Program Tavsiyesi...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve afa tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. afa

afa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Spora baslayalı 6 ay oldu diyebiliriz.
    Salı ==> göğüs -biceps
    persembe==> sırt-triceps
    cuma==> karın-bacak
    cumartesi==> göğüs - biceps- triceps ---- bu gün 3er hareket 4*10
    pazar ==> omuz-trapez

cumartesi hariç 5er hareket 4*10 hatta karında 7 hareket var twist 5 dk onun disinda 1 tane machine var üst karın için onun dısında 4*20 yapıyorum.
    tüm günler 1 saat sürüyor en fazla o günkü durumuma göre 10dk gecikir, pazarları 45 dk civarı sürüyor..

hocanın yadıgı programda cumartesi yoktu, ben kendim ekledim kollar ve gögüsün dinlenme süresi 48 saati gectigi için bir daha yorup bir nebzede olsa gelisimi hızlandırmak istiyorum.

2. Abuzerkadayif

Abuzerkadayif Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Gelisim hizlanabilir ama muhtemelen uzun vadede posturun bozulup sakatlanacaksin.
    Maalesef bu kadar ciddi bir konu.
    Ne kadar gogus calisiyosan o kadar sirt calismalisin. Kisalmis olan gogus kaslafin omuzlarini one cekecek ve bunun uzerine humerus'a eksternal rotasyon yaptiran bir egzersiz yapmiyosan rotator cuff'lar arasindaki imbalance yuzunden eninde sonunda sakatlanacak olman uzerine tuz biber olacaktir.

afa bunu beğendi.
  3. afa

afa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam bitirdin beni ya :) bende bekliyorum söyle yap daha iyi gelisir, programın sırasını degistir daha rahat edersin, sıkıntı olmaz falan :D sen direk mantıklı bir acıklama yapmısın bana göre ve berni kitledin :D

4. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    1 gün önce on kol calismisken sirttan nasil veril alicaksin? Bence şöyle yapman daha güzel olur
    1.gün göğüs-arka kol
    2.gün sirt-on kol
    3.gün off
    4.gün bacak
    5.gün omuz-trapez
    6.gun off
    7.gün off

afa bunu beğendi.
  5. afa

afa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kardesim tesekkür ederim tavsiyen için, fakat bu direkseklere binen yüklerdeki itme cekme hareketlerini dikkate alan sporcu yorumlarında gögüs ve arka kol calısmaktansa, gögüs ön kol yapın yazıyorlar, zaten bende senin dedigin mantıkla olmasada senin dedigine denk getiriyorum cünkü salı gögüs biceps --- carsamba off --- persembe sırt triceps yapıyorum :) programı 4 gün üzerine yazmıssin, ben bir 5. gün yapsam demiştim oda pek mantıklı degil galiba, bugüne kadar genelde 5. gün yapmaya calıstım sürekli olmasda bos gün yakalarsam ama ne kadar dogru ve faydalı bimiyorum..

6. Abuzerkadayif

Abuzerkadayif Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Alti ayin dolduysa sana tavsiyem;
    Gogus icin 4
    Sirt icin 4
    Bacak icin (calf dahil) 4
    Omuz icin 4 (shrug olmasi durumunda)(posterior deltoid hareketi olarak facepull yaparsan eksternal rotasyon icin ekstre bir egzersiz yapmana gerek yok)
    Kollar icinse max 2 hareket yapman yeter de artar. Az yap ama öz yap. Kaslarinda orantisizlik olmamasina gayret et.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2016 ---
    Alti ayin dolduysa sana tavsiyem;
    Gogus icin 4
    Sirt icin 4
    Bacak icin (calf dahil) 4
    Omuz icin 4 (shrug olmasi durumunda)(posterior deltoid hareketi olarak facepull yaparsan eksternal rotasyon icin ekstre bir egzersiz yapmana gerek yok)
    Kollar icinse max 2 hareket yapman yeter de artar. Az yap ama öz yap. Kaslarinda orantisizlik olmamasina gayret et.

afa bunu beğendi.
  7. Furkann01

Furkann01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Adana, Turkey
    Bence yanlış bi düşünce yorgun bicepsler işi sırta bırakacaktır sırt daha cok zorlanır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

afa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş