Protein İle Amino Arasindaki İlişki Ve Fark?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve shehim tarafından 21 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu önerilir ama antrenman öncesi enerji istersen amino asit ama vereceği enerji okadar yüksek olmaz amino asit içeriği protein tozundada var protein tozu antrenmandan sonra 1 ölçek alman yeterli amino asit kullanımı ürüne göre değişir weider amino 2200 yutulması zor tabi bu boğazdan boğaza değişir 4 tablet antrenman öncesi 4 tablet sonra bu ürünlere göre değişir ayrıca üzerinde kullanım talimatı var ne kadar alman gerektiği konusunda

2. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    peki sadece amino asit kullansam işe yararmı yaramazmı hiç protein alamyıp sadece aminoasit alsam protein tozu resmen külfet mideyi yoruyo

3. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer doğal beslenme ile aldığınız protein orani yeterli ise (kg x 1.5 gr) sadece aminoasit kullanabilirsiniz. Ama eğer doğal besinlerden proteininizi tam olarak karşılayamıyorsanız protein tozu almanız daha iyi olacaktır sizin için.

4. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    yardımların ve ilgin için çok teşekkür ederim
    protein tozuna gelincede protein tozu uzun bir dönem kullandım da çok yoğun olduğu için midemi rahatsız ediyor o yüzden bırakmaya karar verdim.

5. slwester23

slwester23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    protein tozundan alacağın protein diyelim 25 gr amino asit 1 tablet 2 gr senin amino asitten 25 gr protein alman için ne kadar çok amino yutman gerekiyor bi düşünsene.

6. onnow78

onnow78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam

Gündüz yağsız , şekersiz , çok dikkat etmeden protein ve karbonhidrat agırlıklı besleniyorum. antremandan 2-3 saat önce kendi evde hazırladıgım protein bardan yiyorum .
    Antremandan 30-40 dakka önce muscletech aminofx içiyorum , antremandan hemen sonra muscletech nitrotech protein tozu içiyorum.

antreman sırasında hiç yorulmuyorum , performans artışı ve kaldırdığım kilolarda her seferinde artış oluyor . antreman sonrasında sıfır yorgunluk , antremandan sonraki gün sıfır yorgunluk.

2 ayda 1.5 kg yağ verdim , 4 kilo kas aldım. herkesin bünyesi farklıdır. bünyenize göre beslenme , antreman ve supplement kullanın .

7. selman044

selman044 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam liseden kalma bilginizi biraz düzelteyim, "çok zehirli olan amonyak açığa çıkar ve bu amonyak karaciğerde ÜRE'ye dönüştürülür", memelilerin boşaltım ürünü ÜRE'dir, kuşların ürik asit, balıkların Amonyak. böbreklere aşırı miktarda amonyak gitmesi sonucu kan zehirlenmesi adı verilen bir hastalık cereyan eder. Saygılarımla...
    ayrıyetten, amino asit alarak karaciğeri rahat bırakmak demişsiniz ama barsaklardan alınan tüm aminolar karaciğere gelip sonra oradan işleme geçecekler. her vücudun istediği aminoasit çeşidi ve miktarı farklı olur, fazla amino asit karaciğer tarafından depo bölümlerine yollanarak çeşitli amaçlar için çeşitli yollarla depo edilir.

buradan çok farklı bir bakış açısı geliştireyim:
    Aminoasitler kana hızlı karıştığı için kişinin çok bilinçli olması gerekmektedir. örneğin bir sporda 30gram aminoasit ihtiyacı duyuracak kadar çalışılmışsa o kadar alınmalıdır. fazla alınması halinde bunlar vücuttan atılmayan moleküller olduğundan vücut içerisine geçecektirler ve fazlalık oluşturacaktırlar. Demem o ki; bu işte profesyonel olmadan bu tipte kararlar verilmemelidir. Aksi halde protein zehirlenmesi adı verilen rahatsızlık baş gösterebilir. nice sporcuların sonunu getiren bazı eylemler vardır ve bunların en başında bilinçsizlik gelir. steroid işi de aynen böyle, insanlar bilinçsizce steroid kullanıp Arnold gibi olmayı umdular ama çoğu kalp büyümesi ve ya kalp krizleri gibi nedenlerden ötürü vücut geliştirme hayatına son verdiler yahut daha kötüsü sakat kaldılar veya hayatlarını kaybettiler.
    ÖNCE BİLİNÇ!!!

Sayfayı Paylaş