Programım..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve samet98 tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. samet98

samet98 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    1 Aydır pazartesi,çarsamba,cuma düzenli olarak vücut çalısıyorum.Beslenmeme dikkat ediyorum 15 yaşındayım 45kg'yim boyum 1.65.
    4kg dumbellerle çalışıyorum omuzlar için 2kg
    Programım şöyle ;

Isınma hareketleriyle vücudumu antremana hazır hale getiriyorum ardından başlıyorum

1-GÖĞÜS

Bench Press 3x12

2-Sırt

Rowing 3x12

3-Omuz

yukarı press 3x12

Lateral Raise 3x12

Arka kısmı için de hafif öne eğilip yapılan lateral raise adını bilmiyorum 3x12

Antremanımın en yorucu kısmını omuz arkalarını çalıştırırken yaşıyorum.

4-Kol

Ön kol 3x12

Dips 3x12

5-Karın

Mekik 80x2

6-Bacak

20x2 Squat

Ben yaptım bu programı belli olmuştur zaten :D

Hareketleri cok hızlı yapmıyorum cok yavasta yapmıyorum 45dk-1saat gibi bir sürede bitiyor

1 aydır yapıyorum bunları düzenli hiç aksatmadım kickboksa gidiyorum bu antremanların dışında kuvvet antremanlarıda yapıyorum açıkcası cok olumlu sonuclar aldım

Bu 1 aylık zamanda göğüs yapılandı hatları belli oldu,karın kasları artık sıkmadanda gözükebiliyor 1 ay öncekine göre cok daha belirgin ve sıkı,

Omuzlar genişledi fakat ben pek bi fark göremedım görünüş açısından geniş ama aynı gibi

Sırt cok cok belirgin bir fark olmadı,

Kollar ön,arka çok iyi gelişti,bacak kasları belirginleşti

Setlere 3x12 ile baslayamadım 3x8 ile anca yapabiliyordum fakat şuan 12 deyim rahat demiyeyimde cok fazla zorlanmadan yapabiliyorum.

1-)Yazmış oldugum programa böyle devam ediyimmi yoksa hatalarım varsa düzeltirmisiniz ?

2-)Sırt ve omuzdan diğerlerinden aldıgım görselligi alamadım bu 1 aylık biri için normal mi ?Yani Diğerlerınden cok olumlu sonuclar aldım bunlardan pek bişey göremeyince bir sorayım dedim.

3-)Bench Press Göğüs Kaslarının bütün bölümünü çalıştırır mı ?

4-)Kol egzersizlerine Hummel ide ekleyeyimmi yoksa bir süre daha böyle devam edeyim mi ?

5-)Bu Programa ne zamana kadar uymalıyım daha sonra nasıl bir ekleme yapmalıyım ?

Daha Yolun Başındayım Biliyorum Birşeyi Başarmak İçin Çabalıyorum Programımda hataların Oldugunu Düşünüyorum Bu Konuyuda Bu Sebeple Açtım Sizin Bilginiz ve Tecrübelerinizden Yararlanmak için.

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ocak 2013
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Lütfen mesajlarınızda yazım şekline dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yazı tamamen bold olmamalıdır.

Sayfayı Paylaş