program hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve petsy tarafından 1 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    amerikadaki forum sitelerindeki tavsiye edilen klasik 3 günlük split program soyle

1 -gogus/triceps
    2-sırt/biceps
    3-bacak/omuz

benim uyguladıgım split

1-gogus/biceps
    2-omuz/trceps
    3-bacak/sırt

weiderin egitim cdlerindede onerilen programda ilk program gibi.amerikalılar ve ozellikle weider bu iş icin yogun arastırma yapmıs insanlar tavsiye ettiklerine gore heralde daha faydalı bi programdır diye düsünüyorum.bende programımı ilk sisteme gore degitirmeyi dusunuyorum sizce nasıl olur.hangisi faydalıdır.

2. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    ben dediğine katılmıyorum göğüs calıştıgın gün zaten triseps ister istemez çalışıyorsun örneğin dips diğerleri olumlu olabilir tabiiki bu benim fikrim yinede sen bilirsin

3. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    1. program bana daha mantıklı geliyo ki su acıdan;triceps gogusle beraber calısıldıgında veya biceps sırtla calıstırıldıgında bir diger gun triceps veya biceps direkt ve dolaylo olarak calıstırılmıyo ve dinlenme tam olacagından daha faydalı oldugunu dusunuyorum.diger programda gogus calısırken tricepsi calıstırıyosun ertesi gun dinlenmeye ihtiyacı varken bidaha calıstırıyosun.sırt calısırken biceps calısıyo dinlenmeye ihtiyacı varken ertesi gun bidaha biceps calısıyo.bu acıdan ben ilk programın daha faydalı olacagı kanaatindeyim.forumda boyle bi program uygulayan varsa bize tecrubelerini aktarabilirmi acaba.fikirleri bekliyorum

4. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İki programda iyi aslında ayda bir değiştirilerek uygulanabilir.

Benim anlamadığım nokta, eğer bu üç günlük programı uygularsak, her bölge haftada bir kez çalışmış oluyor.

Her bölgenin haftada en az iki kere çalışması gerekmiyor mu ?

Nasıl oluyor bu programların uygulanması ?

Selamlar...

5. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet arkadaşlar nasıl uyguluyorsunuz bu programı, haftada 6 gün mü çalışıyorsunuz yoksa 3 gün yetiyor mu ?

Selamlar...

6. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    ben haftada 4 gun agırlık calısıyorum 4.gun tekrar bastan baslıyorum.tabi tabiri caizse kesmiyo 4 gun agırlık,su ara vaktimde var 6 gunluk programı denemeyi dusunuyorum...

Sayfayı Paylaş