...program sorunu...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve [FaDetoBLaCK] tarafından 14 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. [FaDetoBLaCK]

[FaDetoBLaCK] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese merhaba...benim bir sorum olcak...ben 2 ay 10 gündür body building ile uğraşıyorum...benim bi kaç sorum olcak...mesela bench presste barsız 55 kilo kaldırabiliyorum ve bana göre bu 2 aya göre iyi fakat üst göğüste 30 kilo zor kaldırıyorum...1. sorunum bu...sizden bu olayın nedenini öğrenmek istiyorum..bir de programım...yeni bir body salonuna yazıldım bugün 10. günüm...programımı değerlendirirseniz çok sevinirim...

pazartesi:göğüs-biceps
    salı:eek:muz-triceps

perşembe:göğüs-biceps
    cuma:eek:muz-triceps (haftada 4 gün şu an ayağım sakat olduğu için bacak yapmıyorum sırtla birlkte 2 hafta sonra başlayacağım)

göğüs:bench press 4 setten 8 tekrar
    dumbell bench press tekrar 4 set 8 tekrar
    incline bench press 4 set 8 tekrar
    biceps:dumbell curl 4 set 8 tekrar
    konsantrasyon 4 set 8 tekrar
    preacher curl 4 set 8 tekrar
    omuz: behind neck press 4 set 8 tekrar
    lateral raises 4 set 8 tekrar
    z barla çene altına çekiş 4 set 8 tekrar
    triceps:triceps pushdowns 4 set 8 tekrar
    Lying Triceps Extensions 4 set 8 tekrar
    dips 4 set 8 tekrar...

işte program bu arkadaşlar...ben fazla zorlanmıyorum bu programda acaba yeterlimi bu programm..??bir de bir sorum daha olcak...mesela hoca bana 4 set 8 tekrar diyor...ama ben mesela bench presste 17.5 la başlıyorum 27.5 la bitiriyorum...benim bildiğim ağırlık artıkça tekrar azaltılır veya ağırlık azaldıkça tekrar artar...bunlar benim sorularım umarım yanıtlarsınız...şimdiden çok teşekkür ederim...selametle..

2. [FaDetoBLaCK]

[FaDetoBLaCK] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu da resim eğer ihtiyac olursa 15 gün önce çekilmiştim...

(kusura bakmayın 2 mesaj üstüste oldu ama yukardakini bir türlü editleyemedim:(..

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    forumu takip ettiysen antremanindaki hatayi sende fark etmissindir,3 set ustuste press ve hic acis yok.

4. [FaDetoBLaCK]

[FaDetoBLaCK] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saydammm pardon o dumbell bench press deil dumbell flyes mış...yannı ssöyledim peki şimdi hala programda bir sorun varmı sence??ve de eklenebilecek hareketler???teşekkür ederim ilgin için...

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    biceps:dumbell curl 4 set 8 tekrar
    konsantrasyon 4 set 8 tekrar
    preacher curl 4 set 8 tekrar

barbell curl 4x8
    dumbell scot curl 4x8
    consantration curl 3x10

( bu daha mantıklı senin için) dumbell curl ve konsantrasyon art arda verim vermez bana göre araya bir uzatma hareketi koyulmalı mutlaka.

6. [FaDetoBLaCK]

[FaDetoBLaCK] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol hocam söylediklerini dikkate alcam...

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ayağındaki sakatlık mani olmuyorsa neden sırt da çalışmıyorsun? Bacak çalışmazsın şimdilik ama sırtı ihmal etme. Ağırlık artırılırken tekrarın azaldığı yönteme piramit sistemi diyoruz, senin çalıştığın gibi çalışanda çok var sabit tekrarlarla, son setlerde tekrarları tamamlayabilmek için yardımlı çalışmak lazım tabi haraketi bozmadan yedirerek yapmak koşuluyla.

Selametle.

8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bench ve incline bench te kullanılan ağırlıklar genel olarak herkeste fark eder. sen şuan yenisin. ileriki zamanlarda incline benchi öne alır daha sonraları benc girerek taze kuvvetle incline da daha ağır basabilirsin. bence dert etme çalışmaya devam et.....

9. [FaDetoBLaCK]

[FaDetoBLaCK] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için..

10. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    bu inchline sorunu vbendede vardı
    inchline biraz ağırlık ver bence normal benchten daha önemli aslında üst göğüz açısından aradaki farkı zamanla kapatırsın
    bide genel program sanırım çalışıyorsun 4 set çok 3 eindir derim idmanını 1saati geçirme

11. [FaDetoBLaCK]

[FaDetoBLaCK] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamamdır asrin78 herkes saolsun..

12. [FaDetoBLaCK]

[FaDetoBLaCK] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 3. ayımı bitirdim şu an ve 4. ayıma girdim kulalnmış olduğum weider whey protein var bunun yanına hardline ın aminosunu aldım sizce nasıl bir kullanım yolu izlemeliyim?teşekkürler

13. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Konuya biraz geç kaldım ama birkaç fikrimi belirtmek isterim.Tabii hala aynı programı kullanıyorsan...
    -İnciline press bench press den daha zor bir egzersizdir.Bench de kaldıracağın kiloları inciline de bulamazsın,bu normaldir.Ve eğer egzersiz sırası senin yazdığın gibiyse bench ten sonra kasların yorulacak ve incilineye tam güçle giremeyeceksin.İncilineyi idmanın başına koyarsan kullandığın kilolar artacaktır.
    -Programında birşey dikkatimi çekti.Göğüsle tricepsi ayrı günler çalışıyorsun.Bu bi kural değil ama bence göğüs ve triceps aynı gün çalışılırsa daha iyi olur.Sebebiyse;bench-inciline gibi egzersizlerde triceps de işin içindedir.Ve tricepslerin dinlenmesi uzun zaman alır.Ertesi gün yaptığın triceps idmanından tam verim alamağabilirsin.Bana sorarsan göğüs ve tricepsi aynı gün girmen daha verimli ve sağlıklı olacaktır.
    -Triceps programına bence tricepsi bir bütün olarak çalıştıran fransız pressi ekleğebilirsin.
    -Diğer soruna gelince;ewet kilo artırınca tekrar düşer(piramit sistemi).Ve bu şekilde çalışmanı ben de tavsiye ederim.Bu şekilde hem çok tekrar yapmış olacaksın hem de ağır kilolarla çalışacaksın.
    -Çalışmalarında başarılar dilerim...

14. [FaDetoBLaCK]

[FaDetoBLaCK] Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ettim wrestler o progrtamı deiştirdim 15 gün önce yeniyi de yazcam ama şu supplementi nasıl kombine etcem yani amino+protein tozu

15. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Supplementler hakkında derin bilgim olmadığı için gereksiz ve yanlış konuşmak istemem.Ancak kutunun üzerinde nasıl kullanılası gerektiği yazar.Ayrıca bir fikir verebilmek için aldığın hapın içerdiği a.a. miktarını da bilmek lazım.Fakat yine de belirttiğim gibi seni yanlış yönlendirmek istemem.Bir bilene sormak lazım...

Sayfayı Paylaş