Programım hakkındaki yorumlarınız ve bir kaç soru

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve error37 tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. error37

error37 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aşağıdaki programı Muscle and Fitness dergisinin 101 Workouts adlı yayınından aldım. Benim amacım kaslara hacim kazandırmak ve kilo almak. Yaş:16 Kilo:50 Boy:1.70 ve karateyle ilgileniyorum. Bildiğiniz gibi kışın okulum var. Bu yüzden okul öncelikli benim için ama aynı zamanda düzenli bir programla vücudumu şekle sokabileceğimi düşünüyorum.
    Program:

Pazartesi-Göğüs ve Triceps
    Salı-Bacak
    Çarşamba-Dinlenme
    Perşembe-Sırt ve Ön Kol
    Cuma-Omuz ve Karın

Programın tamamı ekte mevcuttur.
    Ben bu programı 5 ve 3 kglık dumbelllar ile yapıyorum.
    NOT: Programdaki hareketlerin tamamı dumbell ile yapılmaktadır.
    NOT:Muscle and Fitness 101 workouts dergisi pdf şeklinde internette mevcuttur.Toplam 149 sayfa olup içerisinde çok yararlı bilgiler vardır.Yalnız dergi ingilizce.

Benim bir kaç sorum olacak;
    1-Bu programa ek neler eklenebilir?
    2-Uzmanlar programa baktıktan yorumlarını belirtsinler lütfen.
    3-Bu programı ne kadar süre sonunda ve nasıl değiştirmeliyim?
    4-Göğüs antremanlarını 5 kglık dumbell ile yapıyorum.Press hareketlerinde bir sorun yok ancak flye hareketlerine gelince belirtilen tekrar ve set sayılarını tamamlayamıyorum. Aynı hareketi 3 kglık dumbell ile yaptığımda set ve tekrarları tamamlayabiliyorum ve hatta istersem tekrar sayılarını arttırabiliyorum.Şimdi sizde 3 kglık dumbell ile tam verimli ve düzenli bir program ile mi çalışayım yoksa 5kglık dumbell ile verimli çalışamasamda kasları zorlamaya devem mı edeyim?

Ekli Dosyalar:

• AdsızZ.jpg
      AdsızZ.jpg
      Dosya Boyutu:
      126,7 KB
      Görüntüleme:
      370
  2. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    bırak şu muscletech dergisini çünkü gögüs triceps yerine gögüs biceps girmen tricepsi omuz calıstıgın güne alman cok cok daha mantıklı....bu konulara flexor hoca yeterince deginmiş eger salonda calısıyorsan https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-yeni-ba-layanlar-1-t8672.html
    yok ben evde dumbella calısıyorum diyorsan https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html
    bu linkler sanırım işini görür bu arada sabit dumbell yeterli olmaz agırlıgı ayarlanabilen dumbellerden almaya calıs ki kiloyuda ayarlayıp sıkıntı cekmeyisin..
    bu arada setteki tekrar 10 ise bunun anlamı sen 10 da tükeneceksin, yani 10 da cok zorlanacaksın bir de spora yeni baslamıssın ısınmaya kesinlikle dikkat et sakatlık cıkmasın...

error37 bunu beğendi.
  3. bbc95

bbc95 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence programın güzel ama gogusle triceps aynı gün çalışılmamalı onun dışında hareketleri ayakta yapmamaya çalış çünkü boy uzamasını engelliyo ben 8 aydır çalısıorm boyumun uzaması yavaşladı :( ayrıca antrenmandan sonra esnetme hareketleri de yararlı olur

error37 bunu beğendi.
  4. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    göğüsle tricepsi aynı gün çalışmanın mantığı ğöğüs çalışılırken tricepsinde ısınmış ve antremana hazır hale gelmiş olmasıdır bildiğim kadarıyla tabii ayrı günde çalışıabilir benim bildiğim kadarıyla

error37 bunu beğendi.
  5. bbc95

bbc95 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    xxxxx sen bunu dinleme bu adamdan bişey olmaz :D sen en iyisi ayrı günlerde çalış triceps ve gogusu

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Eylül 2010
    error37 bunu beğendi.
  6. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten aynı günlerde çalış mutlaka demedimki ayrıda çalışılbilir
    sırt+triceps göğüs +biceps olabilir

error37 bunu beğendi.
  7. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Göğüs çalışırken zaten triceps çok yoruluyor.Arkasından tricps idmanı çok da verimli olmuyor.Ben denemelerimde omuz- triceps çalışırken triceps i daha iyi çalıştırdığımın,daha iyi kilo girebildiğimin farkına varmıştım.O nedenle göğüs-biceps,omuz-triceps bana göre iyi bir programdır.

Tabi göğüs-triceps olmaz da diyemem.Bu şekilde çalışan ve beğenenler de var.Bence sende deneyerek uygununu bulabilirsin.

error37 ve ihsanerol bunu beğendi.
  8. error37

error37 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki şu ağırlık sorum hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

4-Göğüs antremanlarını 5 kglık dumbell ile yapıyorum.Press hareketlerinde bir sorun yok ancak flye hareketlerine gelince belirtilen tekrar ve set sayılarını tamamlayamıyorum. Aynı hareketi 3 kglık dumbell ile yaptığımda set ve tekrarları tamamlayabiliyorum ve hatta istersem tekrar sayılarını arttırabiliyorum.Şimdi sizde 3 kglık dumbell ile tam verimli ve düzenli bir program ile mi çalışayım yoksa 5kglık dumbell ile verimli çalışamasamda kasları zorlamaya devem mı edeyim?

9. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Önemli olan hareketi çalmadan nizami yapman.Ama tekrar sayılarını tamamlayamıyorsan öncelikle 3 kg ile biraz daha kuvvet kazan.Son sette de 5 kg ile çıkarabildiğin kadar tekrar yaparsın.Mesela 3 kg ile 3*8 yap,sonra 4.sette 5 kg ile yapabildiğin kadar zorla kendini.Göreceksin ki kısa sürede vücut alışacak ve 5 kg ların da üstünde ağırlık istiyecek.

error37 bunu beğendi.
  10. error37

error37 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ben bu programı ne kadar süre sonunda değiştirmeliyim? Bir de ben ağırlık ayarlanabilir dumbell seti alsam şimdilik erken mi olur?

11. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Programını 2 aylık veya aylık olarak değiştirebilirsiniz.Maksat vücut rutine girmesin.

error37 bunu beğendi.
  12. error37

error37 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ben şimdi ağırlıkları ayarlanabilen dambıl seti alsam erken mi olur?

13. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Erken olmaz.Ufak ufak ağırlık arttırmaya başlarsın.Sabit kilo çalışma seni hacim acısından bir yere götürmez.

error37 bunu beğendi.
  14. error37

error37 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Onda da tamam. Bir soru daha soracağım sonra rahat bırakacağım :)1-2 ay sonra bu programı değiştirmesem de sadece gelişime göre ağırlık arttırsam olur mu? yoksa tamamen program değişikliği mi lazım?

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    itmeli ve çekmeli kasları-hareketleri aynı günde çalıştırmamızda hiç bir kusur bulunmamakta içiniz rahat olsun. her gun idman yapmanında anlamı yok

böylece haftada 2 gun ekstradan dinlenmek icin zamanınız olur iyi dinlenmek ve iyi beslenmek kas inşa etmektir.

Sayfayı Paylaş