Program ve beslenmem nasıl ? Doğru yoldamıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fiestaa tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. fiestaa

fiestaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben geçen sene 3 ay bodye gitmiştim.İlk defa o zaman gitmiştim bb için spor salonuna.Daha sonra ara verdim ve 2 ay tekrar gittim.En sonunda artık düzenli gitmeye karar verdim.Flexor hocamızın yazdığı programlardan ilk ay degilde sonraki 2 ay için kullanın diye yazdıgı programı kullanıyordum.Spor salonundaki hocam senin vücut iyi ama eksik yerlerin var onları tamamlayalım dedi ve tekrar bir program yazdı.Sizinle paylaşmak istedim.
    1. gün
    Göğüs
    *Icline bench press (özellikle dar tutmamı söyledi)
    *benc press (dar tutmamı söyledi)
    *Decline Bench press
    *Butterfly
    Kanat
    *Wide Grip Rear Pulldowns
    *Reverse Grip Pulldowns
    *Reverse Grip Bent Over Rows(Makine de oturarak yapıyorum.Makina rovink diyorlar spor salonunda)
    *Seated Cable Rows
    Biceps
    *incline dumbll curl
    *EZ Bar Preacher Curls
    *Standing Cable Curls ( bunu çömelerek ellerimi dizime koyarak yapıyorum)
    2. Gün
    *Machine Deltoid Military Presses ( 2 tane tutma yeri var.Arkadakilerden tutarak kaldırıyorum)
    *Seated Dumbbell Deltoid Presses
    * One Arm Front Cable Raises ( bu hareketi demi cubuk takıp 2 elle birlikte yapıyorum.Telde öne çekiş diyorlar)
    *Dumbbell Deltoid Lateral Raises

Tripces
    *Straight Bar Pushdowns(Bench Dips) - 2sini değiştirerek yap.Bir gün birini,diğer gün ötekisini)
    *Single Arm Dumbbell Extensions
    *Lying Barbell Press To Chin
    Leg
    *Barbell Squats
    *Barbell Deadlifts
    *Dumbbell Lunges
    *Leg Extensions
    *Makinede yatarak ayagının arkasıyla kalcana kadar kaldırdıdgn hareketin adını bulamadım.Bİr de onu yapıyorum

setler 4x8 oluyor
    pzrtesi ve salı gidiyorum.Çarşamba günü cardio yapmaya gidiyorum. 1 dakika 6 hızında yürüyorum ve 8 hızında 1 dakika koşuyorum.Bunu 7-8 tur olarak yapıyorum.Daha sonra alt karın üst karın ve normal mekik çekiyorum.İp atlıyorum canım isterse. tekrar bi 10 dakika yüksek tempoda yürüyorum koşu bandında.biraz yan çalışıp bitiriyorum

perşembe gidip 1. gün programını çalışıyorum. Cuma günü tekrar cardio için gidiyorum.Cumartesi 2. gün programını yapıyorum.Pazar günü kapalı olduğu için spor salonu gitmiyorum.

Ağırlık çalıştığım günler antremandan 1 saat önce ve antremandan sonraki 15 dakika içersinde optimum gold whey protein kullanıyorum.

Sabah 4 yumurtadan 1isini tam diğer 3ünün beyazını yiyorum.2 kasık lor peyniri yiyorum.Domates ve 1 dilim ekmek ile kahvaltı bitiyor. 2 saat sonra tekrar pirinç lapası ve tavuk ve ya balık yiyorum. 2 saat sonra yine aynı şekilde ama bu sefer markana veya pirinç lapasını biraz cok yiyiorum.Ondan 1 saat sonra proteini içip antremana gidiyorum

Sizce nasıl arkadaşlar ? Doğru yoldamıyım?

hem beyine gelişimine iyi geldiği için hemde göbeğimde hafite olsa bi yağlanma olduğu için(bana göre ciddi ama hoca hafif yağlısın dedi) l-carnitine de kullanmayı düşünüyorum.dumbellllsdumbelllls

Sayfayı Paylaş