programım hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nvztboys35 tarafından 11 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nvztboys35

nvztboys35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    herkese selamlar 1 kasımda bodye başladım daha önce gidiyordum devamlı pes ediyordum bu sefer çok hırs yaptım istediğim vücuda ulaşmayı planlıyorum yaşım 25 boy 1.82 kilom 90 yağ oranım fazla omuzlarım geniş kalıplı biriyim göbek tarafımda yağ çok şimdi salondaki hocam ilk 1 hafta antreman öncesi 15 dk cardio yaptırıyor sonra makinelerde omuz göğüs sırt ön arka kol bacak makinelerde çalışıyorum anlıcağınız bu hafta dambellara geçicektik fakat göğüs sehpasında 10 kg taktı zayıf olduğu için kollarım zorlandım 7.5 a indirdi yaptım 8 10 tane olmaz dedi senin güçlenmen lazım önce makinelerde kg arttırıp çalışmaya devam dedi biraz kafam karştı boş barla yaparsam rezil olcağımı söyledi ne önerirsiniz herkesden yardım bekliyorum o an gene hayal kırıklığına uğradım :( ve bunu belirteyim hocam göbeği fazla kafana takma diyor sen büyümek istyorsun diyo o göbek büyümeye başladığında gidicek diyor ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemeliyim ? [​IMG]

2. nvztboys35

nvztboys35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    konu güncel

3. nvztboys35

nvztboys35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    güncel hiç yardımcı olcak yokmu ?

4. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kuvvetlenmek istiyorsan cardio çalışmasını ağırlık antremanı sonrasına bırakabilirsin. Ayrıca boş barla çalışırsan rezil olabilirsin demek nedir ya böyle bi mantık mı olur çok saçma hocanın bilgisinden şüphe ettim şuan. Kimse anasının karnından bodyci dogmuyor yani neyse. Sanırım söylemek istedigin hareket bench press , bizim salonda 2,5 kg takıpta çalışan var ve rezillik bir durum yok çünkü bench press hareketi aşırı güce dayalı bir hareket değildir , doğru pozisyon ve alışkanlık faktörleri de önemlidir. sen kafanı hiç takma böyle şeylere. Tavsiyem hareketi 10-10-8-6 tekrar şeklinde ve ağırlık artırarak yap. 5 kg ile başla ilk iki set sonrası 7,5'a çıkar en son set 10 tak yavaş yavaş gücleniceksin. En olmadı makinede chest press yapabilirsin 2-3 hafta. Takıldığın bişey olursa yazman yeterli , zorlandığın hareket varsa da yazabilirsin alternatif üretiriz. Sen hocana bakma , önündeki tek engel kendin olsun her zaman, kolay gelsin.

5. nvztboys35

nvztboys35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    beslenme knusunda sıkıntım var yardım ederseniz çok sevinirim resmimi attım nasıl bir yol izlemeliyim amacım bulk ama göbek çok fazla yardımlarınızı bekliyorum

Sayfayı Paylaş