programım hakkında yorum ve birkaç sorum olacaktı.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onur8bb tarafından 14 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onur8bb

onur8bb Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar.Sporda 3.ayımdayım.Daha önceden 5 ayda yaklaşık 30 kilo vermiştim 98 kg dan inişli çıkışlı 67.5a sonra 70'e.3.ayıma yeni geçtim.Açıkçası hocama pek güvenemiyorum bana pek bilgili bir hoca gibi gelmedi.Başka güzel spor salonu da yok.İlk önce programıma bir göz atın isterseniz :

Programım bu.Hareketlerin hepsini 4x8 olarak yapıyorum.Yaklaşık 5-6 haftadır bu programı kullanıyorum.Şimdi hocamın dediklerine gelecek olursak.Ben 1.70 boyundayım ve 70 kiloyum.Beslenme programına gerek varmı diye sordum bana yok dedi sadece hamur işi , kola , biradan kaçın dedi.Fakat aklımı kurcalayan şey internetten okuduğum antrenman esnasında kasları yıkarız , beslenmeyle de onarırız ve üstüne ekleriz yazısı.Yani demek istediğim ben beslenmeme aynı şekilde devam edersem büyük ihtimalle çok büyük bir yıkım olmaz mı ?Bir 2. sorum : Hocam bana tekrarlar ve setler arası 40 saniye dinlen diyor fakat internetten okuduklarım 1-2 dakika dinlenin diyor.3. ise ne kadar ön yargılı davranmak istemesem de şuan ki hoca salonu başka birinden devralmış ve o kadar bir spor geçmişi yok gibime geliyor.Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden :)

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Hareketlerin bazıları anlaşılmıyor,okunamadığı gibi,resimlerde kötü.Programını yazarsan daha iyi olur.

3. onur8bb

onur8bb Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    tabikide :)

1.gün :

bench press-incline bench press-dumbell flying-pullover-decline press-dips-barbell triceps

2.gün :

soulderd press-cable uprightrows-arnold hareketi-dumbell front raise-one arm lateral raise-barbell biceps-barfiks

3.gün :

pulldown-pulldown ense-rowning-T-bar-dumbell rows-bench press-incline press

4.gün :

tricep-pushdowns-dumbell triceps-z bar curl-concentrations-barfiks-cable uprightrows.

Programımdan memnunum programla bir sorunum yok.Büyük ihtimalle hoca da internetten indirmiştir kesin :D Bu programdan sonra yapacağım şeye baktım internette bir vg sitesinden indirilmiş.Herkese aynı programları dağıtıyor kadın zaten :D Benim asıl kafamı kurcalayanlar ilk mesajımdaki sorduklarım ve hocanın cevaplarının beni tatmin etmeyişi.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    programı ınternetten alıp sıze önermişse bence doğru yapmamıs

salon hocası üyesını soyunma odasında ölçer hangı bolgelerı eksık kalmışsa o ayki programını o eksık bolgelerı gelıstırıcı hareketlerı koyar

herkese aynı program verılmezki kısılerın farklı bolgelerı farklı gelısıyor zayıf olanın ustune gıdılır.

flexor hocadan alıntı>

http://i93.photobucket.com/albums/l52/flexor1/Adsz.jpg

göğüs hareketlerinde 2. etki alanı trcepstir fakat 2. yapılacak antremanbicepstir

triceps göğüsün %20 kadar çalışırken biceps dinlenik ve esnemiş olarak antremana hazırdır.
    triceps sürekli kasıldığından çıkarılacak antremanda kısa sürede doyuma ulaşması (erken form) bizim için iyi değildir. (işlenmeden bitirilen bölge)

ben şöyle sorayım yorgun olan yada yorulmuş olan kasımı çalıştırırdınız yoksa dinlenmiş esnemiş olan kasımı ?

onur8bb bunu beğendi.
  5. onur8bb

onur8bb Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Vücut geliştirmede yeni olduğumu hatırlatmıştım :) Fakat bu dediğinize kesinlikle katılıyorum :) İnternetten baktığım başka programlarda da göğüsün yanına bicep koymuşlar.Hoca bayan ve ben hiç birine aç vücuduna bakayım dediğini ya da ölçtüğünü görmedim ben de dahilim buna.Tavsiyeniz başka bir spor salonuna geçmem mi yani ? :) Teşekkürler.Bu arada internetten alıp bana önermek sadece bana değil ilk ay karma hareketler herkese tamam onu anladık.1 ay sonraki program yine herkese hiç anlayamadım ama anlamış gibi görünelim :) 3 ay sonraki program edip toçsoy adlı bir site admininin hazırladığı program ve konuyu komple ctrl+c ve v yapıp resimleri ekleyip yazıcıdan çıkartmış :D

Hocam bu program uygun mudur ?

Pazartesi: Göğüs/Biceps

Göğüs
    • Bench Presses: 3 Isinma Seti
    • Bench Presses: 3 Sets
    • Incline Dumbbell Bench Presses: 3 Sets
    • Incline Flyes: 3 Sets

Biceps:
    • Barbell Curls: 3 Sets
    • Dumbbell Curls: 3 Sets
    • Concentration Curls: 3 Sets

Salı: Bacak

• Kondisyon bisikletinde 10 dakikalık ısınma

Arka bacak
    • Seated Leg Curls: 3 Sets
    • Stiff-Leg Deadlifts: 3 Sets
    • One-Leg Leg Curls: 3 Sets

On bacak
    • Squats: 3 Sets
    • Leg Presses: 3 Sets
    • Leg Extensions: 3 Sets
    Carsamba : BOS

Perşembe

Sırt
    • Pullups: 3 Sets, Isinma
    • Barbell Rows: 3 Sets
    • Seated Rows: 3 Sets
    • One-Arm Dumbbell Rows: 3 Sets
    • Deadlifts: 3 Sets
    • Barbell Shrugs: 3 Sets

Cuma : DİNLENME

Cumartesi

Omuz
    • Dumbbell Presses: 3 Sets, Isınma
    • Dumbbell Presses: 3 Sets
    • Front Barbell Presses: 3 Sets
    • Bent-Over Dumbbell Laterals: 3 Sets

Triceps
    • Cable Pushdowns ("V" Bar): 3 Sets
    • Close-Grip Bench Presses: 3 Sets
    • Overhead Dumbbell Presses: 3 Sets

Pazar : DİNLENME

Son düzenleme: 14 Ocak 2012
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ilk 1-2 aylık alt yapı programından bahsetmıyordum zaten bolgesel programa gecınce bunu hoca kısının vucuduna bakıp ölcu alırken o aykı progrmaını onun neresı eksıkse orasını gelsıtırmek ıcın yapılan program hocanız bu krıtere sahıp degılse hoca demek hata olur

salondan memnun degılsen salon arayış içine geçin bu sporda hoca çok önemlı ben boyle dusunuyorum

onur8bb bunu beğendi.
  7. onur8bb

onur8bb Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısınız :) Teşekkürler yorumlarınız için.

Sayfayı Paylaş