programim hakkinda öneri gerekli.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve moqqlass tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    herkese mrb body de 1 ayı bitirmek üzereyim.181 boyum 80 kiloyum.
    mide bölgesinde biraz yaglanma var kütle olarak hacimli yim fakat parçalı bi kas kütlesi oluşturmak istiyorum

ölçülerim
    kol 31
    gögüs 95
    omuz 116
    bel 92
    bacak 58
    bilek 27
    kilo 80 [1 yıldır ]

haftada 4 gün salonda calısıyorum ve programim..

1.gün

dummbell ısınma
    dumbell trapez 3x10
    pus down düüz ters 3x10
    triceps makina 3x10
    ön arka omuz 3x10
    dumbell sıkıstırma 3x10
    ön arka bacak 3x10
    sehpa mekik 3x10
    dikey dips 3x10
    calf 3x10

2. gün

dummbell ısınma
    benc press 3x10
    bench press makina 3x10
    üst gögüs 3x10
    dumbell crul 3x10
    barbaelle crul 3x10
    biceps makina 3x10
    ön arka bacak 3x10
    sehpa mekik 3x10
    dips mekik 3x10
    dummbel yana açma 3x10

bugun yaklaşık 27. gün..hacim olarak aynıyım fakat bi güç artışı oldugunu kesinlikle söyleyebilrim 40 50 kilo benc press yapmaya basladım

. günlük ekmek kola yağlı yiyecekler cikolata ev yemekleri bunların hepsini bıraktım.

tavuk gögsü konserve ton balık hergün 3 4 yumurta yiyorum.
    hindi eti sosis bulgur pirinc elma suyu lor peynir light krem peynir fındık fıstık ceviz ici. yogurt tarzı yaşıyorum 1 aydır
    ve günlük 3 lt su içiyorum 2 haftadırda universal amino 1900 kullanıyorum.fakat şaşırtıcı şekilde hala 80 kiloyum :) optimum wheye de başlamak istiyorum fakat erkenmi geçmi hacim için ne gerekir bilmiyorum..

sizce saglam bi diyete başlayıp 72 73 olmalımıyım yoksa bu şekilde 1 yıl body çalışmalımıyım ..
    yağlanmadan kas ve hacim olarak büyümem gerek
    100kg civari olmak istiyorum .tavsiyelerinize ihtiyacım var herkese teşşekkürler iyi calısmalar..

bi kac resim..

duhduhduhduhduh

2. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Hocan tüm vucudun çalışıp hareketlere alışması için genel bir hazırlık programı vermiş, bunların üzerinde çok oynama yapılmasına gerek yok, hareketleri nizami yapmayı öğrenip hamlık ağrılarını atmak amaç. Tek diyebileceğim makinada yaptığın hareketleri serbest olarak yap(bar, dumbell ile) kası izole etmeden onunla etkileşimli olan kasları da çalıştırırsın ki başlangıç seviyesinde çok daha etkilidir.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    resim ekleme bölümünün özel kuralları vardır..başlığınız üye fotoları bölümüne değil yeni başlayanlar bölümüne uygun..taşınmıştır..

4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlayan zaten yağlı birinin ben 100 kilo olmaya çalışmasını tavsiye etmiyorum çünkü dostum o profesyonellerin işi onların hayatı spor 100 kgye çıkar 80 e iner ama sen 100 kgye çık sonra birdaha 80 e inemeyebilirsin tabi azmine kalmış ama bence normal body programına devam yağlı çok şekerli şeylerden uzak dur gerisi zamanla gelecektir hele biraz devam et gelişime bak sonra antrenman değişikliği vb konulara bakarsın..
    Ben olsam 2 gün anrenmanın haricinde 2 günde kardio yaparım tabi benim şahsi fikrim çünkü bilirsin az tekrarla hem fazla yağ yakamadığın gibi çokta karnın acıkıyor..Tabi hocaların tavsiyelerini dikkate al benim kendi yorumum kolay gelsin dostum..

Son düzenleme: 27 Ekim 2009
  5. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    soledigini deneyeceğim okan haftada bi 2 gün kardiyo hmm araştırmalıyım..

Sayfayı Paylaş