Program ve Beslenme Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Keyifci43 tarafından 23 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Keyifci43

Keyifci43 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    Erzurum
    Arkadaşlar yaklaşık 8-9 ay kadar bodybuilding sporu yaptım, ama derslerden dolayı 6-7 aydır yapamıyorum ve yeniden bu cuma spor salonuna başlıyorum, ama ne yapacağım bilmiyorum yani, elimde program vardı şuan yok, hangi programı kullanmalıyım, Boy 1.75 Kilogram: 74'dü sporu bıraktığım için beslenmede düşüş oldu ve şu an 64 kiloyum, yağ oranım en fazla % 16-18'dir. Genel olarak vücudum iyi durumda. Spora başlayınca protein tozu, bcaa ve gainer'ı kullanmalı mıyım? Veya aradan 1 ay geçtikten sonra mı kullanayım? Kaybettiğim kiloları veya kas kaybım 1-2 ay içinde tekrardan yükselişe geçer mi? Bana yardımcı olur musunuz ne yapmam lazım gerekiyor? Eğer konuyu yanlış yere açtıysam affola. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

2. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Ben genel olarak full body çalışma taraftarıyım. Kendine uygun bir program hazırlayıncaya kadar full body programla devam edebilirsin. Supplement kullanımından önce amacına uygun bir şekilde düzenlenmiş sağlam bir beslenme düzeni oturt. İhtiyacın olursa eğer supplement kullanımına yönelebilirsin. Ben supplement olayına yaklaşık 5-6 ay sonra girmiştim, çok ihtiyaç duyulmadığı taktirde supplement kullanma taraftarı değilim. Ayrıca pahalı ve kısa sürede bitecek gainer satın almak yerine, kendin shake hazırlayabilirsin. Genelde evde hazırlanan shake tariflerinde protein ihtiyacı tuzsuz lor peynirinden, yoğurttan karşılanıyor ancak o da yetersiz kalırsa veya tadını beğenmezsen ilave olarak protein tozu ekleyerek taş gibi gainer shake hazırlayabilirsin.

Sayfayı Paylaş