Programım Yanlış Mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ace1 tarafından 9 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Haftada 4 gün antreman yapıyorum. yağ oranım biraz fazla. salı-perşembe-c.tesi-pazar günleri 10 dk hızlı tempo yürüyüş 15 dk aralıklı koşu(hııt kardiyo) hemen sonra ağırlık çalışması ve sonrasında yine 15 dk kardiyo amacım yağ oranımı düşürürken kas da kazanmak sizce doğrumu programım.
    not:diyet uyguluyorum karbonhitrak çok az alıyorum haliyle enerjim az. 3 öğün yiyorum ara öğün yok insülinimi yükseltmemem için.protein tozu kullanmıyorum. lütfen düzeltmem gereken yanlış noktaları söylerseniz sevinirim iyi günler...

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Bunları spor salonunda mı yapıyorsun ağırlık antrenmanı programın ne onları da belirtirsen sana yardımcı olacak yorumlar yazılabilir.

ace1 bunu beğendi.
  3. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Evde yapiyorum 2.5 ay felan oldu agirlik programimi 3-4 parca seklinde yapıyorum yani salı göğüs-biceps. Perşembe omuz-triceps.c.tesi sırt-karın-kalf pazar bacak.sizce iyimi Boyle yoksa kardiyoyla agirligi ayri gunlerdemi yapmaliyim..
    Not: evde, kardiyo ve agirlik icin coğu aletler var.

Son düzenleme: 9 Mart 2014
  4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Setlerini bilmiyorum ama programın benimkiyle aynı.Kardiyoyu spor salonlarında zaten ısınma programı olarak uygulanıyor.15 dk koşu bantında tempolu yürüyüş yada hafif koşu sonra 15 dk bisiklet varsa eliptik bisiklet gibi.Bu şekilde uygularsan sorun olmaz.Ama 1 saat kardiyo peşine ağırlık basarsan yorgunluktan randıman alamazsın yada setlerini tamamlayamazsın.Kardiyonu sabah erken saate sığdırırsan akşam üstü ağırlık yapabilirsin.Ama uzun kardiyo peşine hemen ağırlık çalışmanın kortizon hormonundan dolayı zararlı olacağını söyledi bana arkadaşlar.Bu nedenle ısınmada kısa süreli tutuluyor kardiyolar.Off günlerinde yine kardiyoyu bırakma.

5. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yorumun icin col sagol peki sizce ilk once hacim mi kazanmaliyim yoksa yag mi yakmaliyim Bu konuda sikintiliyim diyetim yag yakmaya yonelik cunku.eger hacim yapmaliysam o agirlik anremanlarini mi on planda tutmalimiyim yoksa kardiyoyla dengede mi tutmaliyim. Kusura bakmayin biraz uzun oldu..

6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Önce yağ yakımı.Buna ilk başta yeme düzeniyle başlarsın.Kalorisi karbonhidrat miktarı ve yağ oranı en düşük besinleri yiyeceksin.Bunların hepsinin 0 olduğu bir besin yok hepsinde mutlaka bir miktar var.Sen en düşük olanlarını tercih edeceksin.Kola meyve suyu gibi fabrikasyon içecekleri hayatından çıkaracaksın.Ama sporuna da ara vermeyeceksin.Protein oranı yüksek yiyecekler yiyeceksin.Zaten forumda ararsan bir çok arkadaşın buna yönelik besin listeleri var.Normal ağırlık çalışmalarının haricinde her sabah yürüyüş yap.Kilo vermek için CLA ve carnitin de kullanabilirsin.Ben kullanıyorum zararını görmedim.Thermolar da varmış ama kullanmadım o konuda fikrim yok.

7. canberkdinc1

canberkdinc1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    önce bir plan program belırlemen gerekıyor amacın yag vermek mı kas almak mı bunun aynı anda yapmak nerdeyse ımkansız iyi bir sonuc alamazsın.
    sana tavsiyem eger yaglıysan cok 2-3 aylık bır cardıo bıraz fazlalıkların gitsin vucuttan sonrasında ise agırlıga gırersın bıraz hacım kazanırsın ondan sonra güzel bir definasyon dönemine girersin olayı bitirisin basarılar

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yazdiklarin,tugla yok cimento yok,demir yok ama gökdelen dikmek istiyorum gibi bisiy olmus.

9. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yani kisaca diyorsunuz ki yag yak ondan sonra temiz kas insa et anladim. AMA ikisi birarada olmazmi hem kardiyo hem agirlik calismasiyla. Kardiyo yaparken kas yapma imkanim yok mu bir yandan yag yakiyim onun yaninda kas insa ediyim..

10. Anıl Bilge

Anıl Bilge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkeze. Yeni uyeyim. yaklasık 6 7 aydır cok duzensız, yardımsız amatorce body yapmaya calıstım :) ancak son 1 aydır duzenlı bir sekilde yapıyorum. Protein tozu olarak GNC gold standart whey. amino asit amino max 8000 GNC. ve gene GNC creatine powder kullanıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. karbonhidratı yuklendim paso. Bulk yapıyorum. daha ne kadar surmelı sizce. ayrıca definasyonda yapıcam. yaza kadar iyi bir bucut ıstiyorum. Yardım edermısınız ? boy 183 kilo 83. kol sıkınca 36.5 diger 34.5. gohus 108. bel 86. omuz 103. ne onerirsiniz ayrıca bel cevresinde biraz yag var

11. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bulk - definasyon yapabilirsin..

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    O nasil olacak peki bildigim kadariyla bulk icin Paso karbo gerek define icinde karbo en alt seviyede olmali. Yanlismiyim. Ikisi bir arada nasil olabilir ki ?
    Yoksa ilk once bulk sonra definasyon yap mi demek istedin.

13. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Kışın bulk yazın definasyon seklinde bulkta tek amaç salt bir şekilde kas yapmak kas miktarı ne kadar fazla olur hem define olman kolaylaşır hem de herkes definasyonda kas kaybeder zaten iti bir kütle elde edeceginden yağlar da gidince istediğin vücuda kavusmus olursun tabii bu sadece benim yorumum ...

14. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Parson telefondan yazdim biraz değişik olmuş insallah anlamışsındır

15. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18

16. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18

17. memoly

memoly Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    bu plana göre yağ yakamazsın ant sonrası cardıo nu 25 dk altına ındırme yoksa yağ yakmaz sadece su atarsın bunu unutma ;) beslenmeyede dıkkat tabi. haftada 4 gun cardıo yap

18. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada zayıflayacagım derken karbo ve yağı kesme vucut yoksa kas yıkımı gerceklesir ..

19. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah Hocam Dediklerini Dikkate Alıcam. Son Birşey Daha Ağırlık Çalışmasından Sonra Kardiyodan Hemen Önce Bir Meyve Yesem (Enerji İçin) Yağ Yakımını Engellermi ?
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Mart 2014 ---
    Anladım. Bu Yaz-Kış Olayını Muscle And Fitness Dergisinde de okumuştum.

20. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yediğin meyveye bağlı fakat meyvelerde fruktoz olduğundan kan şekerinde dalgalanmalar olabilir onun yerine enerji için antrenmandan 1 saat önce sitede verilen yulaflı omletten yiyebilirsin .

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş