programım olmuşmu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nesko tarafından 10 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. nesko

nesko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar

bira kasıp uraşıp kendime bi beslenme programı yaptım ancak hesapladığım kadarıyla yağlar beklediğimden çok karbonhidratlarsa az çıktı ama protein değerlerini tutturdum sanırım :D dierlerinide ayarlamama konusunda bana yardımcı olurmsunuz?

sabah 8:00
    2 yumurta tam ve kaşar peynirli omlet
    yağsız süt yulaflı müsli
    portakal suyu

12 öğle yemeği
    okulda olduğum için bunu çok kontrol edemiyorum

en yağsızında tavuk veya et(köfte ızgara et vs)
    pilav püre makarna dan biri
    ice tea

3-4 atıştırma
    çift kaiarlı tost
    ayran

akşam 7-7:30
    tavuk hindi veya kırmızı et
    pilav makarna veya püre
    meyve

(bu öğünde oldukça esnek olabilirm evde kendim hazırlıyorum)

antremana genelde akşam 9 da gidiyorum

11 antreman sonası
    1 kutu ton balığı
    sabahtan kalan süt(günde toplam yarım litre içiyorum)
    salatalık

bulduğum tablolardan yaptığım hesaba göre 130 140 gr civarı protein 100gr civarı yağ ve 250 gr civarı karbonhidrat çıkıyor bu arada 68 kiloyum boyum 1.80 23 yaşındayım ha bide yağ oranım 13.6 ve azalmasını istiorum :)

2. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bence diyet ve kilo alma dönemlerini net bir çizgiyle ayırmalısın. %13 yağ oranı kış için az bile. %30.1 benimki :) Hiç şikayet etmiyorum. Karbonhidratı proteini basıyorum resmen. 380 Gr. Protein alımım var günlük net. Bence sende biraz daha kilo alımına yoğunlaşmalısın :)

İui Çalışmalar

3. nesko

nesko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    30% çok deilmi 25 ten sonası obeziteye giriyo die biliorum ama? bide kilo almak tabiki istiroum ama yağ olarak deil. bide kış ve yaz arasonda o kdr fark olması gibi bi niyetimde yok. ama 380 gr protein gerçekten çok iiymiş :eek:

4. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar kendini yorma. Önce neleri yiyeceksin onlari bir yaz. Yulaf ezmesi kepekli ekmek makarna pilav felan öyle seyler. Her gün pilav yiyemezsin ya. Dengeli ol. Mesela pilav yoksa makarna ye yada yulaf ezmesi. proteinlerde bolca olsun yanlarinda. K.hidratlari tam yalniz alma. Yada proteinleri yalniz alma. Beraber iyi oluyor.

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bence 1.80 boyunda ve 68 kilo birinin bu kadar beslenmeye özen göstermesine gerek yok. Sen yiyebildiğin kadar ye sağlam idmanını yap; kas miktarın zaten hızla artacaktır. Kas miktarın arttıkça da hafif yağlansan bile yağ oranın sabit kalır veya düşer. Ben de 72 kilo iken %10-11 civarı yağ oranına sahiptim, yediklerime fazla özen göstermeden 94 kiloya ulaştım ve hala daha %12-13 civarı yağ oranına sahibim.

6. nesko

nesko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha yeni başladığım için bi süreliğine tüm vücudu çalıştıran bir program uyguluyorum. Bunu hem bu sitede hemde yabancı pek çok sitede okudum. Ancak 1 2 hafta içinde hergün farklı kas grubunu çalıştıran programa geçicem. yiyceklerimide yazmaya çalıştım çeşitleriyle elimden geldiğince. tabiki hergün sadece bunları yemiyorum ancak elimden geldiğince bu prgramı takip etmeye uraşıyorum.

7. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dogru yapiyorsun. Antremanlarda kendini fazla yipratma. Daha yenisin. Antreman tekniklerinide her zaman degistirme. Yavas yavas git ve 1 sene icerisinde 2 antreman degismis olsun. Sonasinda önünne en az 15 cesit antreman teknigi cikar ve onlardan birini secersin. Simdilik sadece hareketleri düzgün yap yeter. Agir kilo kaldirayim diye hareketleri bozma. Basaracaksin eminim. Hadi kolay gelsin.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Peki bu sporda belli bir seviyeye ulaşmış bir kişinin uyguladıgı programı kaç ayda bir değiştirmesi idealdir?

9. oes

oes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bence kişinin kendini dinlemesiyle alakalı, mevcut programının belli bir sure sonra yetersiz kalmaya baslaması ve vucuttaki degisimlerin gidis istikametine gore programı ayarlıyabilirsin yeniden

Sayfayı Paylaş