programım biraz garip değilmi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Calavera tarafından 11 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Calavera

Calavera Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar 1 ay önce başladım bb e..Şimdi ilk ay bitiminde 2 günlük programa geçirdiler ama programın ilk günü göğüs omuz sırt dier günde kol ile bacak..Sorum işe şu göğüs omuz sırt antemanlarının aynı gün olması garip geldi bana programım şu şekilde yorumlarsanız sevinirim..

1.gün

KARIN ve ISINMA

3x45 eğimli mekik
    3x80 twist

GÖĞÜS

İnchline bench press 3x10
    Bench press 3x10
    Butterfly machine 3x10

SIRT

Wide-Grip Front Lat Pulldown 3x10
    One Arm Dumbbell Rowing 3x10
    Seated (Cable) Row 3x10

OMUZ

Shoulder press machine 3x10
    Dumbell press 3x10

2.GÜN

KARIN ve ISINMA

3x45 eğimli mekik
    3x80 twist

Ön KOL

alternate curl 3x10
    scott dumbell curl 3x10
    Dumbbell Preacher Curls 3x10

Arka kol

Triceps French Presses
    Dumbbell French 3x10
    Triceps Pushdowns With Rope Attachment 3x10

BACAK

Leg curl 3x10
    leg extension 3x10

Son düzenleme: 11 Ocak 2012
  2. AlwaysorNever

AlwaysorNever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Karın olayını algılayamadım 3x45 ? Nasıl bi' anlayış bu?

3. Calavera

Calavera Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    3 set 45 tane mekik..

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Boşuna fazla tekrar yapma karına karın kasının gogusten veya dıger kaslarından hrhangı bır farkı yok onları nasıl çalışıyorsan karın kaslarınıda öyle çalıştırarak hacım aldırabılırsın.

tecruben nasıl bılmıyorum ama ağırlık plakını tutarak declıne sehpasında mekık cekmenı onerırım dıkakt etmen gerken husus belın tecrubeli biriysen veya hareketı öğretıcek bır hocanız varsa yapın

onurr_535 bunu beğendi.
  5. AlwaysorNever

AlwaysorNever Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3 Set x 45 Tekrar ha , vay anasını :) Hocam şaka mısın? Ben sana diyorum ki bu neyi değiştirecek? Fazla tekrar ile ne planlıyorsun? Kendini zorlamaktan başka bir işe yaramaz bu.

6. Calavera

Calavera Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    e bilader sende o şekilde sor sorunu bende ona göre cevap yazıyım müneccim deyilim ya nerden anlıycam neyi kastettiğini..

Mekik olayına gelince ben hoca değilim ben yazmadım programa 45 mekiği..3 tane hoca var salonda vardır bi bildikleri dedim bişey demedim zaten ısınma olarak yaptırıyolar anteraman öncesi çok da zorlamıyor açıkcası..

Benim asıl sorum göğüs , omuz , sırt antremanlarının aynı gün olması mantıksız değilmiydi..

7. cakmak01

cakmak01 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    vsy bee bu program baya zorlu görundu bana önceden tecruben varmı acaba bilmiyorum

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    evet mantıksız bana görede gogus calısırken sırtta çalışmış oluyor nasılkı mekık cekerken belde çalışlır o mantık sırtı geçtim omuz tamamıyle çaışır ve genelde gogus gununden sonra omuzalrda ağrı olur ozellıkle ön omuz çok çalışmış olur göğüsle bıceps gırmenı onerırırım ve bırcok kısıde onerıyor flexor hocanında yazısı var bu konuda ısınmak ıcın 5-10 dk koş yuru veya bısıklet sur yan ıkardıo yap 5-10 dk ısınmak ıcın ıdealdır mekık kucuk bır kas ısıtmaz senı bosuna ısınma amaclı yapma antreman sonrasında çalışabılırsın karın kasları ıcın tekrarı azalt hatta ağırlıkla mekık cek hacım alsınlar dıger kaslarıda 3x45 degılde pramıt set uygula 10-8-6 tekrar azaldıkca ağırlıgı artır hacım ıcın çok etkili bır çalışma şeklıdır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:31 ----------

KARIN KASLARI İLE İLGİLİ EN YAYGIN MİTLER

Mit #1 : Abdominal kaslar diğerlerinden farklıdır. Fizyolojinin temel kuralları diğer kaslar için geçerli olduğu gibi karın kasları içinde geçerlidir. Bunun anlamı kaslarınızı doğru bir şekilde çalıştırmak için hareketleri düzgün bir şekilde yapmanız gerekir.

Mit #2: Karın kaslarınızı hergün çalıştırmalısınız.
    Ağırlık çalışmalarıyla ilgili kurallar derki; "kaslarınızın kendine gelmesi için en azından bir gün dinlendirin." Bu karın kasları içinde geçerlidir. Her gün çalışmak yerine gün aşırı ya da haftada 3 gün çalışın. Vücudunuzun diğer kısımları gibi karın kaslarınızın da molaya ihtiyacı vardır. İşin püf noktası her gün çalışmak değil sıkı çalışmaktır.

Mit #3: Karın egzersizleriyle karın yağlarından kurtulursunuz. Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Karınlarında yağ olan insanlar yağların altındaki kasları çalıştırarak yağlarından kurtulacaklarını zannederler; fakat yanlış düşünürler. Bir kasın üstündeki yağdan sürekli olarak o kası (veya bölgeyi) çalıştırarak kutulamazsınız. Karın yağlarınızı yakmanın tek yolu düzenli egzersiz ve sağlıklı, düşük kalorili diyettir.

Mit #4: Çok tekrar kas yapmak için gereklidir

Daha önce okuduğunuz gibi karın kaslarınızda vücudunuzdaki diğer kaslar gibidir ve bu da şu anlama gelir: Karın kaslarınızı da diğer kas gruplarınızla aynı şekilde çalıştırmanız gerekir. Karın kaslarınızı güçlendirmek için ağır çalışmalısınız.

Mit #5: Herkes düz bir karına sahip olabilir

Bir çok insan için düz bir karına sahip olmak fizyolojik olarak mümkün değildir. Bir çoğumuzda karın kasları dış bükey olarak şekillenmiştir, düz değildir. Yaş, genetik, cinsiyet gibi faktörler karnınızın ölçüsünü, şeklini ve görünüşünü belirler.Mit #6: Eğer zayıf bir sırta sahipseniz karın çalışmak bunu daha da kötüleştirir. Karın çalışmak sırtınızı da güçlendirir. Vücudun karşılıklı kasları birbirlerine daima yardımcı olur. Bu nedenle zayıf karın kaslarınız varsa iş yükü sırta biner ve karın kaslarınızı güçlendirdiğinizde sırtınızda daha güçlü olacaktır.
    Çeviri: Cherokee
    http://www.bigmusclesfast.com/synd-myths-about-abs.html
    http://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman/karin-kaslari-le-ilgili-en-yaygin-mitler.html

9. Zugzwangi

Zugzwangi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    idare eder

Sayfayı Paylaş