programım doğru mu? bir kaç soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve pff1 tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    18 yaşındayım 1.80 boyunda 73 kiloyum ve düzgün bi fizik amaçlı vücut geliştirme yapmak istiyorum kol göğüs ve karın benim için yeterli
    bunun için araştırma yaptım ve kendimce bi program belirledim fakat ne sıklıkla haftada kaç gün yapmalıyım vs tam olarak bilmiyorum yanlış yapmaktan da korkuyorum
    bu zamana kadar kendi çapımda çalıştığım süreçte belli bi ilerleme kaydettim
    program şu şekilde
    alt karın üst karın ön kol arka kol göğüs 3 set 15-20 tekrar her gün yapmaya çalışıyorum aralarda 45sn beklemem gerekliymiş ama canım sıkılıyor hemen yapmak istiyorum birde bi hareketi örneğin ön kol yapıp diğerine geçince arada 1,5 dk beklemek gerekiyormuş ama ben süreleri sanırım kısa tutuyorum her bölge için tek hareket çalışıyorum
    unutmadan karın hareketleri hariç 5kglık dumble ile çalışıyorum
    düzenli besleniyorum zaten şeker hastası olduğum için bu gerekli
    vaktinizi alıcak ama yardımcı olursanız sevinirim önerilerinizi bekliyorum

2. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    sen bence direk forumu oku. arama butonunu kullan yoksa işin zor gibi :) bu ara 45 saniye dinlenirken nasıl sıkılabiliyorsun? istesem başaramam da ondan soruyorm :)

pff1 bunu beğendi.
  3. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    eğer 6-8 tekrar yaparsan (ağırlığın artması oluyor bu da) o 45 saniyeye minnettar kalırsın:D

pff1 bunu beğendi.
  4. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    verdiğiniz cevaplar için teşekkürler forumu elimden geldiğince okuyorum dediğiniz gibi ama kafam karıştı tabi biraz tam olarak nasıl bir program belirlemem konusunda kararsızım yanlış yaparım diye tereddütlerim var
    forumdaki https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-ali-ma-t8567.html konudaki programı uygulamayı düşünüyorum ama dediğim gibi bazı sorularım var bu konudan devam etmek için soruları burdan sormayı uygun gördüm

bu sporda yeni sayılırım bu programı uygulamayı düşünüyorum benim bu spordaki amacım düzgün bir fiziğe sahip olmak yani hacimli bir görüntü fazlasında gözüm yok
    1-bu program bu amaç için uygun mudur ?
    2-arada 20dk demişsiniz bu süreyi azaltmamızın bi sakıncası olur mu?
    3-bana kalsa kol (ön arka) karın(alt üst) ve göğüs kaslarını geliştirmem yeterli ama
    okuduklarıma göre bu doğru değilmiş vücudu bütün olarak çalıştırmak gerekli imiş bu belirttiklerime ek olarak omuzda eklesem program yeterli olur mu? yani sizin verdiğiniz programa baktığımda eksik olarak karın görüyorum programa birde karın eklesem ve öyle devam etsem bu spordaki amacıma hizmeten yeterli olur mu eksik yada fazla birşey yapmış olur muyum
    4-https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-sistemi-zer-baysaling-t27912.html bu konuda anlattığınız çift set sistemi bu programda uygulayabilir miyim?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 29 Haziran 2010
  5. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    düzgün fizik demişsin ama düzgün bir fizik için tüm vücudun orantısı gerekir. o yüzden sadece kol yapayım gögüsüm fırlasn gibi şeyleri geç. flexor hocanın programı olurda birde flexor hocanın ev için sırt ve bacak programı vardı onlarıda yapmalısın. ayrıca 20 dk dinlen diyorsa vardır bir bildiği flexorun. sanırım kalple ilgili birşeydi. çift set sistemi ( süper set ) şimdilik uygun olmaz. daha yeni başlıyorsun anladıgım kadarıyla.

pff1 bunu beğendi.
  6. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hmm anlıyorum bütün vücudu çalışmam gerek yani
    pek yeni sayılmam daha öncede çalıştım ama bilgim olmadığı için yanlış amatörce çalışmalardı bunlar gelişme kaydettim ama kim bilir belkide daha fazla olacaktı
    -peki bu iki programı sırt ve bacak için olanla beraber ikisini bi haftaya mı uygulayacağım haftalık olarak mı yani? (belirtilen programlarda karın yok onu da eklemem gerek sanırım)
    -süper set uygun olmaz demişsin uygun olup olmayacağı zamanı nasıl anlayacağım mesela bi kaç gün denesem bi sakıncası olur mu ?
    zaman ayırıp cevapladığınız için çok teşekkürler yeterince bilgili olmadığım için biraz fazla soru sorabilirim ayrıca saçma ilgisiz sorular da sormam olası :) ilginiz alakanız için teşekkürler bir yanlışım olursa şimden özür dilerim :)

7. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    evet tüm o programları 1 hafta içinde yapacaksın. örnek:

p.tesi: gögüs+biceps salı: bacak çarşamba: dinlenme perşembe: omuz+triceps cuma: sırt

karın için haftada 2-3 defa çalışman yeterli ama aralarda en azıdan 1 gün bulundur karın da dinlensin. hergün çalışma. süper set için daha zamannın bolca var. yapsanda boşa yaparsın zaten. zaten normal set olarak yapsanda aynı şekilde gelişecek bu dönemde kasların.

pff1 bunu beğendi.
  8. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    üstat ben o zaman şimdi dediğin diğer programı da bir bulayım ikisini birden düzenleyip bi program oluşturayım buraya yazayım sende eksik yanları varsa düzeltirsin

9. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
  10. pff1

pff1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13