Program Önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve drakin tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. drakin

drakin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 17 yaşında 1.94/95 boyunda 108 kilo civarındayım.Yavaş yavaş yediklerime dikkat etmeye başlıyorum.Fakat bi yandanda spor yapıp bir an önce fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum.Gnc'nin l-carnitin vede tonalin cla takviyelerini aldım.Evimizde bitane kondisyon bisikleti bulunuyor.Yemeklerden önce günde 2 adet cla hapı alıyorum.Egzersizden 35-40 dakka öncesinde l-carnitine hapı alıyorum.Vede kondisyon bisikleti ile hergün 30 dakika spor yapıyorum.Sizce bu süre yeterlimi ? Gelmem gereken(kütle beden indeksi) kilo nedir.Bunun yanında karın kaslarını geliştirip göbeğimin sarkmasını engellemem için günde kaç mekik çekmem gerekir.Birde tavsiye edebilceğiniz bir mekik sehbası varmı uygun fiyatlı.Yardımlar için şimdiden sağolun.Her türlü tavsiye vede öneriye açığım. [​IMG]

2. drakin

drakin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar cidden yardımınıza çok ihtiyacım var :(

3. drakin

drakin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yardımlarınızı bekliyorum !!..

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Flood yapmayınız ve sabırlı olunuz lütfen.
    Yaptığınız davranış kurallara aykırıdır.

Uygun üye varsa mutlaka cevap verecektir.

usonay, Kan Mevsimi, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kilo boy endeksini unutun, bel bolgesini olcun sadece, etrafindaki yag size durumunuz hakkinda yeterli bilgiyi verecektir. cunku en son gobek deligi uzeri yaglari erir.

gobek sarkmasi durumunun karin kaslari ile ilgisi yok, karninizdaki deri XXL beden, icindeki siz de M beden olursaniz illa ki sarkma olur, bunu onlemenin caresi XXL boyutlarinda kasli bir vucut insa etmek veya cerrahi mudahale olabilir.

6. drakin

drakin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Daha önce bir diyetisyene gitmiştim kilo vermeden yapılan body building yapmanın akıl karı olmadığını söylemişti ne kadar doğru ?

7. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Kendisi sanırım definasyondan bahsetmeye çalışmış ama teğet geçmiş.

Yağlı bir vücutla daima hacim antrenmanı yapmak o vücudu daha yağlı gösterebilir. Yağ kütlesinin altında gelişen ve şişen kaslar görünemez ve sanki üstteki yağ kütlesinin altıda yağ doluymuş gibi gözükür. Bakanlar "öküze bak" der. Fakat bu durumu bulk dönemini abartan benim gibi zayıf insanlarda yaşar yani. Fakat hepimiz günü gelince diyetimize uyar , definasyon dönemimizi geçirir ve o üstteki yağ parçalarını atar , parçalı , bomba gibi bir vücutla "işte bütün kış antrenmanlarımın , ağrılı gecelerimin emeği" deriz. başka değişle , adeta deri değiştiririz ;)

8. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

hehehehe koptum abi yha öküze bak derLer demişsin:D:D:D
    doğru diosun bizim saLonda da hoca önce yağLarı yakın öyLe kasLarı geLiştirirsiniz dio.Ayrıca mekik çaLışınca beL böLgendeki yağLar EriMEZz. İnsanLar çok yanLış anLıyo ya nereyi çaLışırsam orası eriyecek şekiL oLacak sanıyor.Önce tüm vücudunu çaLıştırarak geneL kiLo vereceksin ondan sonra mekik gibi karın hareketLeriyLe karın böLgesindeki kasLarı geLiştireceksin.

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93

daha sacma bir sey duymadim. teorik olarak dogru soyluyor olabilir de pratikte ise yarar bir bilgi degil.

kilo fazlasi olan bir suru agirlik calisan insan taniyorum, idmani kardiyo ile birlestirirsin olur biter. iyi bir diyet, agirlik + kardiyo idmani ile gayet de guzel sekil semal kazanilir.thums:

10. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Yağlı bir vücudun zaman zaman body'de daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Doğru ve dolaylı olarak...

Dolaylı olarak : Yağlı insan çok yiyordur. Çok yiyorsa , antrenmanını karşılayacak protein ve karbosunu almakta sıkıntı çekmeyecektir çok yemeğe alışkın olduğundan. Sadece yeme tarzını değiştirerek bu işi halledebilir.

Doğrudan : Yağ parçalayıcılarla yada kardiyoyla vücudundaki yağ kaynaklarını enerjiye çevirebilir , bu enerjiyide kendi antrenmanlarında kullanabilir. tabi teorik olarak.

Dolaylı olarak : Yağların yakımı sırasında "metabolik su" denilen H2O çıkar. Vücudun su ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur. Fazlası terle atılır. Bu sayede kardiyo sonrasında kaybettiğiniz suyu aldıktan sonra daha uzun bir süre kaslarınız suya doyar. Susuz kalmış kasın performansı max %20 düşebilir.

selamifurkan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş