Protein Alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SWAGGY tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar şimdi şöyle bişey varmış bi öğünde 30 gramdan fazla protein işe yaramıyomuş yani 60 gram aldıysan 30 gramı kullanılıyo diyer 30 gramı sindirilebiliyomuş.Bunun doğruluğu nedir.Ramazanda bunu yapmak çok zor çünkü 140 gram protein almam gerekiyo ve bunu öğünlere bölmek çok zor.Yani bu tezin doğruluğu nedir ramazan dışında zaten 140 gram proteini 5 6 öğünde alıyorum ama ramazanda çok çok zor olur.Eyer bu 30 gram muhabbeti doğruysada mesela iftarda (20.48) 30 gram protein sonra 21:48 30 gram 22:48 30 gram 23:48 30 gram ..... şeklinde mi almalıyım?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Cık. Öyle bir şey yok.

egemennn bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bu işin okulunu okumadım ama mantık şunu söylüyor ben uzun süre aç kalmışsam vücut aldığım proteini zaten çok enerji tüketen lüx bir şeye yani extra adeleye nicin çevirsin .yine aç kalaacağım düşüncesiyle bırak 30 gramı 15-20 gramı kaslar için kullansa iyidir. yaşamsal fonksyonların çalışması için enerji depolamaya yönelecektir. o yüzden uzun süreli açlıklar sonrası yenen yemek daha çok yağ olarak depolanır kanısındayım.

4. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Benim düşüncem kaslar gün boyu aç kaldıkları için aldığım proteine 10 köpeğin önüne atılan biftek gibi saldırıcağı

5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yaşamak için fazladan adeleye ihtiyacın yokamakalpatışları beyin içinenerjiyeihtiyacın varbuda kas olarakdeğil yağ olarak depolanır.

6. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Bi yerde haklısın aslında ama diyer türlüsü daha kolayıma geliyo o yüzdende öyle olmasını istiyorum aslında :/ diyer türlü ramazanda ilerleme kaydetmek zor.Mesela almam gereken protein 140 gram ben bunun 100 gramını alsam kas gelişimi yavaşlar ama durmaz dimi?

7. romeofek91

romeofek91 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    ben yağa dönüşmesinde mantık bulamıyorum ama idrar olarak atıldığı konusunda şüphem olduğundan bende her öğünde 40 gr geçmemeye çalışıyorum malesef :( ama şöylede bi bakarsak zyzz veya öyle adamların beslenme programlarına mesela zyzz kitabında 397 protein alıyodu 4 ölçek günde protein tozuyla birlikte 6 öğün görmüştüm bi öğünde 120 küsür protein alıyordu yani bu adamların tamam yaktıkları bizden fazla daha fazla antrenman felan yapıyolar anabolik hızları felan fazla ama olsa olsa 3 katı dersin bizden tek öğünde 120 ve sonuçta mükemmelse bence bu iş yatar ayrıca onu geçtim if diyeti var 16-18 saat aç kalıyosun günlük 2 öğün yapıyosun ve bunu yapıpta başarı elde edenlerde var ben bile yazdıklarımdan sonra inanmamaya başladım böyle düşünmemiştim :) yinede herhangi bi eğitimim çok yoğun deneyim yada aldığım sonuç yok ona göre değerlendirin inanın demiyorum bende sizler gibi kararsızım ama bu yönden bakınca saçma geliyor

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    şunu söyliyim sadece protein idrarla atılmaz :)

9. romeofek91

romeofek91 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    idrar mantıklıydı sadece benim için düzeltme yaptığınız için teşekkürler ama konuda çok fikir ayrılıkları olduğundan kimi fazla yakımlarda fazla protein yüklenmesi yapılırsa protein emilir kimi 35-40 gramda tutmalı kimi fazlalığın idrar kimi yağ olduğunu söylüyor kafa karışıklığı bu konuda çok fazla umarım forumdaki profesyonellerden biri bi gün bi konu açar yada araştırma deney yapılır hep beraber öğreniriz şu meretin ne olduğunu :)

10. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bende ramazan dolayisiyla 2 ogun yiyebiliyorum. Toplamda 60gr protein aliyorum. Kilom 85. Gelisme adina bir beklentim yok.sadece suan ki kaslarim korunsa ve kilo almasam yeter. fazla agir girmiyorum. Dilerim kas kaybedip kilo almam.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Uzun uzun araştırdım arkadaşlar.Bu 30 gram meselesi çok eskiden kalmaymış.Yani zaten neden 30 gram diyede soruyo insan.Öyle bişey yok.Herkesin metabolizmasıda metabolizma hızıda farklı.1 günde 7000 8000 kalori alan insanlar var ama gram kilo almıyolar.Buda onun gibi bişey.Sen 1 saat süpersette program yap ölümüne efor harca sonra sadece 30 gram sindir.Baktığın zamanda çok saçma.

12. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Yiyelim yag olmaz diosun yani :D

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    dediğinde haklısın ama o süperset için bir öğüne ihtiyacın yokki 24saat en az vaktin var. 30 gram diyedebirşeyyok bu kilona ve kas kütlene ihtiyacına göredeğişir. r.c 5cup protein tozu içiyordiye3cup içen 80 kiloluk adamlar var yahu :). 75 80 kilo biradama30 gram protein yeterli biröğün için.

14. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Yok yani zaten normal günlerde 5 6 öğün olarak aldığım için böyle bişey olsaydı bile sorun olmıycaktı ben sadece ramazan için endişelenmiştim sonuçta iftardan sahura kim 6 öğün yiyomuş :D

15. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Keske tek ogunde 100gr yesek ve vucut bu proteini tamamen kullanabilse. Zira ramazanda iftar sahur arasi 6 saat ve yeterli protein alamiyorum. Bir keskede keske test yaptirip tek seferde ne kadar proteini kullanabiliyoruz ogrensek :D

16. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Ağır idman yapıyosan zaten zaten bi 60 gram sindirirsin.Yani bi anda 140 gram sindirebilicemizi sanmıyorum ama en azından bi 70 80 gram sindirilir.Ben iftarda 200 gram sonra saat 10.30 gibi 200 gram daha sonra sahurda 200 gram tavuk göğsü yiyorum off günlerdede 250 250 yiyorum

Sayfayı Paylaş