Programım ve Çalışma Sistemim Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JackDaniels tarafından 15 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. JackDaniels

JackDaniels Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle selamlar herkese. forumda genel bölümleri okudum az çok bilgi edindim. hazırlayanların ellerine sağlık. şuan bb sporunda çok yeniyim. bilenleriniz vardır ismek'in spor salonları var, bana en yakın olanında başladım. öncelikle bilgilerimi veriyim ve asıl konuya geliyim.
    1.76 boy 80kg 20 yaş.

takıldığım kısımlar ise şunlar.

- başladığım salonda hoca herhangi bir tartım ölçüm falan yapmadan standart bi program verdi ben ve arkadaşıma ve egzersizlerin çoğu makine ağırlıklı. hatta toplamda 2 ısınma ( koşu bandı ve bisiklet) 11 egzersiz şeklinde olan programda sadece bench press ve lateral var dumblle veya bar ile çalıştığım. zaten bakmayın bu terimleri yazdığıma makinelerin yaptırdığı hareketlerin isimleri hakkında en ufak bi bilgim bile yok. velhasıl naptımı doğru düzgün bilmiyorum. sadece makinaların üzerindeki nerelerin çalıştığını gösteren şekillerden anlık olarak görüyorum o kadar.

- ikincisi bu makinelerde hocamız ağırlıkları 50kg olarak ayarlamıştı biz için lakin 50kg da çalıştırdığım bölgenin çalıştığını hissetmiyorum. ayrıca 2x10 verdi bunu da belirteyim. fakat misal 100kg ayarladığım zaman çalıştırdığım bölge (zorlamadan) yandığını hissediyorum ve 2x10 yapıyorum aynı şekilde. daha doğrusu kiloları arttırmak veya azaltmak suretiyle deneyerek kaldırabileceğim ideal kiloyu bulmaya çalışıyorum. kısacası başladığımdan beri 3 gün oldu, hergün farklı kilo deniyorum diyebilirim. sizce yaptığım doğru mu?

- haftanın 5 günü gitmem yanlış olur mu? çünkü yeteri kadar dinlenebiliyorum. dinlenme sorunum olmadığı için bi sonraki günki antrenmanda aynı programı uygularken sıkıntı yaşamadığımı farkettim.

genel itibariyle böyle. sizin tavsiyeleriniz benim için çok önemli. bilinçli bi şekilde çalışmayı öğrenmem lazım. yapacağınız her yorum için teşekkürler.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Sayfayı Paylaş