Programım Çokmu Yoğun

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Asus tarafından 28 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Asus

Asus Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Vg ye başlıyalı 2 ay ama bu ay gidemediğim günler baya olduğu için 1.5 ay sayılır.Forumda gördüğüm örnek antreman modelleri çok daha hafif ve press hareketleri ile ilgili ;"press hareketleri omurgaya basınç uyguladığı için omurların arasındaki boşlukların azalmasına neden olur, sıkışır. bu da boyunuzun antremandan sonra 3-4 cm kısalmasına neden olur. yaşınız kaç bilmiyorum ama eğer gelişme çağındaysanız press hareketlerinden kaçının özellikle ağır kilolar ile. ama gelişme çağını geçtiyseniz zaten bir problem olmaz çünkü antremandan sonra dinlenme süresinde (48-72 saat) boy eski ölçüsüne ulaşır." şeklinde bir yazı gördükten sonra programımı danışmak istedim. zayıf olduğum için 10-15 dk cardio oda ısınmak için çalışıyorum.Ayrıca ileridede talasemi rahatsızlığımdan dolayı cardio sadece 10-15 dakika çalışabilirim.Şimdi kilo almaya çalışıyorum ve 3 aydan sonra supllement kullanmayı düşünüyorum ama göbek yaptığıyla ilgili yazılar okudum.Cardio çalışamadığıma göre ileride göbek oluşmasına karşın ne yapabilirim.Tek cardio olarak nitelendirdiğim yüzüyorum.

Vgye Başlamadan önce: kilo:50,yağ oranı:5.00 göğüs:81,omuz:92,kol:24 bel:74
    1 ay sonra:kilo:53.6 yağ oranı:7.6 göğüs:86,omuz:101,kol:26,bel:73

Programım (2. ayım için geçerli olan)
    cardio 10-15 dk
    göğüs press 3*8
    kelebek 3*8
    dips 3*8
    omuz press 3*8
    enseye çekiş 3*8
    lat rowing 3*8
    lat triceps 3*8
    lat biceps 3*8
    leg extension 3*8
    leg press 3*8

Özetle programım hakkında görüşleriniz ve press hareketleri için yorumunuz nedir(boy uzaması hakkında).Yapmaktan şikayetçi değilim ancak çok fazlasından yarar görülmeyeceğini bildiğim için soruyorum. Çok uzattım,Şimdiden teşekkürler.

2. dehset1010

dehset1010 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    2.6kg yağdan 1kg da kastan almışın sanırım yanlız yağ olarak kilo almamaya çalış protein ve karbonhidrat ağırlı beslenerek kilo almalasın daha çabuk hacim alırsın

Sayfayı Paylaş