Protein İle Amino Arasindaki İlişki Ve Fark?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve shehim tarafından 21 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. shehim

shehim Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    Yer:
    Çek Cumhuriyeti - Prag
    Ustadlar bir arkadas bu konu ile olgili bir baslik acmis ancak ben kafamdaki cevabi bulamadim orda...

1-Protein ile Amino arasindaki iliski ve fark?
    2- Kisitli bir butcesi olan ve yeni baslayan birisi icin sizce hangisi oncelikli olmasi gerek ?

2. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    amino asit ler proteinlerin yapi taslari...

protein tozlari daha ekonomik

amino asitler kullanimi daha kolay

protein tozlarinda formuller daha farkli,mesele whey proteinin emilimi en yuksek olanlari genelde tercih ediliyor.fakat bu markadan markaya degisiklik gosterebilir

protein tozlarinda emilimi yuksek kullananlar var tabii ki

yeni baslayan birine protein tozu daha iyi gelecektir

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ayrıca benim duyduğum amino supplement olarak ilk çıktığında, amaçlardan biri de böbrek hastalarının protein ihtiyacını karşılamakmış. Protein böbreklerde amino haline geldiği için eğer direk amino alınırsa böbreklere binen yük 0 oluyor. Böylece o kadar protein alma böbrek sorunu yaşarsın muhabbeti de aminonun varlığı ile ortadan kalkmış oluyor.

mma- bunu beğendi.
  4. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    liseden kalma bilgilerimle;

vucut kendi protenini kendi sentezler, yani disardan alinan proteini sindirip aminoasitlere parcalar. daha sonra bu aminoasitleri kullanarak kendi protenini uretir.
    bu surec icinde, yani protein sindiriminde, cok zehirli ure olan aciga cikar ve bu ure karacigerde amonyak a cevrilip bobreklerden atilir.

bu nedenle whey protein yerine hazir sindirilmis durumdaki amino asiti alarak karacigeri bi nebze olsun rahat birakmak daha faydali. hem kullanimi whey proteine gore daha kalay (kapsul anlaminda...)

senin yerinde olsam amino alirdim. bu arada bir de tavsiye, butun protein ihtiyacini bu amino asitlere ya da whey proteinlere baglama. bunlari ek besin olarak al. yani dogal yollardan da protein almaya calis. bu konuda yumurta aki kurtaricidir. simdi pastorizeleri de var, pisirmeden cig bile icebilirsin.

Rodep bunu beğendi.
  5. poverman0007

poverman0007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğr,
    kardeşim

shehim kesinlikle proteinden şaşma amino defnisyon zamanı kesinlikle bak kardeşim 62 kilo body başladım şu an 83 kilioyum adle muhteşem proteine borçluyum ayrıntılı bilgi için

6. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arnoldjr anlatmış zaten gerisi tercih meselesi. Yeni başlıyorsan ve paranı idareli kullanmak istiyorsan toz iyidir derim ben de. Protein tozunun karaciğere yükleme yaptığı doğru (sindirdiğimiz her protein gibi) ama aynı gün ağır alkol almazsan, her 2kglik kutu bittiğinde 10 gün ara verirsen ve boş günlerinde kullanmazsan çok sorun olmaz. Zaten toz kullanımının genel raconu bu yöndedir.

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
  8. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    valla ikisini de kullan diycem ama ya amino ya da protein tozu dersen, amino asit derim. protein tozunda israr edenleri anlamiyorum.

9. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    neden protein tozunda ısrar edenleri anlamıyorsun bende bunu anlamıyorum..protein tozunun amınoacidlere göre bir çok avantajı var ama,amıno acidlerin kana hızlı karışması dışında bir avantajı yok.hatta yeni çıkan whey izolatları çok hızlı bir şekildede kana karışabiliyor.zaten supplement kürlerinde komplex amıno acid kullanımı artık pek yaygın değil,bu ürünün bizim ülkemizde bu kadar çok popüler olmasının nedeni piyasa çeşitliliği bakımından çok yetersiz ve dünyayı çok geriden takip etmemizdir..whey proteinler şu anda dünyada en çok talep gören ve tercih edilen ürünllerdir.komplex amınoacidler ise artık yavaş yavaş tarihe karışıyor..insanlar artık 10 tane kocaman tableti yutmaya çalışmak yerine bir whey shake i hazırlamayı tercih ediyorlar.hem içimi daha kolay,hem değerliği daha yüksek,hemde çok daha ekonomik..whey tozlarının kullanım alanllarıda çok geniştir,her dönem her amaca hizmet edebilir...ilk olarak tercihiniz whey protein den yana olmalı,amıno acidlerinde kullanıldığı bazı özel durumlar vardır ,am bunlar sınırlıdır.

selman044, S3R0XaT, guess ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. shehim

shehim Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    Yer:
    Çek Cumhuriyeti - Prag
    hmm ok..Peki soyle bir soru sorsam sizlere..
    Suanda whey kullaniyorum vede memnunum sizce amino alirsam fark olucak mi kayda deger? Yoksa baslangicta pek bi etkisi olmazmi?

Yine diyeceksiniz ki baslangicta supplament kullanma, biliyorum ustadlar ama 4,5 kiloluk protein aldim onun icin devam etmem lazim...

11. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence amino gereksiz senin için. Toz + dengeli bir beslenme şu an gelişmek için sana yeterli. Yani amino da alırsın ama protein ihtiyacını safi supplementten karşılama. Tavuk ye, balık ye, et ye, yumurta ye vs. Zaten ben bunları yiyorum artı tozumu da kullanıyorum diyorsan aldığın amino pek bir işe yaramaz.

selman044 bunu beğendi.
  12. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    sadece whey yeterde artar bile,madem almışsın tabikide kullanacaksın..ama bunun yanında inan amıoya hiç gerek yok,zaten kısıtlı bir bütçen olduğunu yazmışsın 4.5 kiloluk toz varken yanına amıno almak biraz fantaziye kaçar...

13. bysrsry

bysrsry Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    konya
    herkese selam olsun...
    ustadlar 2 aydır bu spora gönul verdım ve devam edecegımde..yasım 21 boy:1,98 kılo:94
    1-)benım yan belimdekı yaglar bıraz fazla bunu erıtmek ıcın gereklı antremanları yapıyorum yanlız bı degısıklıgını goremedım onerılerınz nedır?

2-)herhangı bır yag yakıcı kullanmama ıhtıyac varmı?

3-)bırde kas gelısımım ıcın amıno asıdmı yoksa proteın tozumu kullanayım.onerdıgınız bır amıno asıd veya protein tozu varmı?protein tozu kullanmayı dusunuyorum ama oda kılo yapar dıe korkuyorum acıkcası...veya 1-2 ay daha calıstıktan sonramı kullanayım bılgı verırsenız cok sevınırım kafama takılmaya basladı iyice:)

yada hıc bır ek besın kullanmadanmı devam edeyım...

cvplarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım....

Son düzenleme: 19 Mayıs 2010
  14. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce daha yenisin birkaç ay daha supp.siz idare edebilirsin diye düşünüyorum vucudunun stokları bitene kadar . eğer illa alacam diyosan forumda tartışılmış bir sürü protein tozu var özellikleriyle oku ve seçimini kendin yap ki pişman olmayasın.
    yağ yakıcı konusunda ise malum yazdayız bunlar efedrin cafein vs.. gib yağ yakmaya yardımcı metabolizmayı ve kalp çalışmasını hızlandırıcı ürünler yazın kullanılması pek önerilmiyor. hem boy kilo oranında normal yani çalışmalarına devam edersen o yağlı bölgelerin toplanacaktır

15. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    bence önemli olan aminoasit profilidir zaten diğerlerinin de dedikleri gibi kana çok hızlı karışan protein tozlarıda var benim fikrim burada devreye giren içerik oluyor yani aminoasit profili yani en az doz da en çok fayda hangisiyde onun kullanımı en mantıklısıdır diye düşünüyorum

16. peace

peace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amino asitler kullanimi daha kolay? bunu neye göre düşündün hiç anlamış değilim ben :S

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:21 ----------

hocama kelimesi kelimesine katılıyorum. geçen gün amino aldığımda hapların büyüklüğünden şikayet ettim satıcıya oda avrupada artık bunların üretimi yok dedi. yavaş yavaş jele kayıyor zaten piyasa

17. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozuyla günde 25 gr protein desteği yapabiliyoruz. aynı dozu aminoasitten sağlamak istesek tanesi 1 grlık aminoasitlerden 25-30 tane yutmamız gerekecek. protein tozunun en az 4-5 katı pahalıya gelecek

aminoasit sindirim sistemini yormayacak ancak tablet olurlarsa gene bir miktar yorup mideyi bozabilir.
    amino asit kana ço hızlı karışacak

protein tozu nispeten yavaş olacak. tercihini whey Isolate lardan yana kullanmalısın dostum.

Sonuç olarak: Eğer para basıyorsan aşırı zenginsen aminoasit tozu al.
    normal bir insan isen whey isolate protein tozu al.
    gariban biriysen dandik whey protein al.
    Daha da gariban biriysen bodyyi bırak

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  19. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    bu amino asit kullanımı nasıl oluyor spordan önce sonra ne kadar önce ne akdar sonra ? ben protein alıyordum ama mideyi çok yoruyo aminoa ya başlıyım diyorum

20. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Varsayalim 6 Tablet kullanmamız gerekiyor ;

Antremandan 30 Dakika Önce 3 Tablet

Antremandan Hemen Sonra 3 Tablet

Kullanmanız yeterli olacaktır.

Sayfayı Paylaş