Protein üzerine beyin fırtınası

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 28 Eylül 2014 başlatılmıştır.

kasların antreman sonrası acil ihtiyaçları sizce neyden karşılanır? (supplement yok)

1. antreman öncesi öğün

55,2%
  2. antreman sonrası öğün

44,8%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar hormon değil, tavukların kısa sürede gelişmesi için en uygun karışımlarla beslenilliyor,hormon vermek zaten maliyetleri yükseltir, sıkışık alanda duruyor tavuklar ha bunun olumsuz ne etkisi olur bence protein değerine çok olmaz.

2. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük beslenmeden zaten karşılar kaslar bence. İnsanın vücudu öyle mükemmel bir sistem ki..

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Hormon kullanmanın çok maliyetli ve hergün uygulanması gereken bir şey olduğunu ben de okumuştum ancak asla insanların ne yaptığından emin olamıyoruz . Tavuk veya hindi veya büyükbaşlar - küçükbaşlar farketmiyor çünkü dünyadaki hayvan yemlerinin %95 i GDO lu soya ve mısırdan oluştuğu için tavuğun ne şartlarda yetiştiğinin, protein oranını kaybedip kaybetmediğinin dahi önemi kalmıyor. Kimisi diyor GDO sadece hayvanın organlarına zarar veriyor etleri yenilebilir, kimisi de GDO lu yemlerle beslenen hayvanlar düşük yapıyor , kısır kalıyor vs. Yani neye inanacağımızı bile bilmediğimiz bir ortamda yaşıyoruz bu yüzden ben Organik sertifikalı ürünleri tercih ediyorum

4. ozgurs59

ozgurs59 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam organik dediğiniz tavukları özel birisinden mi alıyorsunuz yoksa marketlerde vs var mı ? yumurtayı görüyorum ben marketlerde ama tavuğa rastlamadım sanki ?

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bazı marketlerde oluyor bazılarında olmuyor . Bazılarında ise sadece 2-3 tane geliyor ve anında bitiyor. Orvital , Flotty , Green Ranch markalarının tavuklarını ve yumurtalarını rahatlıkla yiyebilirsin. Bir de Keskinoğlu'nun normal tavuklarını değil de Organik Sertifikası olan tavuklarını aynı şekilde rahatlıkla tüketebilirsin.Green Ranch'in organik sertifikası yok ama gdo suz yemlerle beslendiğini ve zaten pişirirken de günümüz tavuklarından çok daha farklı olduğunu görürsün

Son düzenleme: 30 Eylül 2014
    ozgurs59 ve Ümit KOÇ bunu beğendi.
  6. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,
    Çok daha önceki senelerde vücut geliştirme yaptığım yıllarda 3-5 saatte bir öğünler hariç 40-50grlık organik tavuk parçaları yerdim. Çok faydasını da görmüştüm. O yıllarda Samsun' da idim ve organik tavuk bulmak / almak sorun değildi. Düdüklü de haşlar öylece yerdim.
    Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın forumunda (7den 70e Taş Devri Diyeti kitabının yazarı. Canan hoca kadar bilgilidir. Aynı kulvarın koşucuları zaten) bu tarz konular sıklıkla tartışılıyor. Çoğumuz büyük şehirlerdeyiz. İş güç sahibi, aile sahibi insanlarız. Artık her zaman organik bulmak mümkün olmuyor. Ben biraz daha şanslıyım. Tereyağım, peynirim, çökeleğim vs Samsunda hayvanlarını otlattığını bildiğim insanlara yaptırtır kargo ile göndertirim. Zeytinyağını Bursa / Orhangazi'den zeytincilerden çay bardağı ile tadarak alırım. Yoğurdumu kendim mayalarım. Sirkemi kendim yaparım. Tuz diye satılan o sanayi atığını değil karstan gelen kaya tuzunu veya rafine edilmemiş deniz tuzunu kullanırım vs vs. Yani az bir uğraşla (ki bu uğraş devamlılık gerektirmez. Gider 20kg zeytinyağı alırsın sana aylarca yeter vs). Bursa / Orhangazide hayvan bakılan köylerde bazen kesim yapıp anında satarlar. Böyle kesimlerden bütçeme göre bir bacak vs alıyorum. Kısacası bu şekilde yaparak mutfak maliyetinizi azami %20lik bir yük bindirerek sağlıklı besleniyorsunuz.
    Yine de öğle yemeğinde en kötü ihtimalle tavuk döner yemeye çalışıyorum. Hormonlu olma olasılığı yüksektir doğru. Lakin elimdeki en iyi alternatif bu. İdman olmayan günler sağlıksız yiyeceksem yemeyip akşam evde sağlam yiyorum. Benim en iyi protein tozum yumurta ve ev yapımı yoğurt. En büyük enerji kaynağım tereyağı. Sizler gibi profesyonel değilim. İleride bu beslenme şeklinin bana yetip yetemeyeceğini bilemiyorum. Başlangıç seviyesi için gayet iyi geldi. Keza 1 ayda 4kg (58 küsürden 62 küsüre) ağırlık artışı, 4cm genişleyen kollar, 11 cm genişleyen göğüs çapı bunun için ispat niteliğinde.
    Sebzelerden alınabilecek aminoasitleri de es geçmemek gerek. Beslenme bülteni forumu üye olmadan da okunabilen bir forum. Foruma takılanlar beslenme, aminoasitler vs vs konusunda ihtisas yapmış Prof. Dr.'lar. En azından göz gezdirmenizi tavsiye ederim.
    Saygılarımla.

Ömer F., Created By Loss, aslangur ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence food belgeselini izlemelisin.. Hayvan yediği yemlerden çok hızlı büyüyor . Fakat ne iç organları nede kemikleri buna yetişemediği için Bir tavuk 2 adım atıp düşüyor.Bu dediklerim türkiyedede mevcut olan çiftlikler var. Neye göre kime göre hormon yok diyorsun ?

Created By Loss ve StormBlast bunu beğendi.
  8. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    şuan bende senin kemer sıkma politikanın bayaa bi sıkmalı versiyonunu yaşıyorum, 3-5 aydır bi kayıp görmedim aksine hala anabolik gelişimim devam ediyor, umarım bu konuda kafasında soru işareti olan arkadaşlar durumdan feyz alabilirler :)

Balboa7 ve StormBlast bunu beğendi.
  9. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    mutlaka faydası var, fakat bizim üşengeç arkadaşlarımız genelde antrenman öncesi yarım saat kala yükleme yapıp birde antrenman sonrası yapıyorlar bu gerçekten gereksiz , gün içerisinde bunu belli saat aralıklarına bölersek en sağlıklısı, 2 saat önce alırsan faydasını mutlaka görürsün

10. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Kisacasi amac ozellikle antraman gunleri vuvudu hic bir zaman proteinsiz birakmamak...

the admiral bunu beğendi.
  11. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Bence ornegın 2 hafta organık tavukla beslenıp 2 haftada normal tavukla beslenen bırısı net yorum yapabılır gelısımı hakkında, onun dısında uzun vadede ıllakı zararı olabılır.

12. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    sahsen suan marketten alip tukettigimiz besinlerle tozlarin arasinda bir fark oldugunu dusunmuyorum zarar acisindan. Kimyasal deyip geciliyor da ne bu kimyasallar? Koruyucu var tek bildigim, onun da olmadigi ne var? Ictigimiz kolanin formulu bile belli degil, ki bir kimyager tarafindan bulunmustur.

13. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    şahsım adına ben olayın zararında değilim, param olsa noxdan likit aminosuna kadar her boku içerim, arkadaların burda demek istediğini o paranın yarısıyla aynı proteini alabilirsiniz ve supplementsizde gelişebilirsiniz demek(supplement fiyatları malum)

StormBlast bunu beğendi.
  14. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Zararlı kimyasallardan kasıt daha önce de başka bir konuda belirttiğim üzere ; glikoz-fruktoz şurubu , mısır şurubu , sukraloz , aspartam gibi kalorisi düşük olan yapay tatlandırıcılar ve her türlü çikolata - pasta vs. gibi şekerli ürünlerde kullanılan emülgatör yani Gdo lu soya. Bildiğim kadarıyla bu tarz kimyasalları minimal seviyede barındıran marka Optimum markası. Özellikle Bsn ve Dymatize de bahsetmiş olduğum kimyasallar yoğunlukla kullanılmakta ve zaten dymatize iso-100 ürününde Genetiği değiştirilmiş soya kullanılmıştır ibaresi de yer aliyor . Bu tarz ürünlerin zararı anında çıkmamakla birlikte 10-15 yıl içinde ciddi anlamda GDO ve bu maddelerin sebep olacağı ölümlerin çokça artacağını gıda endüstrisinde çalışan birçok bilim insanı söylüyor. Bizim hiçbir şeyden haberimiz yok , hala savaşları adam vurmaktan top atmaktan ibaret sanıyoruz ancak artık savaşlar cephede yapılmıyor. Yani artık adam vurmak yerine çok çok başka planlar yapılıyor görüldüğü üzere

Ömer F., onur04 ve Ümit KOÇ bunu beğendi.
  15. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Tamamen katiliyorum, fakat insanlar protein tozu kimyasal deyip cikiyor isin icinden. Benim kizdigim nokta o. Onu diyen insan 5 metre etrafina baksin. Kac tane aslinda farkinda olmadan kimyasal dedigi seylerden bulacak. Yedigimiz tavuklarin hepsi klon. Tukettigimiz cogu sey gdo. Arastirma yapmayip cahil cesaretiyle meydana cikip vay efendim bunlar kimyasal zararli diye bize kafa tutan beyin tembellerine benim lafim.

16. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Oyle bir olay var tabi. Kendimden ornek vereyim. Yurttayim, ara ogun yapicam ama buzdolabim yok. Biyere gitsem veya siparis versem ki siparis en az 10 tl ayda 300 gider sirf ara ogune. Bu yuzden bana daha pratiktir supplement. Kimi zaman yemek yeterli olmaz burda, acigi onla kapatirim ben de. Kimi gunler yemekler iyidir, tozun yuzune bakmam.

mehmet_oztan bunu beğendi.
  17. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Supplementleri Candot'un da özetlediği şekilde kullanmak zaten oldukça yararlı bir durum.İster üniversite ister lise öğrencisi olsun beslenme kesinlikle eksik kalıyor ve bu durumlarda supplementler işin içine giriyor ve girsin de buna asla karışamayız. Ancak birkaç kişi supplementsiz bu iş olmaz vs. gibi laflar edince biz de yeni üyeler bu tarz söylemlerden etkilenmesin diye birçok açıklamada bulunmak zorunda kalıyoruz. Supplementler gereksizdir ama ne zaman gereksizdir ; kişi 4-5 öğünü rahatlıkla yiyebiliyorsa ve gerekli protein-karbo-yağ ı alıyorsa gereksizdir. Ne zaman gereklidir ; kişi sabah evden çıkıp akşam 5 lere 6 lara kadar eve gelemiyorsa ve dışarıda 1 -2 öğünden fazla yemek yiyemiyorsa ciddi anlamda hayat kurtarıcı olur supplementler ki zaten adı üstünde destekleyici ürün.Herkes bizler gibi kendi evinde kalıp her gün yemek yapma şansına sahip değil , yurtta kalanlar , öğrenci evinde kalanlar , maddi sorunu olanlar ciddi anlamda büyük sıkıntılar yaşıyorlar kendi arkadaşlarımdan biliyorum . Bu gibi sebeplerle supplement almak gereksiz değildir ve kişinin kendi tercihidir sonuna kadar saygı duyarım

18. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Weider hakkında bilginiz var mı?

19. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Kendimden örnek vereyim.
    Bugün çok iyi kahvaltı şansım olmadı. Öğle yemeğini de alelacele yaptım. Spordan en geç 1 saat önce yediklerimi de yeme fırsatım olmadı. Akşam yemeği içinde çokça zamanım olmayacaktı. Hal böyle olunca spor salonunda bardakta (plastik büyük bir bardak. Muhtemelen özel bir adı vardır camiada) satılan hardline whey 3d matrix ürününü suya karıştırtarak içtim. Kötü mü ettim? Bence iyisini yaptım. Supplement mantığına uygun davrandım. Keza çok yoğun bir antremandı. Belki vücut depolarım yeterdi ama bu kadar çabanın boşa gitmesini ihtimali beni psikolojik olarak üzecekti. Aklımda kalacağına midemde dursun. :)
    Saygılarımla.

M3CSL ve mehmet_oztan bunu beğendi.
  20. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    İyi yapmişsin..whey candır:)

Ümit KOÇ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş