Program Hakkinda Görüşler Lütfen.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xavez tarafından 7 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Xavez

Xavez Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaslar merhaba ben yaklaşik olarak 2 aydir uyguladiğim programimi degiştirdim.

Onceki programimda 2 güne tüm kas gruplarini bölmüşken fakat suanki programimi su sekilde böldüm böldüm, 1. günde gogus bacak 2. günde biceps triceps mide 3. günde ise omuz sirt çalişiyorum. Ve yeni program hakkinda bilgi alabilecegim kimse yok salondaki hocalara pek guvenmiyorum acikcasi, bana yazdiklari..

Yeni programim şu şekilde;

Bench Press
    Incline Bench Press
    Incline Dumbell Press
    Decline Bench Press
    Dumbell Fly
    Dips ( alt gögüs icin )
    Squad
    Leg curl

Evet hareketler bu şekilde 3. gündede omuz ve sirt hareketleri var fakat onlarin yeterli oldugunu düşünüyorum. Bu program hakkinda ne düşünüosunuz. Bilgilerinizden faydalanmami saglarsaniz sevinirim. Ve şunuda belirtmek istiyorum HACİM amacli bir program yapmak amacim. 2 ay içinde 5 kilo aldim şuan 70 kiloyum ve boyum 1.80. Ogrenmek istediginiz bilgiler var ise verebilirim. Yardimlar icin tesekkurler şimdiden.

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:29 ----------

Buda triceps + biceps programim.

Barbell Curl
    Scott Curl
    Hummer Curl
    Consecration Curl
    Dar Bench Press ( Triceps )
    Dumbell French Triceps
    Dips ( triceps icin )
    Cable Triceps

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    tam fiyasko
    presler dolmus :) bench pres 4*10
    inclıne bench 4*10
    dambul fly 4*10
    cable corsver 4*10 gögüsde işini görür
    bicepsde barbel curls 4*8 hammer curls 4*8
    triceps triceps vbench press 4*8 pushdown 4*8 yeterlı
    hareket ekleme dedimi yap

3. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    bacak gögüs olur mu ikiside büyük kas bence böyle olsun 1,gün göğüs-biceps 2,gün kanat-triceps-karın 3.gün omuz-bacak

4. Xavez

Xavez Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tesekkurler ama bana net belirli program lazim, ben program yapmak istedigim şekildeki gibi gruplara bölmek istiyorum çalişma programimi, 3 gogus hareketi yapsam 1. gün sadece yarim saat antrenman yapip cikarim salondan, bu yeterli olur mu?

2. si biceps ve triceps için 2 şer hareket yeterlimi?

5. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Göğüs-Biceps/Sırt-Triceps/Omuz-Bacak programına ben de katılıyorum.

Size verilen programdaki göğüs-bacak günü gerçekten kötü.Bacağın en ağır çalışılması gereken bölge olduğuna inanıyorum.Göğüs-bacak gibi iki büyük kas grubu birlikte verilmiş ve bacak sadece iki hareketle bitirilmiş.

Kaç aylık geçmişiniz olduğunu bilmiyorum ama;

Göğüs için :

Bench Press
    Dumbbell Fly
    Incline Dumbbell Press
    Dips
    Cable Crossover veya Pullover

Bacak İçin :

Leg Press
    Squat
    Leg Extension
    Leg Curl
    Calf Raise

hareketlerini öneririm.

6. Xavez

Xavez Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Lethe yaklaşik 2 aydir yapiyorum fakat oncedende yapmişligim var, kas hafizasi olsa gerek vucudum cabuk toparlandi ve inanilmaz derecede ölçüler artti. Bu programi kaldirabilirim fakat extra bi supplement kullanmiyorum, yapacagim 5 gogus hareketi ile gelişme yerine gerileme olmasindan korkuyorm acikcasi endişelerim bu yönde :)

7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Tek press hareketine düşürmekte fayda var o zaman programı ama hacim amacı olduğu için ilerleyen zamanlarda çift press daha iyi olur.Bench Press/Dumbbell Fly/Dips/Cable Crossover şeklinde aklıma gelen ilk göğüs programı.

Yukarıda söylediğim bacak programı fazla ağır olur ikinci ay için ama squata hazırlık ve ilerisi için alt yapı olması açısından Dumbbell Squat/Leg Extension/Leg Curl/Calf Raise yeterli olur.

Omuz ve sırt için programı yeterli görüyorum demişsin,barfiksle aran iyiyse geniş tutuş göğüse barfiksi en etkili kanat hareketi olarak görüyorum ben.

Biceps-triceps programın iyi bence,göğüste dipsi yapacaksan tricepste bench dips şeklinde yapmanı öneririm.

8. Xavez

Xavez Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    O halde sadece hareketleri yerlerine yerleştirmem kaldi dedigin gibi yani, gogus + biceps , sırt + triceps , omuz + bacak şeklinde degil mi?

Her antrenman oncesi ve sonrasi 10 15 kadar barfiks kesinlikle yapıyorum.

Ve başladigimdan beri cift press hareketi ile yapıyordum Bench Press ve Incline Press şeklinde daha sonra Dumbell Fly ve Dips yapıyordum şuana kadar. Extra supplement olarak bir şey kullanmiyorum.

Cable Crossover yapmam mumkun degil gittigim salonda bunu yapabilecegim bir duzenek malesef yok. Onun yerine baska bir sey onerebilirmisin?

Son düzenleme: 7 Temmuz 2012
  9. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Cable yerine aklıma alternatif gelmiyor malesef.En son hareket olarak pullover yapılabilir ama.

Sırt günlerinde geniş tutuş barfiks,biceps gününde kartal tutuşu barfiks yapman yeterli bana göre.

Supplement kullanmak için 6 aydan sonraki zaman dilimi daha uygun.

10. Mihawk

Mihawk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1.gün göğüs biceps 2. sırt triceps 3.omuz bacak önermiş.
    eğer 1.ve 2.günü ard arda gideceksen sırt triceps yerine omuz bacak yapmanı öneririm çünkü sırt için kullandığın bicepsleri ve göğüs programında da tricepsleri yormuş olacaksın.

Sayfayı Paylaş