Program harici şınav,barfiks vs.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HecToR Tuning© tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Selamunaleyküm. Bayramınız mübarek olsun. Haftalık program olarak 3 gün çalış 1 gün dinlen şeklinde çalışıyorum fakat ağırlık çalışması dışında vücut ağırlığım ile şınav, barfiks, dips vs. çeşitli varyasyonlarını uygulayarak o konularda kondisyon ve güçlenmek istiyorum. Tamamen street workout tarzı çalışmak değil de ağrılık çalışması haricinde vücut ağırlığım ile yapabileceğim hareketlerde güçlenmek diyelim. Şimdi asıl sorum ben bu şınav, barfiks vs. varyasyonlarını nereye sıkıştıracağım ? Her kas grubu haftada 2 gün çalışıyor. Şınavı, bafiksi her gün yapabilir miyim ? Yoksa illa göğüs günü şınav, sırt günü barfiks mi yapmalıyım ? Teşekkür ederim.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Vücuduna dinlenmesi icin de Zaman ayir,ne yapiyorsan antremanlarda yap antreman disinda sunu bunu yapiyim diye ugrasma,yorgun vücuda tekrardan strese sokmak faydadan cok zarar vericektir.

3. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Örneğin bugün Göğüs-Arka kol günüm. Akşam 5 te başlıyorum. Bugün uyandığımdan itibaren göğüs için şınav , dips vs yapsam olurmuydu ? Yoksa illa antrenman saati içerisinde mi yapılmalı ? Yarın sırt- önkol yapıcam antrenman saatine kadar ara ara barfiks çeksem mesela nasıl olur ?

4. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Burda bekcinin demek istedigi size antreman yaparken herseyi yap bitir cunku sen antreman dan sonra vucut dinlenmesi gerek kaslar dinlenirken buyur sen barfiks sınav vb hareketler yaparsan vucut dinlenemediginden bidahaki antremanda kas kaybi yasarsin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bekci bunu beğendi.
  5. roxx

roxx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    istanbul
    Antrenman saatine kadar ara ara şınav-barfiks çekersen, antrenmanda halin enerjin kalmaz.
    Bu da sana daha az rep sayısı olarak geri döner.
    Tavsiyem antrenman öncesi ısınma olarak, 20 saniye aralıklarla hareketleri birbirine bağlayarak yap.

6. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman öncesi hangi bölgeyi çalıştıracaksam antrenman esnasında yapacağım hareketleri çok hafif kiloyla 5-8 tekrar olarak 1 er set uyguluyorum ısınma olarak. Aslında her ne kadar kilo alıp hacimlenmeye uğraşsamda hep street workout tarzına aklım yatıyor fakat o tarz çalışırsam hacim yapamayacağımı biliyorum. Hacim yapıp ağırlık altına girince de o kadar barfiks, şınav çekmek imkansız olur heralde. Dizimde sorun olduğu için ağırlıklarla devam edicem heralde.

Sayfayı Paylaş