Program ve Supplement Kombinazsyonum Hakkında...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Snowblind tarafından 1 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Snowblind

Snowblind Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Merhaba Arkadaşlar,

Boyum 1,76 cm. ve kilom 142 kg.Son bir ay içerisinde 154 kg. dan 142 ye düştüm.Daha evvelinde bir antrenman geçmişim yok.17-18 yıl öncesinde 5 yıl basketbol oynamışlığım haricinde sporla pek uğraşmadım.Şimdi ise amacım kilo vermek ve salondan bir Arnold olarak çıkabilmek.Elbette ki biraz abartıyorum ancak hedefim çok iri bir kas kütlesine erişebilmektir.Bunun için haftanın dört günü,pazartesi,salı,perşembe ve cuma günleri salona gidiyorum.Yaklaşık 45 dakika kardiyo yapiyorum.10 dakika 6 lvl. da yürüyüş,20 dakika 25-30 arası bisiklet ve 10 dakika da eliptik yapıyorum.Ardından mekik,twist,esneme hareketleri derken bir 15 dakika da orada geçiyor.Son olarak da 1 saate yakın bölgesel çalışıyorum.Kaldırabileceğim maksimum ağırlıklarla çalışıyorum.İlk iki hafta hariç son bir ay yüklenmeye başladım.Sanırım durumumu açıklayadım ve sıra geldi sorularıma;

1) 3 x 15 er setler halinde çalışırken her sette maksimum ağırlık mı yoksa her sette artan ağırlık mı çalışmalıyım?

2) Sabah Universal Animal Cuts (1 pakette 9 kapsül var), kahvaltı ve öğlen yemeği öncesi birer adet Weider CLA,spordan yarım saat evvel Weider Bcaa ve spordan hemen sonra Weider Premium Whey kullanıyorum.Ancak Premium Whey yerine şimdi Multipower Whey 100 İzole Protein tozu aldım ve onu kullanmak istiyorum.Bir ticari site bunları mutlaka kullanmam gerektiği konusunda ısrarcı olurken Weider Canlı Destek bölümü bunlar için erken olduğu,BCAA ve CLA için bir yılın ardından başlanması gerektiği konusunda görüş bildirdi.Şimdi hangi ürünleri,hangi zamanlarda ve ne sıklıkla kullanmalıyım?

3) Uzun vadeli çalışmam ve çok sabırlı olmam gerektiğini biliyorum.Ancak çözüm odaklı,amacıma en uygun program konusunda da yardımlarınızı özellikle rica ederim.

Daha evvel de başka konularda yazmış ama herhangi bir yardım veya cevap alamamıştım.İnşallah bu sefer yardım edecek arkadaşlarımız başlığı görüp fikir ve bilgi paylaşımında bulunurlar ? Gerçekten de desteklerinize ve bilgilerinize çok ihtiyacım var.İnternette çok fazla ve karışık bilgi var.Hangi birine uyacağımı bilemedim ? Bu konu ile uğraşan ve bu sporu yapan tecrübeli kardeşlerim,dostlarım ve ağabeylerimden yardım almam benim açımdan çok önemli.Hepinize ş

Sayfayı Paylaş