Programım,Beslenme,Simetri-Skolyoz hakkında...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve evocation tarafından 9 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. evocation

evocation Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.2-3 defa ara verdiğim spora,yılbaşından itibaren tekrar başlamış durumdayım.2 sene önce bir ay gibi bir süre salona gitmiş,yanlışlarımı gördükten sonra evde 2-3 ay düzenli body yapmış birisiyim.Ara dönemlerde tekrar başlamıştım ama istenç ve motivasyon olmadığı için bırakmıştım.Bu sefer inançlıyım ve peşini bırakmayacağım.

Vücudum ve metabolizmam hakkında bilgi vermek gerekirse;
    *Boy:1.80 Kilo:68 Yaş:20
    *Kilo almaya-vermeye-gelişmeye çok yatkın bir hassas vücudum var.
    *5 kg dumbell ile başladım ve dengeli beslenme ile 1.5 haftada 2 kilo aldım.şuan göğüste 8 kglık dumbell a geçtim.

Elimden geldiğince uygulamaya çalıştığım beslenme programım;
    *sabah:3 haşlanmış yumurta(veya omlet) veya hafif yağlı kaşarlı tost +çay veya kahve
    *öğlen:4-5 parça köfte veya yaklaşık 200 gram tavuk göğüsü,pilav veyatta makarna
    *akşam:mevsim meyveleri, 1 porsiyon herhangi ev yemeği (az yağlı olması şartıyla)

1.GÜN
    GÖĞÜS
    Dumbbell Bench PressDumbbell Flyes
    Dumbbell Bench Press (Close)
    Dumbbell Pullover
    KOLDumbbell Curls
    Hammer Curls
    Concentration Curl
    2.GÜN
    OMUZ
    Neck Dumbell Press
    Latarel
    Arnold Press
    Dumbbell Lateral Raises
    Front Raise
    ARKA KOL
    Lying Dumbbell Extensions
    Dumbbell French
    Dumbbell One Kickbacks
    3.GÜN
    BACAK
    Squat 2x8
    Thigh Abduction
    Dumbell squats
    Dumbell sumo deadlliftf
    Dumbell lunges
    Stiff Legged deadlifts

4x10 çalışıyorum.2 günde 1 dinleniyorum.Bunlara ek olarak her çalışma gününde yarım saat karma mekik egzersizleri yapıyorum.

*Sorularıma gelecek olursak,ortalama benim özelliklerimde birisi için bu program ve beslenme şekli uygun mudur ? (yakında yeni hareketler katmayı planlıyorum).

*Fazla olmasa da skolyoz (omurga eğriliği) var ve vücudum geliştikçe sağ göğsümün sola oranla hafif şekilde daha küçük ve güçsüz olduğunu gözlemledim.Bu bölgeyi eşit hale getirmek için şimdiden mi başlamam lazım,yoksa biraz daha gelişmesini beklemeli miyim ? İlerde kaslar geliştikçe kendiliğinden eşitlenme bir olasılık var mıdır ?

Önerilerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum,teşekkürler.

Sayfayı Paylaş