Program Sorunu!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Red Apo tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Red Apo

Red Apo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle iyi akşamlar :) ben bu foruma yeni üye oldum.üye olmadan öncede bir çok konu hakkında bilgim oldu . konuya gelince
    94 dogumluyum
    boyum : 1.78 civarı
    kilom : 58
    kısacası fazlasıyla zayıfım kemiklerim sayılıyor,aşağıdaki resimleri görünce beni anlayacaksınız. . .
    en son 13 yaşında çalıştım 2 adet 4kgluk dumbella.bir hocama danışarak kendim program hazıladım. hergün çalışıyordum c.tesı off'tu programımı hala saklarım, şu şekilde;
    p.tesi ve çarş : göğüs,arka kol ve karın.
    salı ve perşembe : omuz, sırt ve karın.
    cuma ve pazar : ön kol , bilek ve karın.
    her bir hareket 2x8-10 olarak değişirdi zorluğuna göre, sadece her çalıştığım günün sonundaki karın kaslarımı çalıştırırken (2 mekik türü& adonis kası geliştirdiğimi düşündüğüm bir hareket)- ( hareket isimleri hakkında hiç bir bilgim yok) 2x20 -30 yapıyordum..
    çok azimliydim 13 yaşıma göre ama bu azmim yazlıktan dönene kadardı yani 3 hafta yaptım :) ama çok azda olsa vücudum fit olmuştu. ayrıca basketbol oynuyordum (2sene)aradan seneler geçti 2 sene önce basketi bıraktım.o arada vücutta çalışmıyordum zaten hiç fitness'a gitmeyi düşünmüyorum.
    geçen sene malesef sigaraya başladım,alkolde kullanıyorum.hala devam ediyorum.bir ara eve, kapıya sıkıştırılan bar aldım.canım sıkıldıkça barfix çekiyordum gün içerisinde kaytarmadan çekerdim düzgün bir şekilde.(azda olsa kanat ve omuz kaslarımı ona borçluyum).odama girerken bara "smaç basma" edasıyla asılıp sallanırken düşürdüm bidahada takmadım:)
    sonra 1 hafta karın çalışmıştım.açıkçası düzensizim herşeyde..şimdi kararlıyım bu yaz kumsala başım dik bir şekilde çıkıcam, çalışıcam hırslıyım:) eve burbell ve dumbell aldım.
    Ayrıca kilo alma sorunum var.çok yemek yiyip alamayanlardanım bende:) beslenme programlarınızı okudum çok zor geldi açıkçası :D ben gezen biri oldugum için zamanım pek olmuyor.dediğim gibi çok sayıfım özellikle bacaklarım(baldır) çok ince.etrafımdaki insanlar çok zayıflamıssın deyince tribe giriyorum.
    sizden isteğim bana çok sıkı bir program hazırlamanız.evdeki aletlerimi söyledim(bu aletleri kullanabiliceğim program(barfix hariç).forumdaki hocalarım lütfen beni yaza hazırlayın.Yazın kız arkadasımın yazlıgına gidicem şimdi onun arkadaşlarının yanında sönük kalmak istemiyorum:) ilk baştan başladım yazmaya bana yardımcı olabilirsiniz belki diye.
    özele girdim açık konuştum sizleri sıcak buldugumdan dolayı.o yüzden kafanızı bir kerede olsun şişiriyorum ; sigarayı bırakmalı mıyım kas yapmak için? sizce göğüs yapım nasıl(bu arada sol göğüsüm sağ göğüsümden daha küçük gibi solak olduğum halde ve daha yukarda gibi çözemedim)? evet belim çok ince , nasıl kilo alabilirim? (kilo hakkında yazılanları okudum ama bana ağır geldi açıkçası , forumda bir karışıma rastladım sanırsam weight gainer dı.bir dergide verilmiş tarifi onu uygulasam işe yarar mı ?
    kol : 28
    goğüs : 89 (doğru ölçtüm mü emin değilim:)
    aşağıdakiler resimlerim; bana sağlıklı sert ve yaza kadar sonuç verebilicek bir program önerebilirseniz çok bahtiyar olurum , şimdiden TEŞEKKÜRLER. . .

[​IMG][​IMG]

Yaza kadar yani 4-5 ay sıkı çalışırsam bu vücutların biri gbi olur muyum(olursam hangisi:)) ? istediğim vücut atletik hafif kaslı. bu sürede hiç biri olamazsam uzun süreli çalışmayla hangi resimdeki ünlüye benziyor kas yapım. fitness hocalarıda buradaysa yorumlarını ve tavsiye programlarını beklerim .

Not : Hernagibi takviye kullanmak istemiyorum sadece doğal yoldan vücudumu fit bir hale getirmek istiyorum.kullandığım tek ilaç balık hapı yağıdır ve her akşam yediğim meyva salatası(kivi-muz-portakal-elma) :) Saygılarımla...

2. Red Apo

Red Apo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yorum yapmayacak mısınız? Sizden tavsiye bekliyorum 23 kişi görüntülemiş 1 kişi yorum yazmamış . . .

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    ilk olarak şunu söyliyim supplementler ilaç değildir besin takfiyesidir. %100 olmasada çoğu yediğin yemek kadar doğaldır. içki ve sigaranın zararıyla kıyaslarsak supplementlerin zararı çok masum kalır, sıfır gibi bişeydir.

resimlerde görüldüğü gibi çok zayıfsın ilk orantılı olarak kilo almalısın bunun için iyi bi gainer işini görür. ikinci olarak sıkı bi idman programı lazım. idman yaparken kas kaybını önlemek için protein ağırlıklı beslenmen lazım.

idman programında göğüs +arkakol yazıyo. göğüs çalısırken zaten arka kolda çalısıyo ayrıca arka kol çalışmana gerek yok. forumda yeni başlayanlar için idman programı var. ordan yeni bi program edinebilirsin. idman yaparken gögüs, triceps, biceps, omuz ve kanatlara ağırlık verirsen uzun vadede iyi bi vucuda kavuşabilirsin. şimdiden başarılar dilerim.

4. Red Apo

Red Apo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yorumun için teşekkürler burak. O programı dogru anlamda yazmadım misal olarak verdim 13 yaşında çalıştığım program o . Benim tek istedğim sert bir program hazırlanması.Yaza kadar verdiğim ünlülerin birine benzerse vücudum ne mutlu bana. Ayrıca Gainer nedir bilmiyorum araştırıcam:) nerede bulabilirim?

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    gainer genelde karbonhidrat, protein ve vitaminlerden oluşan komplex bi supplementtir. kilo almana yardımcı olur. sporcu besinleri satan herhangi bi yerde veya spor salonlarında vardır. internettede bulabilirsin.

sitede yeni başlayanlar için cok güzel idman programları var. ordan araştırıp kendine uygun bi program bulabilirsin. resimlere baktığımda gögüs, triceps, biceps, omuz ve kanatlarda eksikler farkettim. ağırlığı bu bölgelere verirsen ilerde iyi bi vucud yapabilirsin.

6. Red Apo

Red Apo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Evet forumdakii bütün programlara baktım neredeyse, ama dumbell ile ilgili programlar ben burbellda kullanmak istiyorum.barbell kullanılan programlarda salon programlarında oluyo ordada fitnessta bulunan aletlerden bahsediliyor.kendime uygun program bulamadım o yüzde özel program önerebilir misiniz diye yazdım. Teşekkürler

7. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
  8. Red Apo

Red Apo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Peki ben bu programda dumbella yapılan hangi hareketleri burbell'la yapabilirim.Geri kalan hareketleride dumbell ile yaparım .

Sayfayı Paylaş