Program Dışında aklıma takılan bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve volkanakgul tarafından 16 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. volkanakgul

volkanakgul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    istanbul
    Sopa ile bel çevirme hareketi eskiden de yaptığım ve çok sevdiğim bir çalışma şekli. Bugun salonda 600 adet, sağ sol yukarı aşağı yaptım. Aradan 7 saat geçti ve canım evdeki sopa ile yine bel hareketi yapmak istiyorumç Göbeğimde ciddi derecede kat oluşmuş durumda, kas olarak değilde yağ olarak :)

Ne düşünüyorsunuz?

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    -sopa cevırme beldekı yada karındakı ya uzerınde etkılı degıldır

- sopa cevırme hareketı artık bırcok bılıgı hocanın salonunda asla uygulatılmayan br egzersız . avrupada nerdeyse tum salonlarda asla uygulanmayan bır egzersız bır cok sakatlıga davetıye cıkardıgı ıcın kımse onermıyor artık

-onerım bu egzersızı artık uygulamayın zaten genel bır karın calısması tum karın kaslrını ıyı sekılde calıstırmaya yeter

demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  3. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    twist hareketi değilmi bu hocam? neden önerilmesin anlamadım youtube da bir çok kişi bunu yapıyor. ama bende pek karnı çalıştırmadı bıraktım adam gibi mekik çekiyorum ondan sonra dambıllarla yana esneme hareketi yapıyorum.

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    onerılmıyor ben avrupada nerdeyse hıcbr salonda denk gelmedım

sebebı bırcok karın bolgesı kaslarında saktlıga yol acmasıymıs . pek ole amator egzersızı degıl

sakatlanma ıhtımalı cok fazla

eskıden her slonda muakkak yapılırdı cunku yanlıs bır dusunce varmıs belı ınceltır yagları yakar dıye yok tabıkıde ole bır sey :)

bunun bır benzerıde declıne bench press avrupada ya makıne versıyonu yaptırılır yada 1 yıldan once konmaz programa cunku omuz ıcın oldukca rısklı

sultanmehmed bunu beğendi.
  5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Sopa çevirme hareketi omurgaya zarar vermemesi için sağ - sol şeklinde değil, sürekli sağa veya sola çevirme ve, süre yahut tekrar sayısına ulaşıldıktan sonra diğer tarafa çevrilerek yapılmalı.

sultanmehmed, demircan256 ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet Rpac dogru bır tespıtte bulunmus benım onerım eger salonda agırlıklı twıst aletı varsa normal bır kıloda fazla olmıcak sekılde yanı 15 tekrar gıbı agırlıkla calısmak ve sadece tek yone :)

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yağdan kurtulmakm istiyorsan düzenli kardio çalışması ve diyet yapmanız şart başka turlu yagın altındakı kas dokusunu calıstırmıs olursunuz buda pek bir fayda sağlamaz

kardio antremanının ardından üst karın alt karın yanlar ve diğerbolgesel hareketler yaparak süreci biraz hızlandırmıs olursunuz.

sultanmehmed, Danny Boy ve demircan256 bunu beğendi.
  8. volkanakgul

volkanakgul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim arkadaşlar, yani 15 yıllık body salonu hocası beni işe yaramayan bir şey için mi çalıştıyıor diyorsunuz? Sopa ile bel çevirme bel inceltir söylemi yalan mı diyorsunuz şimdi? Ben pek inanmadım açıkçası!

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ısteer ınan ıster ınanma kendın bılırsın

sopa ıle bel cevırmeye devam et

bızım fıkrımıze saygı duymıcaksanda bıdaha soru sorma hocanı dınle

yok eger bıseyler ogrenmek ıstyorsan da bızım dedıklerımızı arstır .

burda sana sopa ıle bel cevırmenın kasları nasıl sakatladıgını ve neden tehlıkelı oldugunu kas ısımlerıne kadar sayabılırım ama gerek yok onada ınanmıcaksın nasıl olsa

dogma fıkırlerden vazgecmıceksen sadece hocanı dınle foruma ne gerek var kafa_

10. volkanakgul

volkanakgul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    istanbul
    Neden inanmadım biliyormusun Steve, ben 4 yıl önce 1000 adet iki günde bir çevirirdim. Bu şekilde 2 ay çevirdim ve aynaya baktığımda gözle görülür bir fark ciddi şekilde oldu. Sevgilim o zamanlar belimin çok inceldiğini ne yaptıgımı bile sormuştu. Şimdi konuyu açarken de , işe yararmı diye sormamışım, sen işe yaramaz diye girmişsin , arnold u avatar koymuşsun, önce seni tanımam sana inanmam lazım , kendini ne kadar geliştirdiğini görmem lazım. Herkesin dediği doğrudur diye, ya da sırf sen diyosun diye kabul etmem seni sinirlenidiriyorsa , sakın ola bir daha cvp verme sorularıma ,)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:14 ----------

Bu arada soruyu bir daha oku ve ona göre cvp ver! Alakasız cvp lar vermemlisin dostum, demişim ki ben önceden yaptım seviyorum , yanı bu benim bu alete inancımın tam oldugu anlamına geliyor ve sana sormamışım bu alet işe yararmı diye , ama sen sırf cvp olsun diye cvp vermişsin o başka,
    Şimdi soru şu; Salonda çalışıyorum evde de çalışmamda sakınca varmı? Yazmak için yazma artık.

Saygı ile.

11. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Duymak istemediklerin söylendiğinde inanmayacaksan neden soruyorsun ozaman? Arkadaşım madem söylediğinin doğru olduğunu düşünüyorsun onu yapmaya devam et. Kolay gelsin.

12. volkanakgul

volkanakgul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    istanbul
    Buyur işte, her zman ki forum polemikleri. Şimdi diğeri gelir o da savunmaya geçer.. vs vs vs.
    Arkadaşım siz ikiniz aynı mısınız? Soruyu mu anlamıyorsunuz? Yoksa yazılanları mı çözemediniz ? Hadi sizi size bıraktım, az aklı olan, az kavramasını bilen ne olup bittiğini anlıyor zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:23 ----------

Salonda çalışıyorum evde de çalışmamda sakınca varmı? Yazmak için yazma artık. Nedir bu yaa.. bu kadar basit soru, sizlere işe yararmı yaramazmı diye soran yok, nedir diye soran yok, siz kime neye cvp veriyorsunuz ? Akıllı mantıklı birşeyler yazın da anlam katın konuya, size kim sordu işe yarayıp yaramıyacagını.. . )

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ne düşünüyorsunuz demek, kişinin bu hareketle ilgili kendi görüşünü açıklamasına olanak sağlar. sen belki yazdığına cevap olarak sadece "iyi yapıyorsun-kötü yapıyorsun" diye cevap bekliyor olabilirsin ama yaptığın hareketin yanlış noktaları var ise ve forumumuzun sayılı üyelerinden biri olan stevenlms sana yardım ediyor ise durup düşünmen gerekli. bu saatten sonra pek kaale alınacağını zannetmiyorum da zaten. 6-7 saatte bir twist yapan adam 50 yaşında da bel fıtığı, omurga rahatsızlığı vb sıkıntılar geçirecektir zaten. yaptığın hareketin kısa vadede sana bir sorun yaratmaması uzun vadede de sorun yaratmayacağı anlamına gelmez. bu kadar açıklama aslında fazla bile, sadece forum ortamında olduğumuzu bilerek bu denli sakinlikle cevap yazıyorum. ve şunu söyleyeyim, 15 yıllık hocalık deneyimi olan bir kişi 15 yılını yan gelip yatarak, anlayacağın bir dilden söyleyeyim kendini geliştirmek için zaman harcamayarak geçirmiş olabilir.

dip not : kişinin perspektifi başka insanlarla rahatça iletişim kurabilmesi, çok yönlü düşünebilmesi ile gelişir. çok yönlü düşünebilmenin anahtarı da akıl yürütmektir. akıl yürütmek Allah vergisi bir kısım içerdiği kadar çalışma ile de geliştirilebilir. sana tavsiyem şu ki güzel kardeşim, kendini geliştirmeye çalış. sana yardım etmeye çalışan insanlar hakkında "ukalalık yapıyor" diye düşünme...

Son düzenleme: 19 Eylül 2011
    Danny Boy ve sultanmehmed bunu beğendi.
  14. volkanakgul

volkanakgul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    istanbul
    Sağol 'forumumuzun sayılı üyelerinden biri olan stevenlms sana yardım ediyor ise durup düşünmen gerekli ' demen yeterli senin için düşüncelerimin oluşumunda.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:43 ----------
    Edit, kelime düzeltme :)

Son düzenleme: 19 Eylül 2011
  15. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi tutup ta stevenlms'yi savunacak değilim. herkesin yaşı kendini savunmaya yetecek güçte, ancak şunu belirteyim, bazı insanlar bir şey söylüyorsa durup düşünmek gerekli. ille de o kişinin dediğini yap demiyorum ama söyleniyorsa bir mantığı vardır. ta en başta sorduğun soruya cevap vereyim, salondan sonra evde yapacağın hiç bir çalışmanın faydası olmaz. eğer esneme, açma germe değilse. haliyle senin twist gibi zaten bir ayağı çukurda olan bir hareketi 6 saat arayla günde 2 kere yapman sağlıklı değil. 2 günde 1 1000 defa yaptım kilo verdim demişsin, doğrudur vermiş olabilirsin. ama şunu tekrar düşün diyorum : şu an bedeninde bir sakatlığın bulunmaması doğru yolda olduğunu göstermez. sonu gelmeyen tekrarlar yapmak vücudu gereksiz yere yıpratmak, sağlıksız bir şekilde kilo vermekten başka bir şey değildir.

16. volkanakgul

volkanakgul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim, Soruma cvp aldım ve Evde çalışmayacagım R10. Bilgilerini paylaştıgın için bir kez daha teşekkür ederim. Selam saygı ile.
    Volkan.

17. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Volkan bu gidişle tüm forum tarafından antipati kazanacaksın ...
    Soru sormuşsun , kişiler cevaplarını vermişler ..
    Hiç kimse sana cevap vererek bir kazanç sağlamıyor..

Eğer inanıyorsan uygularsın , inanmazsın uygulamazsın bu kadar basit..
    Ama diyorsan ki yok benim içim rahat edene kadar ben soru sorarım o zaman devam et , cevap verecek birileri çıkar mutlaka (!)
    Eğer o alete inancın tam ise de , burada soru sorup konu kirliliği yaratma , zira her gün onlarca konu çöp kutusunu boyluyor...

Danny Boy bunu beğendi.
  18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

eger benı merak edıyorsan yada ne kadar bılgılı oldugumu merak edıyorsan bunun basıt bır yolu var burdan laf atmaya hıc gerek yok bana sorarsın nerden bılıosun bunalrı sana neden ınanım dıye bende sana bunalrı neye dayanark soledıgımı solerım bu kadar basıt . ama artık buna gerek de yok . ben sana kaynagı gstersemde sen onada ınanmas yalan dersın

a yok ben kendı bıldıgımı okurum dıyorsan o ayrı

ben asla burda bır seye yorum yaprken kendımden ornek vermem ya bılımsel bır kaynagı vardır yada dunyada kabul gormus bır gorustur

sen sordun bende yazdım bu egzersız artık dunyada uygulanmıyor cunku bır cok merkez bolgesı sakatlıgına yol acıyor dıye .

ve merak etme sukur hepımızın okuması yazması ve okudugunu anlama becerısı var

ben sana ılerde sorun olucak bır egzersızden vazgecırmeye calsıyorum sen ıse sıze ne ben evdede yapımmı ben zararı sormadım dıyorsun

egzersız sakat ıste bunun nersı anlasılmıyor evdede yapsan salondada yapsan sakat ıste

eger burad kısılerın sorduklarına yap yapma dıye cevap verıyor olsak burası forum olmaz zaten . tasdık makamı degıl burası

sen kendın bılırsın ben acıklamsını yaptım

sen sınırlendın neyse sen haklısın helllooo

19. volkanakgul

volkanakgul Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fotoğrafçı
    Yer:
    istanbul
    Neden konu dönüp dolaşıp aynı yere geliyor, R10 isimli arkadaş güzel ve detaylı olarak yazmıştır. Sen şimdi, herşey söylenmiş çizilmiş ne demek istiyorsun fazladan ? Ben forumdaki arkadaşları tanımam, bilmem, bana da katkısı olan varsa teşekkür eder geçerim, yoksa bilmemeye devam ederim. Yok antipati vs vs . Kardeşim paramı verdikten sonra , bana heryer salon her yer hoca. İçimde olduktan sonra, sen cvp vermişsin yok tanımışım seni tanımamışım kime ne faydası var! Sen varmışsın yokmuşsun kimin umrunda! Yapıcı mı olmak istiyorsun, foruma katkımı sağlamak istiyorsun o zaman beni kazanmaya bak kardeş. beni kazan ki samimiyetini görelim. Ben bu dakikadan sonra yazmıyorum. Teşekkürler herkese .

20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ben yapıcı olmaya calstıgım ıcın senı bılgılendırdım zaten samımı olmasam buraya yazmam da

ama sen hepızın samımıyetıne senı bılgılendırmek ıstemesıne rahmen asabısın sınırlısın ve kırıcısın

Sayfayı Paylaş