Program Seçiminde Kararsızım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Egeadam tarafından 19 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Egeadam

Egeadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İzmir
    Merhaba iyi günler
    Yaklaşık 12-13 yıldır spor yapıyorum farklı bir branşta 4-5 yıldır da halter salonlarına az da olsa gidiyorum yılda 2 ay 3 ay gidebildim hep o yüzden pek bir gelişimim olmadı ama hareket bilgisi olarak salonlara alışkınım yeni başlayan sayılmam aslında. Şimdi 1 ay önce tekrar başladım bu sefer kendi branşımı bıraktığım için düzenli yapabileceğim fitness antrenmanı. 1 ay adaptasyon sürecini geçtim 3 haftadır da biraz daha %60-80 a denk gelen kilolarım ile çalıştım.Bundan sonraki amacım vücudu biraz güzel göstermek için hipertrofi antrenmanları yapmak istiyorum.
    Soruma gelecek olursak haftada 4 gün gidiyorum pzrtsi, salı - perşmbe cuma şeklinde ve program 2 ye bölerek hafta da 2 kere çalışmak istiyorum buna göre

1- Göğüs biceps bacak / Omuz sırt triceps mi çalışmalıyım ?( bu durumda ekstra protein desteği almadığım için göğüs ve bacak aynı günde protein üretimi yönünden eksik kalabilirim gibi geliyor)
    2-Göğüs omuz triceps / sırt biceps bacak olabilir mi ? ( bunun içinde dirsek eklemine hep itme hareketi yaptırdığım için 1 günde dirseğe çok yüklenip zarar verirsin diyorlar bir bakıma doğru)
    3- Göğüs biceps triceps / omuz sırt bacak olabilir mi ? (bunun için de biceps triceps aynı gün olmaz diyen çok ama güzel olur diyen de var )

Kısacası böle nasıl 2 güne bölsem karar veremedim bir türlü bu konuda fikir verirseniz sevinirim ya da sizin uyguladığınız farklı bir kombinasyon vardır o da olabilir. Bu arada 1,90 boyun da 90 kilo idim 1.5 ayda 5 kg verdim spora başlayınca suan 85-86 kilodayım. Omuz 126 göğüs 111 kol 36
    Şimdiden teşekkürler..(umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır eğer öyle ise affım ola)

Sayfayı Paylaş