Program Değişikliği Tereddüt

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve efe21 tarafından 18 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. efe21

efe21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba. 3 aya yakın devam ettiğim tek bölge programım şu şekildeydi
    Pazartesi:Göğüs
    Salı:Omuz
    Çarşamba:Off
    Perşembe:Kanat,Sırt,Bacak
    Cuma:Biseps,Triseps
    Cumartesi:Off
    Pazar:Off

Antremanlar 4 set 12 10 8 6 tekrar şeklindeydi ve bu 3 aya yakınsüre boyunca çok iyi verim aldıgımı söyleyebilirim ama şimdi programım değişicek yine tek bölge çalısacagım ama tekrarlar 10 8 6 4 şeklinde değişecek benim size sorum set sayıları bu şekilde değiştiginde alacagım verim azalırmı ve çalışma şeklimde nasıl bir değişikliğe gitmeliyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bütün forum tr ailesine iyi günler:)

2. efe21

efe21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birisi yardim edebilirmi lutfen yarin dgisiyor programimda.

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Çalışma günlerini ve sıralamayı sen mi seçtin hocan mı yönlendirdi?

4. efe21

efe21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Calisma gunlerini ben secmistim yeni programla tekrarlari 8 6 4 3 seklinde girebilecegim maksimim agirlik seklinde degistirdim hocaninda lafini dinleyerek.

5. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Madem yorumlamamızı istedin bence çalışma günlerin yanlış. Büyük kas gruplarını peşpeşe çalıştırırken perşembeden sonra 3 gün dinlenme gibi bi şey olmuş. Salı günü omuzdan verim alamayacağını düşünüyorum. Madem haftada 4 gün gidiyosun off günlerini büyük kas gruplarından sonra kullan. Yani büyük kas grubuna gireceğin gün dinlenmiş ol. Hem de ertesi gün dinlenerek kasın gelişmesine izin ver. ör// pts göğüs salı biceps-triceps çarşamba off perşembe omuz cuma off cts kanat-bacak şeklinde olabilir. Ayrıca 3 tekrar bence çok az. İyice profesyonelleşip artık daha fazla ağırlık artıramayacağın durumda tercih edilebilecek bir sayı. Bana kalırsa madem piramit gireceksin 12-10-8-6 kalsın. Gerçi boy kilo oranından bahsetmemişsin ama şimdilik benim görüşlerim bu şekilde.

efe21 bunu beğendi.
  6. efe21

efe21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1.82 kilo:72 zaten tekrarları düşürmemin nedeni hacimlenmek için daha az tekrar girip maksimum agırlıga giriyorum 12 10 8 6 ya vucut artık alıstı biraz sasırmak lazım bence tabi belkide yanlıs düsünüyorum.

7. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    12-10-8-6 ile 10-8-6-4 ün bir farkı yok ki, sadece ağırlık artırmış olacaksın. Kaslarını gerçekten şaşırtmak istiyorsan ter piramit veya süper set ler daha etkilil olacaktır

efe21 bunu beğendi.
  8. efe21

efe21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    önceki yorumumda belirttim 10 8 6 4 yerine 8 6 4 3 ile maksimum agırlıga giriyorum sasırtmak için uygunmudur?

9. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Bence saçma biraz. 8-6-4-3 yapacağına 12-10-8-6 yap demiştim hatırlarsan. Yanına bir arkadaşını al veya hocandan yardım iste. Son sette girdiğine ilk sette gir bak bakalım vücut ne kadar şaşırıyo :D vücudun tekrar sayısına alışması diye bir durum yok çünkü kaldırdığın ağırlığı sürekli artırmalısın. Yani 12 tekrar yaptığında da max ağırlık 8 yaptığında da.

10. efe21

efe21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    8 6 4 3 de son seti 85 kiloyla bitirdim mesela gögüs hareketlerinde 12 10 8 6 da en fazla 65 kilo ile bitiririyordum 12 10 8 6 da bu kilolara derman kalıcagını sanmıyorum:D agırlıgı zaten sürekli arttırıyorum sabit kalma diye bi durum yok.

Sayfayı Paylaş