Programım / Yeni Başlama

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zugzwangi tarafından 13 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Zugzwangi

Zugzwangi Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Ilk haftam yeni bitti. Şu an program olarak 30 dakika 6kph de koşu ,20 dakika bike
    Leg curl 2x12
    Leg Press 2x12
    Leg Ext 2x12
    Crunch 2x20
    Side crunch 2x20
    Dumbell Curl 2x10
    Conc Curl 2x10
    Shoulder Press 2x10(ve dumbell ile benzer hareketler ancak isimlerini unuttum)
    Chest press / butterfly 2x10
    Lat pull down 2x10
    Seated Row 2x10
    Ağırlıklar 20-40 arası genelde,leglerde 40-70 arası
    Yani genelde izole olarak çalışıyorum(makine,yeni başladım diye tekrardan).Adaptasyon programım böyle birşey. Diet olarak ketojenik diyet yapıyorum bol protein + yağ az karbonhidrat. Haftada 6 gün çalışıyorum.
    Program başlangıç için nasıl? Sonrasında ise serbest ağırlığa geçmeyi düşünüyorum.
    Ölçülerim
    1.80 94 KG %30 yağ oranı(bayağı fazla) Amacım ilk olarak yağ oranını %15 e indirmek. Sonrasında ise http://www.bodybuilding.com/fun/zaino35.htm burdaki tarz 6 günlük bir program uygulamak.Serbest ağırlık olacak tabiki. 3 ay sonunda Whey e başlamayı düşünüyorum.
    Teşekkürler. Program hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Spor salonunda herkese uygulanan alışma programı diye geçiyor,ancak bilmiyorum ne kadar doğru.Yaş 16

Son düzenleme: 13 Eylül 2011
  2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    hangi hareketleri hangi gün kaç tekrark kaç set yapıyorsun ve kilon bayağı fazla, kardiyoya devam et

3. trfitness

trfitness Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlığa geçtiğinde baştaki cardio yu kes.

Protein tozuna geçmek için 3 ay beklemen gerekmiyor, eğer kendini zorlayacaksan idmanlarda geçebilirsin.

Ağırlık idmanından sonra whey proteini, onun ardından cardio yağ yakmak için en etkili yöntem olarak bilinir.

Acele etme. Güzel beslenme yap, büyüme amacı taşımadan sporunu yap, önce o yağlardan bir kurtul, zaten düzenli çalışmayla vücut her türlü forma girecektir.

Kolay gelsin.

4. Zugzwangi

Zugzwangi Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0

6 gün hepsini yapıyorum. Ancak fazla zorlamıyor,zaten 1. önceliğim yağ yakmak,overtrain olmuyor kaslarda ağrı tarzı birşey yok. Toplam 2 saat sürüyor antreman (50 dk cardio)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:19 ----------

Teşekkürler,zaten kas kütlesi normal seviyede,sadece yağlardan kurtulmam gerekli. Ağırlıkla birlikte proteine başlarım diye düşündüm.
    Yağ oranını %15 e indirmek çnce hedefim. Sonra %12-13 yapar,tekrar 15-16 ya çıkana kadar kütle kazanmaya çalışacağım

Sayfayı Paylaş