Program değiştirmeye korkuyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ilkercan00 tarafından 7 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ilkercan00

ilkercan00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 2 senedir bu sporla uğraşıyorum ilk başladığımda kolum 33 cm şimdi ise 43 cm vücut ölçülerimi yazmayim konuyla alakası yokta bu zamana kadar gelişme iyi oldu diye söyledim.
    Şimdi canımı sıkan kafamın karışmasıma sebep olan şey piramit sistem programı bu zamana kadar bazen program değiştirmeye kalktım ama ne zaman program değişikliğine gitsem 2 hafta sonra vücudumdaki pump hissinin sönük programın işe yaramadıgini hissediyorum boşa çalıştığımı düşünerek eski piramit sisteme geçiyorum bu zamana kadar superset zıt kas gruplarini calismak istediğim program var su an ama sanki işe yaramıyor hissine kapılıyorum ya örnek 3x10 çalışmak tuhafima gidiyor ağırlık arttirarak 12x10x8 mesela örnek olarak daha hoşuma gidiyor ve pump etkisini öyle alıyorum ama bir yandanda dropset sistemi normal sistemlede gitmekde istiyorum ama yaz geldi malum programı supersetle kısa sürede bitirip karın bel ve kardiyoyada zaman ayırmak istiyorum ama pump olmamak psikolojimi bozuyor yani nasıl bir değişiklik yapmam gerekiyor böyle program sorunları yasayıp degisiklige gidip performansı düşen arkadaşlar nasıl kendilerini toparlıyor

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Herkesin vücudu her antrenmana farklı tepki veriyor, önerilebilecek mutlak bir sistem söz konusu değil. Sen şanslısın ki verim alabildiğin bir sistemi işin başında yakalamışsın. Bir antrenmanın işe yarayıp yaramadığını ertesi gün muhakkak hissedersin, vücudunu dinle, devam et diyorsa aklına takılan ufak tefek değişikliklerle sistemini koru.

Sayfayı Paylaş