Program Hazırlama

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body ekrem tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Body ekrem

Body ekrem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salonda çalışırken hoca bicepse 5 hareket veriyor gögüse 3 bunda bi denge yok bende göğüs bölgesinde az gelişme olacağı hissine kapılıyorum sizce bu düşüncem yanlış mı?
    her bölge için minimum veya maksimum hareket sayısı var mıdır?

2. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Alakası yok biceps daha küçük kas grubu o yüzdendir.

3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Biceps'e 5 hareket fazla bence ama göğüs 3 hareket idealdir.Hareket sayısı arttıkça gelişme artar diye bir kayde yoktur.İdeal olarak biceps'e 2 veya 3 hareket verilir.Göğüs hareketleri de dediğim gibi 3 hareket normaldir genelde bench press,üst göğüs ve kelebek hareketleri verilir yeni başlayanlar için.

Body ekrem bunu beğendi.
  4. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Benim yaptığım çalışmaya göre biraz ters bir çalışma stratejisi ama hocan benden daha iyi biliyordur muhtemelen. Benim çalışma programımda ise göğüs 5 hareket biceps 3 hareket. Seni en iyi hocan anlar ki vücudunu gören de o. Sanırım kolda eksiğin fazla ve göğüs biraz idare eder durumda olabilir. Bence hocanın dediğini harfiyen uygula. Sonuçta onların mesleği bu.

5. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Bu biraz amaca da bağlıdır yani hacim üzerine çalışan bir insan 5 hareket koymaz ama fitness modeller 7 hareket bile koyabilir her kasa. Bu form koruma amaçlı da olabilir. Kaslar zorlanmaz bile. Zaten az kilolarla çalışılır. Çeşit güzeldir her zaman.

Mesela ben bicepste biceps brachii kısmının çalışması için mutlaka dumbell curl öneriyorum. Zaten her biceps antremanında bu olmazsa olmazdır. Konsantrasyon curl de uçların belirmesine yarayacaktır ya da chin up dediğimiz barfiks. Hammer curl ve preacher curl de eklersek 4 hareket bence ideal.

Body ekrem bunu beğendi.
  6. Body ekrem

Body ekrem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biceps için yaptığım hareketlerden 3üni aletin birine (adını hatırlamıyorum) düz bar v bart ve halat takarak yapıyorum
    fakat ben dumbellla yapılan hareketlerin daha etkili olduğunu düşünüyorum
    sizce biceps için dumbella yapılan hareketler mi daha iyi yoksa makinelerle yapılan mı?

7. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Elbette dumbell ile yapılan çünkü dumbellda hareketi birebir kol ve biceps yapar oysa makine de bilmediğimiz birçok kas paylaşır ağırlığı kemikler bile devreye girer zaten araştırmalar da dumbell ve vücut ağırlığının daha verimli olduğunu kanıtlamıştır.

Sayfayı Paylaş