Programıma yardım edin

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve batuhanzafer tarafından 17 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben 04,08,11 tarihinde vucut geliştirmeye yazıldım vucut ölçülerim

Boy:1,72
    Kilo:54
    Omuz:100
    Göğüs:84
    Kol:27
    Bel:73
    Öncelikle bu programım:
    Göğüs: Bench Press 4x10
    Pecdec Fly 4x10
    Sırt:Behind Pull Down 4x10
    Pulley Row 4x10
    Omuz: Seating Dambell press 4x10
    Upright Row 4X10
    Bacak: Leg Press 10x10
    Leg Curl 6x10
    5 dakika bisiklet
    Tripceps: Dambell French Press 4x10
    Push Down 4x10
    Biceps: Dambell Curl 4x10
    Hammer Curl 4x10
    Arkadaşlar bu programı hamlık halim geçene kadar uyguladım yani 15,08,11'e kadar 11 gün gelişimi pek göremedim. Ben vucut geliştirmenin yanında basketbolda oynuyorum profesyonel olarak ama çok inceyim zayıf olmama rağmen tam kemik ve kas yığınıyım yani biraz kalıbım olması için gidiyorum. Bunuda en hızlı şekilde olmasını istiyorum fakat hocam iyi beslenemediğimi iddia ettiği için programı ağırlaştırmıyor fakat buna rağmen 54 kilodan 57 kiloya çıktım 11 günde.Şimdi şuanki programımı yazıyım

Göğüs: Incline Press 4x10
    Bench press 4x10
    Bench fly 4x10
    Pecdec Fly 3x10
    Biceps:Barbel Curl 4x10
    Alternativ Dambell Curl 4x10
    Scott Curl 3x10
    Sırt: One Arm Dambell Rows 4x10
    Behind pull down 4x10
    Front Pull Down 4x10
    Pulley Row 4x10
    Bacak: Leg press 4x15
    Leg extension 4x10
    Leg Curl 4x10
    Standing Calf Raise 3x10
    Omuz: Seating DAmbell Press 4x10
    Front Shoulder Press 4x10
    Lateral 4x10
    Front Raise 3x10
    Triceps:lying triceps extension 4x10
    One Armd DAmbell French Press 4x10
    Push Down 4x10

Eski programı haftada 6 günü her antremanda full olarak uyguluyodum ancak Yeni programımda 1. Gün Göğüs ve Biceps 2. Gün Sırt ve Bacak 3. Omuz ve Triceps 4.Gün:Göğüs ve Biceps 5. Gün Sırt ve bacak 6. Gün omuz ve Triceps

Öncelikle 3 ay içinde acil bi şekilde kalıplanmam başlıyo basketbolda sezon için zorluk çekmemek için bana yardımcı olursanız programımda ne gibi değişiklikler yapmayılız hocamla konuşmam gerekenler neler ne yapmalıyım boyum uzaması için neler çalışmalıyım vs. yorumlarsanız beslenme programım yok. Kafama göre yiyorum et ağırlıklı (tavuk ve kırmızı)

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    kilona göre ikinci program çok ağır değil mi yahu? bence ilk programa devam et kiloları arttır çünkü o program harika duruyor senin için. kalıplanmak istiyorsan da güzel kardeşim işin sırrı çok fazla hareket yapmakta değil düzgün beslenmekte. bunlara ek olarak söyleyebileceğim 3-4 günde bir tam konserve ton balığı yemen olabilir. yatmadan önce karbonhidratlı besinlerden ziyade doğal yağların bol olduğu kuruyemişler tercih edebilirsin örneğin ay çekirdeği, ceviz, fındık, biraz da kuru üzüm. sabah kalktıktan en geç 30 dk içinde süt içmek ve proteinli, karbonhidratlı besinler tüketmek sağlıklı olur diye düşünüyorum. bide bacak programınla ilgili bir önerim olsun air alert yap, bacağını vücut geliştirmeci gibi çalıştırma çünkü zıplaman olumsuz etkilenebilir. yardımcı olabilmişimdir inşallah :D

batuhanzafer bunu beğendi.
  3. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler yorumun için :) Air Alert bilimsel olarak boy uzamasını durduğunu kanıtlamışlardı sanırım öle bi yerde okuduktan sonra bırakmıştım zaten bu boyuma rağmen panyaya değebiliyorm eğer formumdada olursam potayı çekebiliyorum ondan zıplamamı geliştirmeme gerek yok sonuçta smaç basmıcam bu boyda :) zaten kalkar kalmaz 1 litre su 0,5 litre süt 4 Yumurta 5 tane zeytin biraz peynir reçel bal ne varsa artık yiyorum sabahları. Beslenmemde sorun olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta kilo almaya başladım. Yatmadan öncede dediğiniz gibi bişiler yiyorum fındık badem vs. tek sorun şu ton balığı onuda hallederim artık sevmeye sevmeye yiyecem. Onun dışında hareket konusuna gelince fazla hareket değildi amacımız zaten o hamlık dönemimi aşmamdı o programdaki 2. programa aslında 5. gün geçmem gerekiyordu fakat 6 gün dahada uzattık. Onun dışında mesela ek olarak bana şunu yap bak daha çabuk gelişirsin diyebilceğiniz bir şey varmı ?

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi şöyle bir şey önerebilirim, basketçi olduğundan ikili mücadelelerde omuz önemli post up yaparken de, o yüzden omuzlarını kuvvetlendirmeye bak, bunu yaparken omzunun hareketleri hissetmesini sağla yani şöyle: dumbbell lateral raise yapacaksan 8 kiloyla yapıp hareketi savsaklayacağına 4-5 kiloyla yapıp sakin bir şekilde hareketi hissetmeye bak, hem omuz hem de göğüs çalışırken patlayıcı gücünü artırmak için hareketin itiş noktasını 1, indiriş kısmını 2 saniyede yapmayı deneyebilirsin, kalflarını unutmazsan çok işine gelir o da var. diyeceklerim bu şimdilik, istersen pm de atabilirsin. inşallah yardımcı olabilmişimdir:D

batuhanzafer bunu beğendi.
  5. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler bilgilendirme için ya yukarda bahsetmemişim ama bacak antremanını uzun süreli yapıyorum ve dediğiniz gibi ufak kilolarda yapıp hissetmeye bakıyorum ufak dediğim 25 kg ile bench press 6 kilo ile Seating DAmbell Press gibi gibi.. :) tekrar teşekkür ederim.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş