Program önerisi için tavsiyeler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cglrbkts tarafından 19 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle herkese merhaba forumdaa yeni gibi sayılırım eger konuyu yanlış yere açtıysamda çok özür dilerim herkesten evet sorunuma gelince............

6 aydır bu sporla uğraşıyorum. 9-10 yıl futbol da var. atletizm ve yüzmede vardı. Body building dalında 19 yaşında türkiye vücut geliştirme türkiye 3.cüsü olan bir arkadaşım hocasına danışarak bana aşagıdaki gibi 3 günlük bir program hazırladı professional bir programmış. Lakin ben genede burda işi ehliyle iyi bilen abilerime yada kardeşilerime danışmak istedim. Acaba bu program yeterlimi bu programla devam edersem iyi verim alırmıyım.

boy: 1,80
    kilo: 85

1.gün: - 5dk.koşu / 4*10 mekik / bench press 4*8 / yatarak içe açış dumbell 4*8 / üst gögüs 4*8 / üst gögüs içe açış dumbell 4*8 / alt gögüs 4*8 / alt gögüsss içe açış dumbell 4*8 / barfiks maksimum / makinede enseye çekiş 4*8 / makinede halat çekiş 4*8 / arka kol makinesinde alttan çekiş 4*8 / barla karna çekiş 4*8 / tek dumbell karna 4*8 .............

2.gün: 5 dk bisiklet / 4*10 mekik / leg extension 4*8 / leg curt 4*8 / bilek 4*8 / pazunun barla olan 1. hareketi 4*8 / tek dizle dumbell 4*8 / eğik sehpada pazu 4*8 / arka kol yatarak z barla alna 4*8 / makinede aşagı çekiş arka kol 4*8 / dumbell tek kol enseye 4*8 .........................

3.gün: 5 dk koşu / mekik makinesinde 4*8 / bacagın dışa açış 4*8 / bacak içe kapanış 4*8 / omuz barla enseye 4*8 / omuz dumbell yana açış 4*8 / omuz öne açış 4*8 / omuz arkaya açış 4*8 / trapez omuz 4*8 / ön omuz makinesi 4*8

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yorumlarınızı cevaplarınızı bekliyorum.bench_Oweightlifterdumbelllls

2. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlaarr konuyumu yanlış yere açtım yoksa yeni üyeyim diyemi böyle 20 kişi bakmış bir tane cevap yok
    lütfen biraz yardım edin kafa_

3. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    6 aydan sonra bu kadar hareketi bir günde yapmak bana fazla gibi geldi.

3 gün yerine 5 gün idmana gidebilir ve max iki bölge çalışırsan daha verimli olabilir.

1. günde ki arka kolu yanlış yazdın zannedersem.

Mide hareketkerin az , alt göğüs için 6 ay erken, biceps(pazu) en fazla iki hareket yapmanı

tavsiye ederim.

Tabi burada 6 aylık gelişmenin ne şekilde olduğuda çok önemli,

Resimlerinide eklersen daha ayrıntılı tavsiyeler geleceğine eminim.

4. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    oke kardeşim çok saol resimleride ekliyim o zaman yarın bi baksınlar ona göre yazarlar

karın hareketi orda yazan onlar ben 200 tane çekiyorum antreman gününde :D

ama sadece karın digerleri o şekilde nizami

5. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Ne yazıkki profesyonel programla başlama gibi bir lüksümüz yok. Programda sizin abartı olmuş birçok yer var. Üstelik yeni başladğınızı düşünürsek bu program kesinlikle olmaz.

Göğüs-kanat aynı gün girilmiş. Göğüste, yeni başlıyan birisi için gereksiz hareketler var(üst ve alt göğüs press + alt-üst içe açmalar). Sırt konusunda da durum buna benzer.

Bacak-Kol arkası-Pazu: Futbol geçmişinize dayanarak bacak idmanlarında zorlanmıyacaksanızdır. Ama bodyde bir geçmişiniz yok ve en büyük kas grubu olan bacağı tek bırakıp çalışmak veri artıracaktır. Ayni bacak çalıştığınız gün hiçbirşey çalışmayın(eğer bölgesel programınız varsa). Kol arkası ve pazu antagonist kaslardır. Yeni başlayan birisinin bu ikisini birlikte girmesi hayal kırıklığı olabilir.

Bacağın bir bölümü-omuz: Bölge dağılımı bakımından en matıklı gün bu gelgi bana. Ama hareket sayısı gene abartılı, 6 tane omuz hareketi var.

Bu sizin uygulayabiliceğinz bir program kesinlikle değil. Güç olarak üstesinden gelseniz bile verim alamazsınız.

Morphling bunu beğendi.
  6. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Özür dilerim, 6 aydır uğraştığınzı görmemişim. Yazdıklarımı düzeltiyorum: Programı uygulama ve verim alma şansınız var. Fakat abartılı dediğim yerler mutlaka düzeltilmeli.

Sayfayı Paylaş