Program yapısı nasıl olmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bboyerman tarafından 15 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bboyerman

bboyerman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Sistem Yöneticisi
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle bir çok sitede bir çok forumda ağırlıklı olarak bu sitede günlerdir araştırma yapıyorum ama kafamdaki soru işaretine yanıt bulamadım.Bu yüzden lütfen soruma cevap bulana kadar konuyu kilitlememenizi rica ediyorum. Kendime başlangıç programı hazırlayacağım fakat kafam bir şeye takılıyor ve karar veremiyorum.

Bazı örnek başlangıç programlarında haftada 3 gün çalışılacak 1 gün çalış 1 gün dinlen şeklinde ve vücudu günlere bölmüş yani pazartesi: göğüs biceps / çarşamba: sırt triceps gibi... bazı başlangıç programlarında da gene haftada 3 gün ama bu sefer çalışma günlerinde tüm vücut çalışılacak şekilde yapılmış yani pazartesi tüm vücut salı dinlen çarşamba tüm vücut perşembe dinlen gibi... Benim elimde 2x6 kg sabit ağırlık dumbell var ve bu sporu evde yapacağım. bunlar göz önüne alındığında başlangıç programım nasıl olmalı? 1 günde tüm vücut mu yoksa vücudu günlere mi böleyim? ağırlığım 6kg olduğu için büyük kas gruplarımı vücut ağırlığıyla çalışan egzersizlerle geliştireceğim. 6 kg anca küçük kas gruplarına yeter başlangıç için. Lütfen yardım edin...

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Bence yeni başladığın için bütün kas gruplarını gelişime hazırla

3. bboyerman

bboyerman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Sistem Yöneticisi
    Yer:
    Bursa
    elbette. bu sporu bir kaç kas grubum için değil tüm vücudum için yapmayı hedefliyorum fakat başlangıç program yapısını belirleyemedim. karar veremedim. 1 günde tüm vücut mu çalışmalıyım yoksa 3 güne mi bölmeliyim vücudu karar veremedim.

4. evu

evu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende çok tecrübeli değilim ama araştırdıklarıma göre vücudunun hamlığını atması için ilk 1 - 1,5 ay tüm kas gruplarını çalıştırman ( öalışma araları 1 gün dinlenme ) senin için daha iyi olacaktır.

Sayfayı Paylaş