Programimi bölsem daha mı iyi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve novaJRdeli tarafından 24 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. novaJRdeli

novaJRdeli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuyla ilgili bi kaç başlık okudum ama aklımdaki soru işaretleri gitmedi.
    Haftada 3 kere gidebiliyorum antremana ,hacim amaçlı çalışıyorum.Zor kilo olabilen uzun ince tip insan sınıfındanım adı neydi unuttum ektomorf du galiba neyse;
    A-B-A şeklinde yapıyorum

yani
    p.tesi göğüs(3 hareket)+biceps(3 hareket)+bilek+2 bacak hareketi
    çarşamba: triceps(4hareket )+sırt(3hareket)+omuz(omuzumda sakatlık olduğu için yoğun bir antreman olmuyor.çok hafif kiloyla 3 hareket yapıyorum )+ 2 bacak hareketi
    cuma:tekrar göğüs+biceps+bilek...
    sonraki pazartesi:triceps+omuz....

bench press,incline press,barbell curl,preacher curl,pushdown,triceps extensions hareketerlini 4 set yapıyorum. 8-7-6-5 tekrar olarak max kiloya doğru arttırarak.
    şeklinde gidiyor.yani haftada 2 kere çalışan bölge öbür hafta 1 kere çalışıyor ondan soranki hafta yine 2 kere...
    Çok mu hareket yapıyorum bir antreman için???

öyleyse şu şekilde bölmem daha uygun olurmu.

p.ztesi:göğüs+biceps
    çarşamba:triceps+sırt+omuz
    cuma:bacak+bilek+karın
    yani bi bölgeyi bir kere çalıştırmak hacim için çalışmaya yönelik programda yeterli midir?
    Herkeze iyi çalışmalar

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    363
    Ödül Puanları:
    0
    Bilim adamları bir bölgenin hacim amaçlı iyi bir antremandan sonra en az 5 gün dinlenmeye ihtiyacı olduğunu söylediklerini duymuştum, yani hacim çalışmalarında her bölgeyi haftada bir kez çalıştırmak gerektiğini söylerlerken, pro bodyciler bunu haftada 2 kez çalıştırabiliriz diye idda ediyorlar(aldıkları yan ürenlerini büyük etkisi var bu düşüncede)

Sana gelecek olursak, en son yazdığın program iyi ama omuzu cuma gününe al ve p.tesi günüde karın çalış;)
    Başarılar...

novaJRdeli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş