proteın ve kreatın kullanımı hakkında acıl yardım!!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kaydeli tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kaydeli

kaydeli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çorum
    oncelıkle herkese ıyı aksamlar aranıza yenı katılmıs bulunuyorum....kısmet olursa bır kac gune spor salonuna tekrardan baslayıp kaldıgım yerden devam edıcem....24 yasındayım boyum 1.87cm kılom 82.....bundan bir yıl once,3 ayı askın duzenlı bır sekılde spor salonuna gıttım ve dıyet yaptım...hem spor hem dıyet derken 4ayda ayda tam 25 kilo verdım....sonra spora gıtmeyı ve dıyetı bıraktım 8 aydırda bu kılomu korumaktayım,sporu ve dıyetı bıraktıktan sonra halıyle vucudumun heryerınde cok fazla sarkık meydana geldı bunları kasa donusturmem gerekıyor... enazından yaza toplu bır vucutla gırmek ıstıyorum..kas yapıcı maddeler olarak proteın ve kreatın tozu kullanmamı tavsıye ettıler...ben bu maddelerı sımdıye kadar hıc kullanmadım...kullanmamın bı sakıncası varmıdır tekrardan kılo aldırma gıbı bı durumla karsılasırmıyım???? ve en onemlısı verım almak adına nasıl kullanmam gerekıyor?? engın bılgılerınıze ıhtıyacım var :) sımdıden tesekkür ederım...

2. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    ilk olarak proteyin ve careatin kas yapmaz bunu bilerek kullanmalısın . Kası yapan beslenme dinlenme ağır spor uçlusutur. Proteyin ve careatin sadece destek verir gelişimine. Sarkan bolgeleri kasgelişince toparlarmı bu konuda malesef yorum yapamıyacam.

3. kaydeli

kaydeli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çorum
    sagolasın verdıgın bılgıler ıcın...pekı hangı marka kreatın ve proteın tozu kullanmalıyım

4. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    bazı hocalarımızın dediği gibi eline kutuyu al icerigini oku bir olcekte hangisi proteyin oranı yuksekse ve iceriginde destekleyici mesela bcaa gibi asitler bulunanı alıyorum . Marka yı önemsemiyorum. Whey proteyin isoleyt olacak . Creatinde aynı creatine monohydrate 100 pure olduktan sonra icerigi hepsinin aynı deniyor. Fakat benim tavsiyem proteyini doğal yoldan almaya çalış .

5. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Kreatin yüksek yoğunluklu antrenmanlar içindir sana gerek yok şuan. Kas yapmak için belli bir miktar kalori almalısın. harcadığın kalorinin +500 miktar kadarını. Yani yağlanabilirsin. Kasda yaparsın.
    Whey protein sana yeterli olur. Multivitamin hapıda al. Yeterli

6. vucutcuelaman

vucutcuelaman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Oncelikle su algiyi yikalim kaslar birakinca yaga donusmuyor beslenme duzeniniz ayni kalirsa yaglanirsiniz 2.olarak o sarkiklar yaglar kasa donusmez kardesim buda yanlis bir algidir ve son olarak kreatin ve protein tozu hacim alman konusunda baya yardimci olucaktir ama beslenmen uyku ve spor duzenine dikkat etmelisin tabi ki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş