Program uygulamada genler önemli midir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ggunseli tarafından 19 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ggunseli

ggunseli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 1.5 senedir elimden geldiğince düzenli olarak vücut geliştirme yapıyorum. Fakat öğrenci evinde kaldığım için beslenme işleri biraz sıkıntılı oluyor ve pek kalıplandığım söylenemez.
    Boy: 1,80
    Kilo : 70
    Omuz : 115cm
    Kanat : 97cm
    Bel : 80cm
    Kol : 34cm
    Şimdi asıl merak ettiğim yere gelmek istiyorum. İlk 5 6 ay elde ettiğim ilerlemeden başka bir ilerleme elde edemedim. Çalışmaya devam etmeme rağmen sanki vücut gelişimi durdu. Uyguladığım program klasik Gögüs - Önkol , Kanat - Arka kol , Bacak - Omuz şeklindeydi. Bu yaz farklı bir spor salonuna kayıt oldum ve durumu yukarda size anlattığım şekilde anlattım. Kayıt olduğum salonda hocanın söylediği her programın her kişiye uymayacağı ve zamanla program değiştirmem gerektiği oldu. Bana yazdığı yeni program ise daha önce hiç duymadığım bir programdı o da şu şekilde :
    1. Gün - Göğüs ve Kanat
    2. Gün - Bacak ve Arka kol
    3. Gün - Omuz ve Ön kol
    Bunu uygulamaya başladım ve yaklaşık 1.5 hafta oldu fakat omuz ve ön kol çalıştığım günler üst bölgeye inanılmaz yük biniyor gerçekten verimsiz olduğunu düşünüyorum. Bu konuda sizin düşünceleriniz neler kaslarım güçsüz olduğu için mi böyle bir verimsizlik alıyorum, bu program ile devam edersem sonunda daha olumlu sonuç mu olur yoksa böyle bi program olmamalı mı. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Forumda full body (tüm vücut) antrenmanları hakkındaki yazıları okumanı tavsiye ederim. 6 aydan sonra gelişmediysen tüm vücut antrenmanı seni geliştirecektir.

3. ggunseli

ggunseli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aslında tam olarak sormak istediğim yeni kayıt olduğum yerdeki kişinin bana verdiği program doğru mu. Göğüs ve kanadı yada omuz ve ön kolu aynı gün çalışmak ne derece doğru

4. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Buyuk kas gruplarını ayni gunde tek bölge yani sırt ve bacak tek olarak çalışman daha iyi olur bide yaz aylarında sıkıntı yaşarsın.
    Ilk 6 ay zaten gelisim hızlı olur.beslenme yi oturtamazsan oldugun yerde sayarsin ve suçu programa atarsin ama suan en büyük eksikligin beslenme dir.

doxux bunu beğendi.
  5. ggunseli

ggunseli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beslenmede büyük sıkıntılarım var protein tozu kullanmak istemiyorum ama çoğu zaman iş yüzünden dışarıda yemek zorunda kalıyorum. Sabah erken saatlerde de kolay kolay öyle 4 5 yumurta yenmiyor doğrusu :)

6. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Bu kadar önyargılı bakma toza . Tabi ben de kullanmak istemiyorum ama okul yoğunluğu + kurslar stajlar vakit olmuyor bazen ve öğün atladığım da imdadıma yetişiyor:) eğer düzeni oturtmak da problem yaşıyorsan açığı kapatana kadar kullanabilirsin..

Balboa7 bunu beğendi.
  7. ggunseli

ggunseli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Her soruma cevap aldım geriye bitek şu soru kaldı. Omuz ve Ön kolu aynı gün çalışmak mantıksız mı?

Sayfayı Paylaş