Programsız çalışmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sohard tarafından 30 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sohard

sohard Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 16 yaşındayım yeni başladım arkadaşlarım sayesinde onlar programsız çalışıyorlar kendi aklından ve baya geliştiler ben hocadan program çıkarttım program biraz hafif geldi ve arkadaşlarım kendileri akıllarından çalışarak daha hızlı ilerliyorlar bende haftada 3 gün yapıyorum sizce bende programsızmı olmalıyım ?
    Programım şöyle:
    15dk bisiklet
    Streetching
    Barfix 3x15 85p makinalı barfix
    Push up şınav: 3x15
    Dumbell lateral raises 3x12 7p
    Dumbell curl 3x10: 10p
    Leg Fxi 3x15 30p
    Mekik 3x25
    kosu bandı 15 dk
    Stretching
    programdan sonrada havuza falan giriyoruz genellikle.

Son düzenleme: 30 Haziran 2013
    Mert.Duman bunu beğendi.
  2. Mert.Duman

Mert.Duman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Hatay
    Benimde bir programa ihtiyacım var ..

3. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim bazı şeyler deneyerek anlaşılır doğru yolu deneyerek bulunur ama bunu bilinçsiz olarak yapmamalısın . Bende antrenörden program almadım ama bana en yararlı antreman programını deneyerek görerek öğrendim . Çoğu spor salonları ucuz ve çok üyesi olduğu için antrenörler yeni başlayanlarla ilgilenmez %95 i 1 ayın sonunda pes eder zaten . Fitness bir spordur yaşam tarzıdır öncelikle başlama amacını doğru belirlemen gerekir . İyi bir vücut yapıp karı kız düşürme derdinde olanlar en fazla 2 ay devam ederler spora :) Yaşın benden 2 yaş küçük ve 20 yaşın altındakiler için bir yaşam tarzı haline geldiğinde VG hem gençlik için hem ileride aile hayatı için büyük yararlar sağlayacaktır . Para kazanmak için sağlığını kaybedip sağlığını parayla kazanan insanlarla dolu etrafımız o yüzden amacını iyi belirle . Eğer kendi programını yapmak istiyosan bazı önerilerde bulunucam ;
    İlk ay için vücudunu genel olarak çalıştır kaslarını ısındır tek kas grubuna yönelme ilk ay her zaman kasları hazırlamak için program yapılır hareketleri zorlayacak ağırlıklarda az setlerle hacimlenmek için yap .Lafın gelişi kaslarını şişir bol su iç . Gelecek 6 ay için programını haftada 2+2, 2+3 olacak şekilde yap aynı zamanda kas gruplarını günlere ayır tüm vücudunu aynı anda geliştiremezsin .bağlantılı kas gruplarını aynı gün yap mesela 1 gün göğüs - kol -omuz 1 gün sırt - omuz - alt vücut çalış .
    karını ya hergün yap yada alt vücut günlerinde gerçekleştir ( günde maximum 4 kas grubunu çalış karını sona bırakıyosan enerjini ona göre ayarla gereksiz set ve ağırlıktan kaçın )
    6. aydan sonra hareketleri 3 setten 4 sete çıkar yada 3. seti burnout (hardcore çalışma arkadaşın varsa çok daha yararlı olur kaslarını ne kadar zorlarsan o kadar gelişir sakatlanmamak için ağırlığı kaldırırken hareket formundan çıkma )

umarım yardımcı olur iyi forumlar :) ...

Sayfayı Paylaş