve spor, normalde tam bir çikolata bağımlısıyım özellikle bitter ama yemiyomuyum yiyorum ancak marka vermek gibi olacak bu eti yada ülker kare çikolatadan sadece tadımlık tek kare parça yiyorum oda ayda bir falan onu yediğim zamanda gün içerisindeki diğer yiyeceklerimi ona göre dengeliyorum

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

escapist92 bunu beğendi.
  6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    aynen haklısınız kafaya fazla takıyorum biraz daha geniş olabilsem kafaya daha az takcam sanırım

ozkan.zumrut.73 bunu beğendi.
  7. ozkan.zumrut.73

ozkan.zumrut.73 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Yenihisar, Aydin, Turkey
    Bunun genişlikten ziyade birazda vücut anatominle alakalı. Öle prof bi insan değilim bende 7-8 aydır bb yapıyorum öncesinde basketbol geçmişim var lisanslı olarak. Örnek verecek olursam bi arkadaşım 8 yıldır yapıyor bb'i ama biceps bi yere kadar artmış triceps fırlıcak. Başka bi arkadaşımında tam tersi. Sen doğru yolda gidiyorsun emin ol. Herkes ister lazar gibi anatomisi düzgün olsun ama yok. Adamdaki sixpack simetri bendeki değil mesela. Anatomiden kaynaklandığını düşünüyorum bunun. Ayrıca herkes şunu diyebilir "6-7 aydır yapıyosun vücudunda bişey görmüyoruz" bu 6-7 ayda olacak bişey değil bunu yaşam tarzı haline getirmelisin disiplinini koruyacaksın sonrasında alışırsın zaten. Yanlış söylediğim yerler varsa kusura bakılmasın düzeltebilirsiniz beni ;)

Edit: ne kadar zamandır yaptığını bilmiyorum süre tahmini yazdım :)

8. ozkan.zumrut.73

ozkan.zumrut.73 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Yenihisar, Aydin, Turkey
    Bu arada ilk yazıda yazdığın kaslar için protein önemli evet ama bunun yanında vitamini amino vs. değerlerinide alman lazım. Ben supplement kullanmıyorum ama etimi kahvaltımı gün içinde yediğim sebzesi meyvesini ona göre yiyorum kasların oluşmasından ziyade spor sonrası oluşabilecek yıkımıda engellemen lazım

9. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Bence istediğin kiloya ulaştıktan sonra her şeyden az az yiyebilirsin.

ozkan.zumrut.73 bunu beğendi.
  10. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    dediğin gibi zaten dediğin gibi 8aydır falan ciddi şekilde çalışıyorum ilerleme kaydettiğimin de farkındayım ama bi şeylerden fedakarlık ediyosun ve 'o kadar çalışıyorum o kadar dikkat ediyorum daha fazla gelişmem gerek niye böyle oluyo!!' diye düşünüyosun.bayan olduğum için gelişmem erkeklere göre daha yavaş ve daha az farkediliyo.tabi ayın bazı günlerindeki hormon dalgalanmalarından dolayı şeker ihtiyacı, yeme ihtiyacı artınca buna yenik düşmek daha can sıkıcı daha moral bozucu :D

11. ozkan.zumrut.73

ozkan.zumrut.73 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Yenihisar, Aydin, Turkey
    Bu tabi birazda boyla da alakalı benim spor hocam benimle aynı kiloya sahip 85kg ama benim boy 1.84 ondaki boy 1.72 cm aynı ağırlıkları çalışabiliyoruz ama o kas yığını olarak duruyor yanımda bense hacim belli ve fit bir vücut ;)

12. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    bunu ben gibi 162 boyda güdük bi kıza söylemen çok iyi oldu :p

13. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    162 cm bir bayan için çok kısa sayılmaz Türkiye standartlarında.

Sayfayı Paylaş