Programlarımdaki Hareketler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve preston tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Slm.Belli bir zaman sonra kasların harekete tepki vermediğini,kası şaşırtmak amacıyla hareketlerin değiştirilmesi ve programlarda hareket çeşitliliğine yer verilmesi gereğini zaten biliyoruz.Şimdi ben toplamda 3 defa ara verdim.İlkinde 1 hafta,sonra 2 hafta ve en sonuncusunda da 3 hafta kadar verdim.toplamda ise bu sporda 10. aya giriyorum.Daha önceden de belli bir altyapım vardı ama üniversitede her sene 3-4 ay yapıp bırakıyordum.1 seneden fazla ara verdikten sonra tekrar başladım ve bahsettiğim aralarla 9 ay doldu.Şimdi ben çeşitli salonlara gittim ve verilen çeşitli programları uyguladım.Ama hemen hemen hepsinde hep aynı hareketler vardı.Sadece her programda hareketlerin yerleri oynuyo belki 1 tane yeni hareket giriyor.Yani bu şekilde kaslarda zamanla tepkisizleşme meydana gelmez mi?Yoksa antrenör diye güvendiğim insanlar sadece görüntüden mi ibaret?Mesela bench press en temel hareket belki ama atıyorum 6. ayda antrenörün bana "bu ay bu hareketi yaparken dar tutacaksın",yada "yana açışta kollarını biraz daha kıvır ki omuzun bilmem neresi gelişsin" gibisinden bişeyler söylemesi gerekmiyor mu yada ben mi çok şey bekliyorum?duh Bi gelişmeden bahsetmem gerekirse başladığımda kollarım 29,5 du.Şimdi ise 35.Tabiki her bünyeye göre değişir ama 9 ay için bu normal mi?

Sayfayı Paylaş