Program almadan rastgele çalışmak...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve deist190 tarafından 27 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar, verilen programı beğenmeyip kendimiz rastegele çalışssak bu negatif bir etki eder mi bünyede? Misal ben şu şekilde çalışıyorum bu bana kötü yönde mi etki eder yoksa bu şekilde çalışıp fit bir vücudu elde edebilir miyim?

Bench press, incline bench press, lat pull down, butterfly, triceps push down, biceps curl(makineyle), rowing machine, leg extension, cable crunch, leg raise... bu yazdıklarımı sırasıyla yapsam ve 1 yıl boyunca çalışsam gene de iyi bir sonuç elde eder miyim?

2. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Bildiğim kadarıyla sadece hammallık yaparsın salonda :D Neden mi ?

Her gün ayrı bölgemizde kaslarımıza göre çalışma programlarımız oluyor. Rastgele olan pek fayda sağlamayabilir sana....

Efrahim ve deist190 bunu beğendi.
  3. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara

Teşekkürler dostum ama hiç mi faydası olmaz tamamen boşa kürek çekmek mi olur yani bu sonuçta?! Eğer öyleyse dediğin gibi, bir an önce eğitmene başvurup yeni program istemem lazım. Gerçi bana verdiği program da bu şekildeydi eğitmenin ama ben bu programı rastgele hep bu şekilde yapmayı düşünüyorum uzun süre. Gene de hamallık mı olur programı uzun süre yapıp değiştirmeyince?! Vücut alışır mı aynı hareketlere yani?

4. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar.
    Her Ay Programı Değiştiriyorum Ben Mesela Vücut Hareketlere Alışıyor Diye. 1 Sene Aynı Hareketleri Yaparsan Gelişmen Yavaşlar Hatta Durur Bile.
    Ayrıca Tamam Spor Yapmış Olursun Ama Rastgele Çalışarak Sadece Zaman Kaybedersin. Bırak Hareketlerin Rasgele Yapılmasını, Hareketlerin Sırasını Bile Rasgele Yaparsan Dezavantajdır. Forumdaki Makale Bölümüne Girip Bu Konuyla İlgili Bütün Makaleleri Okumanı Tavsiye Ederim.
    Başarılar

Son düzenleme: 27 Nisan 2012
    deist190 bunu beğendi.
  5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bir kere bu iste yeniyseniz hata yapma olasiliginiz fazladir. Belli bir sure sonra vucutunuzu tanirsiniz size hangi hareketlerin ne kattigini fark edersiniz ve kendinizi yeterli gordugunuz zaman kendi programinizi yazarsiniz. Dogru yada yanlis hic degilse vucutunuzu ve hareketleri ogrenmis olursunuz o sure zarfinda.

Ayriyetten 1 sene bu hareketleri yapsaniz vucut belli bir sure sonra gelisime cevap vermemeye baslar. Cunku alisir. Ve degisiklik ister, onun icin program degisiklikleri yapilir. Ve yazdiginiz program yetersiz. Eger butun vucudu bir gun calistiracaksaniz makalelere goz atin

Efrahim bunu beğendi.
  6. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    programsız olmaz boşa çalışırsın herşey programlı olmalı

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hiç bir faydası olmaz ne yazıkki planlı programlı çalışılmalı setler tekrarlar ne ise ona göre davranılmalı hareketlerin sırasıda önemli hatta denildiği gibi aynı hareketleri sürekli yaparsan vücut alışır ve gelişim durur ancak programdan verim alıyorsan sırf 1-2 ay geçti diye değiştirmenede gerek yok baktınki tıkandı artık verim alamıyorsun o zaman değişik hareketleri deneyebilirsin

deist190 ve Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş