Programa Devam Etmeliyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deathlygrave tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben ekim'den beri spor yapıyorum fakat 3 hafta önceye kadar sürekli hergün karın çalışmıştım. Başlangıç kilom 64 idi yağ oranımı hiç bilmiyorum ve 1.68-1.70 boylarında idim. Bir kaç ay böyle spor yaptım. Sonralarında cumartesi pazar kendimi sürekli saldım. (Şuan pişmanım tam bir salaklık yapmışım.) Sadece hafta içi spor yapıyordum şimdi bunada son verdim. Hiç bir cips , çikolata vs. filan yememeye çalışıyorum zaten hiç yemiyorum desem yeridir . Cumartesi ölçtüm kilom 55.2 boyum ise 1.72 filan olmuş.
    Fakat şu göbek , bel filan yağlarını bir türlü atamadım hergün koşuyorum bisiklette 20-25 dakika arası . Okula giderken ve gelirken her gün yürüyorum. Buda toplam 40 dakika - 1 saat arası sürüyor.

Kas çalışırken bu programı uyguluyorum.
    İlk kahvalıtımı yapıyorum ( 2 tam yumurta - 1 veya 2 dilim ekmek - 1 bardak süt ve birazda 3-4 dilim peynir yiyorum.) Saat 10 - 10,30 arası kahvaltı yapıyorum. Bir saat sonra koşuyorum bisiklette 250 twister ve 300-500 ip atlıyorum. (İpim var fakat evde ip atlayamadığımdan zıplama haraketi yapıyorum.) Sonra okula gidiyorum 1.30 gibi okulda hiç bir şey yemiyorum. Sonra saat 7.30 da veya 8.10 gibi evde oluyorum yemeği yiyorum .(Annem ne yaparsa normal olarak onlardan yiyorum aşırıya kaçmadan) Sonra yatsı ezanı okunuyor 9.40 da filan olması gerek namazı kılıp antremanı yapıyorum kol filan yani sonrada bitince 1 bardak kakolu süt ve 1 kase yoğurt yiyorum. Dişlerimi fırçalayıp yatıyorum. Genelde yatma saatim spor geç bittiği için 12-1 oluyor. Sadece cumartesi pazar 3 öğün oluyor onlardada çok yemiyorum zaten.

Programım böyle şimdi fotoğrafları atıcam . Bunlar cumartesi çekilen fotoğraflar ;

Buda kahvaltıyı yapmadan önce oturmuş halde iken ;

Bu fotoğraflarda bugün yani salı günü çektiğim fotoğraflar ;

Farka bakın 3-4 gün geçmesine rağmen hemen şişiyorum bu olayı anlamıyorum kahvaltıdan sonrada öyle az yediğim halde hemen birazcık şişiyorum bu olayda beni rahatsız ediyor . Aşırı yemek filanda yemiyorum anlayamadım. Bu arada yaşım 15 . Okulda sınavlar performanslar bitsin dışarıda bisiklet sürmeye , denize gitmeyede başlıyacağım buda bana ek kalori yakmamı sağlayacak dahada iyi olucak inşallah :)

Programımda hata var mı ? Böyle devam etmeliyim ? Önerileriniz neler ? Göbek , bel ve göğüs vs. yağlarını eritmek için daha neler yapabilirim ?

Soru : Yağ oranımı en doğru şekilde en kolay nereden ölçtürebilirim ? Hastaneye filan gitmek istemiyorum ama ?

2. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Konu güncel arkadaşlar programıma devam ediyim mi ?

3. kalvascan

kalvascan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Sakin ama sakin yemegini kisitlama 2 ogun besleniyorsun bu cok yanlis vucudunun gerekli kaloriyi almasi gerekli aksi takdirde yeterli gelisim saglayamazsin. Beslenmeni kisitlama sadece abur cubur kola cips gibi besinlerden kacin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Okulda birşey yemek istemiyorum tost filan sağlıklı değil pek ne kullandıkları bellide değil evdende götürecek birşeyim yok ne yapmalıyım evden bir şeylermi götüreyim . Cumartesi pazar 3 öğün yiyorum abur cuburlardan kaçınmaya çalışıyorum zaten kola cips filan pek sevmiyorum yememde uzun süre oldu yemeyeli abur cubur çok nadir yiyorum oda çok değil az.

5. kalvascan

kalvascan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Kahvaltimi erken saate alip evden cikmadan once oglen yemegini yiyip okula gidersin. Okula evden goturecegin kepekli veya cavdar ekmegine bir gun ton balik bir gun beyaz peynir ve domates koyabilirsin. Artik neyi seviyorsan. Benim sana asil soylemek istedigim sey boyunun uzamaya devam etmesi icin beslenmeni kisitlamaman gerekiyor. Ozellikle senin yasinda diyet yapip yemeklerden kismak olmaz. Zaten fotograflarina baktigimda yag oranin fazla degil aksine kas kutleni arttiricaksin bu nedenle avantajlisin. Yapman gereken yemek yemekten kacinmamak :) basarilar.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. deathlygrave

deathlygrave Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ben kahvaltıda 1-2 dilim ekmek - 1 bardak süt - 2-3-4 dilim peynir ve 2 yumurta tam yiyorum. Genelde saat 10 da filan o civarlarda. Sporuda 1 saat sonra 11 gibi civarlarda yapıyorum. Sonra koşudan sonrada yani okula giderken 12:30 da filan ne yememi önerirsin ? Hafif birşeyler mi yemem gerek ? Okulada peynir ekmek filan götürmeyede utanıyorum ama :) Ama aslında evden normal bir yarım ekmekten az bir ekmeğin veya yarım ekmek mi götürsem ? Onun arasına peynir filan . Ton balığı valla hiç yok evde sık sık alamam ondan ama :( Diyet yemek yok zaten annem ne yaparsa ondan yiyorum. Tatlıda yiyorum bazen bir zararı olur mu ? Ama abur cubur yok.

Sayfayı Paylaş