Programım hakkında yorumlarınız

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tolga.pi tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tolga.pi

Tolga.pi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    2008 Ağustos ayından beri vg ile ilgileniyorum. İlk 1 yılda iyi bir gelişme göstersem de son bir yıldır deyim yerindeyse yerimde sayıyorum, hatta gerilemeye başladım. 46 kilo olarak başladım 58,5 kiloya 2009 Temmuz ayında ulaştım. Boyum 1,67.

2x2 şeklinde çalışıyorum. Yani 1 bölgeyi haftada 2 gün. Birinci gün Göğüs-Biceps-Triceps. İkinci gün Omuz-Sırt-Bacak şeklinde. Mayıs başından beri antrenmandan önce Animal Pak, çıkışında Weider %100 isolate kullanıyorum. Gece yatarken de casein ağırlıklı protein karışımı kullanıyorum. Etkilerini hisseder gibi oldum.

Şu anda 55-56,5 kilodayım. Bir türlü kilo alamıyorum. Vücudumda da yağlanmanın başladığını hissediyorum. Artık pes etmek üzereyim, sürekli gerileme hissi başladı. Huzurum tamamen kaçtı. Moralim sıfır diyebiliriz. Bu yüzden yaza girerken yeni bir program düşündüm. Artık son umutlarım.

Birinci Gün

Göğüs ve Biceps

4x10 Incline Bench Press
    3x10 Incline Dumbell Fly
    3x10 Bench Press
    4x12 Pullover

Göğüs programım 2 aydır uyguladığım program. Değiştirmedim

3x10 Dumbell Curl (Barbell Curl uzun zamandır çalışıyorum. Dumbell'a geçmeyi düşünüyorum.

3x10 Preacher Curl (Salondaki makina bunun için hiç de uygun değil ancak alternatifini bulamadım.)

İkinci Gün

Bacak

3x10 Squat
    3x10 Leg Press
    3x10 Leg Curl
    3x10 Calf Raise

Üçüncü Gün

Omuz ve Triceps

4x10 Dumbell Press
    3x10 Lateral Raises
    3x10 Barbell Row Çene Altı
    4x10 Bent Dumbell Arka Omuz

3x10 Triceps Pushdown V-Bar
    3x10 Alna Press

Dördüncü Gün

Sırt ve Bilek

3x10 Lat Pulldown Göğse
    3x10 Bent Barbell Rowing
    3x10 Dumbell Rowing

3x10 Barbell Palm Up
    3x10 Reverse Barbell Curl

Bu şekilde bir program düşündüm. Karın hareketlerini haftada 2 tekrar herhangi bir çalışmanın altına eklemeyi düşünüyorum. 4 gün çalışma 1 gün dinlenme sonra baştan tekrar şeklinde çalışmayı planlıyorum.

Buna alternatif olarak da 3 günlük bir çalışma düşündüm.

Göğüs-Biceps-Bilek
    Omuz-Sırt-Triceps
    Bacak

Bu şekilde olursa yine haftada 2 tekrar girmeyi düşünüyorum. 3 gün antrenman 1-2 gün dinlenme sonra tekrar 3 gün antrenman şeklinde.

Sizce bu programlar bana uygun mudur? Triceps ve Biceps için üçüncü hareketleri eklemem gerekir mi?

Haftada 1 gün çalışma benim için yeterli olur diye düşünüyorum. Ancak iki çalışma arası 2-3 günü geçtiği zaman kendimi huzursuz hissediyorum. Programı 3 ya da 4'e böldüğüm zaman da ister istemez bu gerçekleşiyor.

Birkaç resim eklemenin yorumlarınıza faydası olacağını düşünüyorum. İlk hallerim ne yazık ki yok. Geçen sene Ekimden bu yana ara ara çektiğim fotoğraflar var sadece. Onlar da da poz mantığı yok. Farklı saatlerde çekildiği için ışık etkisi de çok fazla. Ama yine de ekliyorum.

İlk 4 foto Ekim ayından. Sonraki 4 Kasım. Sonraki 2 Ocak ayının.

Bacak çalıştığım günler düşük tempo koşmak da planlarımda var. Yaza girerken biraz da yağ yakmak istiyorum. Sizce ihtiyacım var mı? Özellikle bel bölgemde bir kalınlaşma başladı.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Tolga.pi

Tolga.pi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Son resimleri tek postta ekleyemedim. Burdaki son resim de Mart ayından. Geri kalanlar Mayıs ayı içinde çekildi. Dediğim gibi son derece şekilsiz pozlar.

Ekli Dosyalar:

3. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    uzman bir bb ci değilim ama (6aydır yapıorum bu sporu)bpogramın zayıf gibi geldi biraz bana örneğin plovera 3 set girip bench 4set gir
    biceps 3 haraket yapabirisin aynı şekil tirceps 3 haraket yapabilir
    hafta da 3 gün gidersin
    1gün göğüs biceps
    2gün off
    3gün sırt bilek bacak
    4gün off
    5gün omuz tirceps
    6gün off
    7gün off
    sırt brogramına 2 hareket olarak
    Wide-Grip Rear Lat Pulldown
    tekrar ekliorum bunu profesyone bir hoca değilim sadce fikir bun lar benim uyguladığım şimdiden okudun için teşekkurler

Tolga.pi bunu beğendi.
  4. Tolga.pi

Tolga.pi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Önerin için sağol. Kimseden eleştiri almadığıma göre çok da kötü bir program sayılmaz o zaman. Ölçülerimi yazmamışım onları da ekleyim bu arada. Gerçi uzun zamandır sadece göğüs omuz ve kol ölçüyorum sadece. Hep farklı kişiler ölçtüğü için de farklı çıkıyor değerler.

Omuz 104
    Göğüs 89
    Kol 28
    Bel 62. Belki biraz daha kalınlaşmış olabilir.

Sayfayı Paylaş