Protein Alımı Hesabı Konusunda Farklı Formül

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SoldiersOfGod tarafından 3 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Merhabalar..Proteini malum kaslarımızın onarımı gelişimi vs. için alıyoruz, ama hesap yaparken mesela 50 kiloysak, normal şartlarda 50x2 = 100 gr protein alımı gerekli diyoruz, ama böyle yapmak yerine kas,yağ,kemik kütlemizi ölçtürüp, kas kütlemiz x 2 şeklinde protein alsak olmaz mı? Sonuçta proteini kaslarımız için almıyor muyuz? Öyleyse neden sadece kas kütlesi değilde asıl kiloyu işin içine katıyoruz?
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2015 ---
    "Öyleyse neden sadece kas kütlesi değilde normal kiloyu işin içine katıyoruz?" olucaktı pardon..

Son düzenleme: 3 Temmuz 2015
  2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Yokmu yorum yapıcak olan :)

3. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    kas kütlesi ayrı bişey bu hesaba göre cok az bi mıktar protein gereklı olur mantıklı değil :)

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Yav neden mantıklı değil? Asıl mantık dışı olan kilo diyince brüt kiloyu katıp kilo x 2 gr protein almak.. sonuçta protein ihtiyacını KASLARIMIZ için temin etmiyor muyuz? E o zaman da KAS kütlemizi bilip kas kütlesi x 2 gr protein almak gerekir.. ha evet protein alımı az olucaktır haklısın ama ben iyi bi cevap alarak tatmin olmak istiyorum eğer yanlış düşünüyosamda bunun bilimsel olarak söylenilmesini istiyorum..

5. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    hesap yöntemi kolay olsun diye vücut ağırlığı x2 denmiş bu forumdaki 10 kişiden 8 inin kas ağırlığını bildiğini düşünmüyorum ben dahil eğer kas ağırlığına göre hesaplansaydı kas ağırlığı x4 x5 denirdi bu kadar ayrıntıyla kafa yormaya gerek yok madem merak ediyosun belli bir süre kas ağırlığın x2 miktarında protein alarak beslenirsin bakın arkadaşlar ben böyle yaptım böyle geliştim gereksiz daha fazlası dersin o zaman olur.

lvntgvnc bunu beğendi.
  6. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Proteinler vucutda sadece onarıma katkı sağlamadığı için hesap yapılırken kas kutlesine bakmak çok büyük yanlışlık olur bence.Eğer kas kütlesinin 2katı protein alırsak bunun sadece ufak bi kısmı onarımda kullanılır geri kalan protein farkli görevlerine dağılır diye düşünüyorum.Ki zaten kilonun 2katı protein alırsan bunun birazı boşa gider çünkü her protein farklıdır her ihtimale karşı daha fazla protein alırız.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  7. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

8. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    İşte aradığım cevap buydu teşekkür ederim, savaş hocanın videolarını izlememe rağmen bunu atlamışım galiba..kast kütlesi x 2,75 diyorda, bu 2,75 bulk için değil sanırım, yanlış hesap olan" kilo x 2 gr protein " yerine geçiyor yani normal kas gelişimi için sanırım..ama youtube'da videonun yorumlarına baktım 2,75 çok fazla protein tozu banyosu yapmam lazım gibi espriyle yaklaşanlar da var :)

9. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kilo x 2,75 i destek almadan,tamamen hayvansal protein ile tamamlamak orta sınıf insanları ciddi hırpalar. 100 gram ette 25 gram kabul etsek 600 gram et yememiz lazım.kıymanın kilosu 35 tl . kavurmanın kilosu 50 tl . yanlış hesaplamadıysam aylık 900 tl beslenme maaliyeti çıkarır.

10. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Tavuk göğsünün kilosu 10TL. 200 gram protein içeriyor.

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    manavdan portakal alırken kabuğunu soyupdamı tarttırıyorsun?vücudunuda bir bütün olarak kabul et,proteinde sadece kasların için gerekli değildir.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  12. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    o zaman da şu sorun çıkıyor. yemeğini kendi yapanlar bilir. piyasadaki tavukları pişirince en az %50 küçülüyor,et fire veriyor.açıkçası etlere su basılmış. bu da protein miktarını ciddi oranda etkiler. ben kavurmayı bu yüzden örnek verdim. zaten pişmiş olduğu için fire vermez. bu işle ciddi uğraşanlardan yeni gelişmeler ışığında bitkisel protein in gelişime katkısı konusunda bir yazı alsak iyi olur.salon sahiplerinin çoğu bir halttan anlamıyor.adam parayı bulmuş,makinaları koymuş,dükkanı açmış.

13. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Eti pişirincede ufacık kalıyor, pişmemiş halinden hesaplayacaksın. Ben haftalık nohut ya da mercimeğimi haşlarım, yemeklerin yanında tüketirim.

14. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    o zaman da şu sorun çıkıyor. yemeğini kendi yapanlar bilir. piyasadaki tavukları pişirince en az %50 küçülüyor,et fire veriyor.açıkçası etlere su basılmış. bu da protein miktarını ciddi oranda etkiler. ben kavurmayı bu yüzden örnek verdim. zaten pişmiş olduğu için fire vermez. bu işle ciddi uğraşanlardan yeni gelişmeler ışığında bitkisel protein in gelişime katkısı konusunda bir yazı alsak iyi olur.salon sahiplerinin çoğu bir halttan anlamıyor.adam parayı bulmuş,makinaları koymuş,
    protein ihtiyacının çoğunu bitkisel mi alıyorsun?

15. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Eskiden tavuk tükettiğim için bitkisel protein tüketmiyordum ama bundan sonra o hormonlu tavukların vücuduma faydası olmayacağını anladım ve azda olsa kırmızı et veya somon, bol yumurta tüketip kalan protein ihtiyacımı mercimek ve kuruyemişlerden alacağım.

16. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bende bu fikirle gidiyorum zaten. tavukların nasıl yetiştirip nasıl kesildiğini gördüm bandırmada. yemek istemiyorum o kadar iğne ilaç gdo lu yemler.teper insanın bir yerinden. en güvenlisi balık.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Temmuz 2015 ---
    bir yandan da merak ediyorum bitkisel ağırlıklı protein alarak gelişen var mı nasıl oluyor nelere dikkat etmek lazım?

17. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    en iyisi tavuğu biraz azaltıp yanına bitkisel protein eklemek ;)

Sayfayı Paylaş