Program Hakkında Fikirleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mustang9 tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mustang9

mustang9 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba,
    4. ayda yeni aldığım program ile site de ve araştırmalarda edindiğim bilgilere göre sanki çelişkili geldi Hocamız ile de çok fazla bir paylaşımımız olmuyor fikirlerinizi almak istedim. 2 gün gelip 1 gün dinlenme olarak çalışılacak.
    Yardımlarınız için teşekkürler.
    1.gün
    Göğüs
    Bench Press 2x8 - 2x6
    İncline Press 2x8 - 2x6
    Bench Açış 2x8 - 2x6

Biceps
    Dumbell Curl 2x8 - 2x6
    Barbell Curl 2x8 - 2x6
    z bar (sehpada) 2x8 - 2x6 2 set dar - 2 set geniş tutuş

2. gün
    Omuz
    Barbell Press öne 2x8 - 2x6
    Barbell Press sırta 2x8 - 2x6
    Bent-Over Dumbbell Lateral Raises 4x8 - 4x6

Triceps
    Barbell Dar Tutuş 2x8 - 2x6
    Barbell (Alına ) 2x8 - 2x6
    dumbell French 2x8 - 2x6

3. gün
    Kanat 2x8 - 2x6
    Wide-Grip Front Lat Pulldown 2x8 - 2x6
    Lateral 2x8 - 2x6
    One Arm Dumbbell Rowing 2x8 - 2x6

Bacak
    Bu programı henüz vermedi

2. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    eğer sıralamaya göre yazdıysan göğüs çalışırken önce incline çalışılır.Biceps harketleri ise tam bir yogunluk sebebi çünkü hepsi yanı yere vuracak ve kasların gelişmekten çok yorulacak.dumbell curl, barbell curl ve preacher curl geniş tutuş bicepslerin iç bölgesini çalıştırır sadece preacher curl dar tutuşta farklı olarak dış tarafınıda çalıştırırsın.Benim programımdaki biceps çalışmasına bakmanı öneririm.Kendi programımı 3 kez uyguladım 1 cme yakın gelişim var:D ama bu sende de aynı etkiyi yaratacağı anlamına gelmez sonuçta genetik diye bişey var ama sen yinede bak.
    omuz ve triceps hareketlerinde sorun yok kanat çalışırkende önce barfix ile başlayıp çekebildiğin kadar çekeceksin kendini deneyeceksin çünkü insan en iyi kendini kaldırarak geliştirir kanat bölgesini.Kendinle mücadele etmek başka bi hırs verir.Umarım yardımcı olabilmişimdir kolay gelsin.

mustang9 bunu beğendi.
  3. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde kol programım buna benzer bir program.

Dumbell Curl (Alternative)
    Barbell Curl
    Incline Dumbell Curl

'den oluşuyor. Fakat 2 ayda 5cm gibi bir gelişme sağladı. Bu sizin genetiğinize kalmış bir durum.

Ayrıca göğüste önce incline çalışır durumuda bana biraz ters geldi. Ben ilk önce bench press , ardından incline press giriyorum. Aynı şekilde göğüs ölçümden çok iyi verim aldım ?

Özetle kişiye göre çalışma programları değişiyor. Kendi vücudunuzu çözene kadar biraz vakit geçireceksiniz. Bu programın size faydalı olup olmayacağını deneyerek öğreneceksiniz.

mustang9 bunu beğendi.
  4. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    ilk defa duyuyorum incline de önce bench press yapıldığını:D dövüş konusunda ne diyosun draqo kick box iyi spor değil mi?

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

seni duyan da senelerdir bu sporla uğraşıyorsun sanacak, ben de ilk defa senden duyuyorum bench pressden önce incline çalışıldığını elimde 2004 yılından kalma bi antrenman kartı var onda da bench press ardından incline press şeklinde sıralanmış...
    mustang9 arkadaşım forumda çok daha tecrübeli hocalarımız var, üç beş ay salona gidipte program yorumlamaya başlayan arkadaşlar seni yanıltmasın...
    Saygılar sunarım! iyi çalışmalar!

okankut ve mustang9 bunu beğendi.
  6. mustang9

mustang9 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese yorumları için teşekkür ederim. benimde çok fazla bir bilgim olmadığı için doğru veya yanlış diyemiyorum. Mutlaka Hocalarımızdan yönlendiren ve yol gösteren olacağını umut diyorum. Sabır sporunda sabırla bekliyorum.

7. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    tecrübeli hocalar var diye illa herşeyi bilecekler diye birşey yok.okulda da 25 yıllık coğrafya hocası var adam çıldır gölü ığdır da diyebiliyor bende kalkıp ardahan kars arasındadır hocam deyip düzeltiyorum.Herşey tecrübe demek değildir.Hoca diye her dediği doğru değildir ayrıca bu benim fikrim arkadaş beğenir beğenmez ona kalmış bende kafamdan atmıyorum heralde.4 sene okul okumuş 2 sene master yapmış hocam bunu söyledi adam hala okuyor heralde bişey biliyordur...Lütfen polemik yaratma aycan1903 yorumunu yap geç herkesin görüşü farklıdır saygı göster !

8. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

şu anda polemik yaratan sensin, bütün konulardaki yorumların gibi bunda da yine konuyu başka yerlere getirdin... (çıldır gölü :D )sen yorum yapmıyorsun burada birisini yönlendiriyorsun, yeni başlamış birisi seni bişey biliyor sanıp senin yanlışlarını uygulayabilir... burada bb ye senelerini vermiş bir sürü insan varken program yorumu yapmak sana düşmez! sen haddini bil bence...

9. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Allah allah istediğimi yazarım sana mı kaldı bunu yargılamak forum kurallarını iyi oku !

10. desci

desci Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben hep flat bench press'i incline'dan önce yaparım. sonuçta daha basic bi hareket ve buyuk kas gruplarını çalıştırıyo.

genelde bu tür programlarda önce büyük kas grupları çalıştıran temel hareketler yapılıp daha sonra izole hareketler yada aynı bölgedeki daha küçük kas grupları çalıştırılır diye biliyorum

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    CeZa_deLgado, aycan1903

Bundan sonra kişiselleşterdiğiniz her mesajınız silinecektir.
    Kişisel sorunlarınızı başlıklara taşımayınız, rica ederim.

Kan Mevsimi, saydam ve MT bunu beğendi.
  12. -OzaN-

-OzaN- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anlamiyorum
    2x8 - 2x6 bu ne oluyor ?

önce 16 kere sonra 12 kere mi

yoksa

önce 8 kere sonra mola sonra 6 kere sonra mola sonra 6 kere mi ??

yardim icin tesekkkürler.

13. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    bende anlamadim onu 8 - 8 - 6 - 6 demek galiba. 4 set anlamında yazmıs olabilir.. mustang9 soluyecek onu.

14. mustang9

mustang9 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Kan Mevsimi doğrudur, dediğin şekilde 4 set

15. mustang9

mustang9 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yalnız biz sadece bir bölümde takıldık genel anlamda hocalarımızdan bir yorum gelmeyecek mi?

16. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs programınız benimkisiyle aynı. O yüzden kendiminkiyle karşılaştırmak istiyorum. bende 3x10 birde Pullover var. Pullover çok güzel bir hareket ama bir o kadarda ters bir hareket. Üst göğüsü güzel dolduran , pek çok üyemizinde söylediği gibi göğüs kafesini yükselterek göğüsleri önde ve yüksek gösteren , göğsün altını güzel dolduran harika bir hareket. Ayrıca dorsiyi (sırt) ve geriye çok kırdığınız takdirde tricepsleride çalıştıran bir hareket. Pullover'ın göğüs programını tatlandırabileceğini düşünüyorum ama hocan gibi seni gören , antrenman performansını bilen birisi olmadığım için bunlar sadece kendime göre yorumlarım. Belkide bu hareket şu an size ters gelebilir , hocanıza danışmadan bu önerimi dikkate almayın.

burada yapılan yorumlarla ilgili size şu uyarıyı yapmalıyım. "bu hareketi ekle" , "programın hafif" , "bu program sana çok ağır" gibi yorumlar tamamen kişilere aittir. Zaten burada belirli bir deneyim seviyesini geçmiş olan ve bu sporda deneyimi olan , forum deneyimi olan kişiler size programınızda aşırı "radikal" bir yanlış olmadıkça "bunu böyle yap" "şu hareketi ekle" tarzı şeyler "SÖYLEMEZ"ler. Bunun nedeniyse , bizim sizi tanımıyor olmamız. Vücut yapınız nedir , ne kadar güçlüsünüz , neyi kaldırabilirsiniz bilmiyoruz. Antrenman performansınızı bilmiyoruz. O yüzden kesin yargılardan her zaman kaçınırız.

mustang9 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş