Programım ve Sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Clark Kent tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Clark Kent

Clark Kent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Öncelikle forumu 10-15 gündür inceliyorum. Sabitlenmiş konular gerçekten yardımcı oldu. Site görevlilerine ve paylaşım yapanlara çok teşekkürler.

Vücut Geliştirmeye yeni başlayanlar için 1.2.3. ay programları - Flexor başlığındaki programı uygulamam galiba en iyisi. Fakat salonda çalışmıyorum. Evimde aşağıdaki set var.

Boy: 1.72
    Kilo: 73

1-) Flexor'un yazdığı programdaki hareketlere alternatif hareketler aradım. Eğer bir hata veya aynı bölgeyi çalıştıran hareketler varsa lütfen uyarırmısınız ? veya tavsiyelerde bulunabilirmisiniz?

Göğüs >> Omuz >> Kol >> Sırt >> Bacak

Bench Press
    Flat Bench Dumbell Flyes
    Dumbell Pullover

Military Press
    Lateral

Barbell curl
    Dumbell French

Bentover Reverse Barbell Rows
    One arm dumbell rows

Stiff-legged barbell dead lift
    barbel seated calf raise

Hocanın yazdığı gibi 1. ay olduğu için 3x8 yapmayı düşünüyorum.

2-) Sanırım bu programa biraz mekik eklemeliyim. Hocanın yazdığına göre hareket sıralarıda önemli. Mekik hareketini tam olarak nereye koymam en uygun olur?

3-) Bu programdan sonra 30dk'lık bir yürüyüş/koşu planlıyorum. Sizce yapılmalı mı ? öncemi sonramı yapılmalı ?

4-) Aslında daha önce buna benzer bir program ile salonda çalışmıştım fakat 1 ay kadar. bırakmak zorunda kaldığım ve geçtiğimiz sene çok HAREKETSİZ bir sene geçirdiğim için göğüslerimde sarkma var.

Jinekomasti olduğunu sanmıyorum. (Genede doktora görünmek lazım farkındayım)

Göğsümü bu program ile toparlayabilir miyim ? Bu konudaki Tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Şimdilik bu kadar, eğer araştırdığım halde cevap bulamazsam tekrar sizlere sorular soracam.

Zaman ayırdığınız için Teşekkürler.

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar

Sayfayı Paylaş