protein ağırlıklı beslenme

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve plasticwoman tarafından 24 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. plasticwoman

plasticwoman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Siteyi sürekli takip ediyordum üye oldum yeni ve bir kaç sorum olacak beslenme ile ilgili : Protein ağırlık beslenirsem kg vermemde etkisi olurmu ? Yoğun bir spor programım var cla ve l karnitin kullanıyorum hocamın verdiği programı yapıyorum (ağırlık çalışmaları) yaklaşık 45 dk kardio ve grup egzersizlerine giriyorum (spinning,pilates,stretch and tone,tae bo) ama yanlış beslendiğim takdirle spor ile gayet güzel kilo alındığınıda biliyorum.çok uzun yıllar spor yaptım kick boks özellikle fakat 1 yıl ara verdim ve çok kg aldım depresyonda etkılı oldu şimdi gayet iyiyim günlük menüm şöyle

Sabah : Ilık limonlu su sonra 25 dk yürüyüş (erken kalkıp işe yuruyerek gıdıyorum spor olsun diye )
    Ofise gelince bir adet meyve yada musli ve 0 süt yada peynir

Öğlen : peynirli Salata yada sebze yemeği veya tavuk

Spora gitmeden iki saat önce : salata yada az yağlı peynir ve tam tahıllı ekmek

Spor çıkışı : 1 adet muz eve geldğimde ise salata

* Toprak grubu gıdalarıyla hayvansal gıdaları birbirine karıştırmadan yemeğe çalışıyorum.
    * 5 litre su buluyor içtiğim,bitki çayı içiyorum şekersiz zaten normal çay ve kahve sevmem - kola ve alkol hayatımda yok artık

Son düzenleme: 24 Aralık 2010
  2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    akşam salatasının üzerine lor peyniri serpiştirebilirsin.
    100 gramında 19gr protein vardır ve spor sonrası iyi gider.

ayrıca öğün sayını artırısan iyi olur, bu şekilde yaparsan vücudun kıtlığa giriyoruz sinyali üretip temposunu azaltabilir. ofiste müsli kahvaltı, 11 gibi meyve daha iyi olur sanki. önmeli olan vücudu kandırmak; diyet yaptığını hissettirmemek...

3. plasticwoman

plasticwoman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    musli ile yapıyorum kahvaltımı cogunluk ama değişikliğe gittim :) bazen tam tahıllı ekmek yağsız peynır yapıyorum ama oda olmuyor peynır hayvansal gıdalar ekmek toprak grubu ikisinin ayrı hazmı var ikisi için ayrı şeyler salgılanıyor meyve eklemeye calısıyorum aralara
    ama şöyle bir sıkıntım var salondan çok geç çıkıyorum gece çıkıyorum denebilir o saatden sonra salata bile sorun teşkil edermi

4. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    bu toprak grubu, hayvansal ayrımı bildiğimiz motinyak diyeti mi yoksa yeni bir şey mi?

5. plasticwoman

plasticwoman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Nil Gün'den öğrendiğim bir şey denedimde haklı gerçekden rahatsızlık veriyor toprak grubu ile hayvansal karıştırınca mesala peynir ekmek

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bence gayet iyi,ne zamandır bunu uyguluyorsun ilerleme kaydediyorsan değişiklik yapmana gerek yok bence.

7. plasticwoman

plasticwoman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    İstanbul
    iyi gibi bakalım 18.antremanım biticek bu hafta ölçüm olucak yağ oranıma bakalım öyle netleşicek sanırım hocam memnun bayağı ilerleme kayıt ettin diyor ama ölçümler ne diyecek bakalım :)

8. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ben nil gün'ün uzmanlığını güvenilir bulmuyorum. bu ayırma diyetlerini de sağlıklı bulmuyorum. sadece kilo vermek amaçlı ve de istenilen kiloya inene kadar uygulayanlara bir şey demem.

bu tip diyetlerin kilo verdirmesinin sebebi insan tabiatına ve ihtiyaçlarına aykırı olmasıdır. bir motora yanlış yakıt koyup onun verimsiz çalışmasını sağlamak gibi. bedeninizi yanlış besleyerek besinlerden verim alımını düşüruyorsunuz. hava, su, toprak ateş :) ben tüm gruplardan her öğünde yemeye çalışır herkese de bunu öneririm. avatar diyeti diye ismini de uydurdum şimdi.

aslolan kalori kontrolüdür.

bu mesajda burda bulunsun, niyetim kimseye sataşmak değil.

Son düzenleme: 9 Ocak 2011

Sayfayı Paylaş